FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Onkomarkery

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Onkomarkery" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Ženské ochorenia
    maťa18.03.09 11:46??.??.27.225

Ahoj :)
    Chcela by som sa spýtať, aké sú hraničné hodnoty onkomarkerov? Kedy už číslo považujú za "zlé" a kedy to ešte je v norme?
    Ak niekto vie, dajte mi vedieť.
    Díky

• llek02.02.11 19:45??.??.79.66

Moja hlavna otazka je, preco ti niekto vobec vysetroval onkomarkery.Onkomarkery sa davaju vysetrovat vtedy, ked mam uz zistene nejake konkretne onkologicke ochorenie, tak si mozem dat stanovit urcite konkretne onkomarkery prisluchajuce tomu danemu ochoreniu.Ale preco tebe niekto vobec daval vysetrovat onkomarkery, tak tomu nerozumiem a to sa v onkologii denne pohybujem.

• blood02.02.11 18:12??.??.143.37

Dobrý večer.Prosím vás potrebovala by som poradiť a usmerniť. Mám niekoľko dg.Najhlavnejšou je dg.sekundárny Myelodysplastický syndróm/chodievam pravidelne na transf. takmer 20rokov v priemere každý 3-4mesiac/, dg:Ulcerózna kolitída,Chronická perzistujúca hep.HBsAg s koinfekciou vírusu D/ plus ďalšie ochorenia viacmenej vyplývajúce z týchto zákl. dg. V poslednom období pri odbere onkomarkérov som mala zvýšený onkomarkér NSE 3x po odstupe času. Prosím vás pri mojom morbidnom ochorení má zmysel pátrať po tejto novej dg.? Ak áno vyšetreie je možné len v Bratislave?Prosím vás usmernite, obávam sa aby som niečo neprešvihla. Veľmi pekne ďakujem.

• holla03.11.10 14:55??.??.25.87

Prosim o radu prip.skusenosť

dnes rano som bola na wc a zacala som krvacať,niekto povie nic zvlaštne ale pre mna ano.Ved som 3 roky po histerokomii(mam zobrate vaječniky a maternicu/tak neviem z čoho.Bola som u gyn. a ten mi povedal že to vyzera na endometriozu..Zobral mi krv na onkomarkery a teraz čakam čo bude dalej.Ak mate niekto takuto alebo podobnu skusenosč bola by som rada.

• dorkaa14.04.10 09:52??.??.224.44

Prosím, má niekto skúsenosť?

• dorkaa13.04.10 13:13??.??.26.130

Ahojte,

ja mám na vaječníkoch endom. cysty, či mám endometriózu sa neviem. Ale jeden lekár mi povedal, že endometriózu nemám. Markery Ca 125 a Ca19 mám mierne zvýšené. Chcem sa spýtať, či to mohli spôsobiť tie cysty. Je to možné, nemať endometriózu a mať zvýšené markery z cýst?

• kakainka24.10.09 11:25??.??.181.178

Ahojte babky . Vidím že ta endometrioza sa objavuje u vela žien . je to akási pliaga. ja som bola na laparoskopií a zistili mi ju.Potom i dali lukrin ako inekcie, ale nepomohlo ani to znova cista ako pomaranč. Teraz ma poslali na odstranenie už celého vaječníka no pred tým mi zobrali krv. A onkomarkery jeden 400 a druhy 500. teraz ma poslali na onkologiu to vybrat tak mam straaaaach čo to vlastne naozaj je. Gynekolog povedal, že to môže bat z endo. ale aj nemusííí. no potom aj tvrdil že jedna žena mala oba markery vyše 1000 vybrali vaječník jeden a všetko v poriadku.Na operáciu idem 5.11.2009 tak uvidím no to čakanie je najhoršie. Zo začiatku som bola z toho hrozne mimo preplakala som noci no teraz si myslím, že treba len verit že nič zlééé to nieje. tak sa nestrachujme , ALE RADšEJ BOJUJME DRžKAM nám všetkym palčeky nech sme zdravučkééé.

• mjanik30.08.09 21:54??.??.179.245

endometrioza je liečiteľná akupunktúrou-výhoda,že sa vám dajú do súladu funkcie pohlavných a močových orgánov

• elena1829.08.09 14:42??.??.241.65
  • dragonfly5320.03.09 08:38??.??.8.4

na onkologiu ma neposlali, ale hned na operaciu s tym, ze vybrat aj druhy vajecnik a maternicu (ze aby sa mi to nezopakovalo, nech nemusim byt 3x operovana, len ci nie preto, aby mali so mnou pokoj). kedze mam 36 r. zdalo sa mi to priskoro, hlavne po tom, co som si tu na fore precitala aj ine skusenosti a nazory.

• sajfina20.03.09 08:44??.??.135.123

dragonfly,tak to je ozaj radikálne riešenie,mne sa snažili ponechať všetko,aj vzhľadom asi na to,že som vtedy mala 19rokov,tak mi zobrali 2/3 z jedného vaječníka,inak mám všetko...prístup tvojho lekára sa mi veľmi nepozdáva,veď si ešte mladá žena...asi chceli mať naozaj len pokoj,ale aj tak nechápem takýto prístup

• maťa23.03.09 10:18??.??.27.225

Podľa toho všetkého, čo tu čítam sú tie prístupy lekárov veľmi zvláštne. Mne sa endometrióza vrátila už tretí krát. Tiež by som mala zrejme pokoj, keby mi to všetko vybrali, ale chcem bábätko. Vidím to však tak, že po bábätku počkajú, či sa to nevráti a ak áno, všetko vyberú, aby sa to už neopakovalo. Neviem čo je menšie zlo.

• dragonfly5324.03.09 11:11??.??.14.110

len by ma zaujimalo, ked by mi vybrali maternicu a vajecnik, ci by nieco robili aj s endom. loziskami, alebo by ich nechali tam. co potom, vstrebu sa?

• maťa24.03.09 11:33??.??.27.225

Ložiská by odstránili zrejme tiež, veď práve preto berú všetko, aby sa to viac netvorilo, tak potom to, čo tam je, treba vybrať tiež, nie? Je to len môj názor....

• triška25.03.09 11:30??.??.217.140

Ako vidím je nás dosť.Som si čítala Vaše "konverzácie",ja mám tiež endom.a zvýšené markery.Robili mi laparo,no nič neporiešili len potvrdili endom.Mávam bolestivý menzes a to tak,že končievam v bezvedomí a nič mi nazaberá,proste si to musím pretrpieť.Deti nemám a gynek.mi odporúča otehotnieť.Chcem sa Vás spýtať je tu niektorá čo mala endom.aj po tehotenstve,bo on mi tvrdí,že to ma z toho dostane a budem mať pokoj.Je to tak? Vďaka za radu.

• RNG25.03.09 12:06??.??.251.181

onkomarkery su cisla, ktore mozu a nemusia vobec naznacovat pritomnost rakovinnych tkaniv v tele. Preto sa na presnu diagnozu nemozu pouzivat a nemozno ich nijak zamienat za nalez.

• RNG25.03.09 12:11??.??.251.181

triska, endometrioza je spojena s poruchami hormonalnych hladin. Na napravu treba brat "polotovary" na vyrovnanie hormonalnych hladin, prirodzene vlastnym telom, nie umeliny, ktore sa udajne spravaju podobne ako hormony, co samozrejme je loz.
    Odporucam najma yam(2x1 gram)
    ale aj ciastocne pupalkovy/borakovy olej, damianu, black cohosh a Dong Quai.
    Nikto nemusi trpiet, ked si patricne upravi prirodne hormonalne hladiny.
    A netreba na to otehotniet.

• triška30.03.09 10:14??.??.217.135

RNG ďakujem za radu.Chcem sa spýtať čo to je za prípravky a kde ich zoženiem.Ďakujem!

• laurusha03.04.09 15:30??.??.171.110

ahojte aj ja sa pripajam do diskusie. Bola som operovana laparoskopicky na cysty min. leto. Endometrioza sa nepotvrdila, ale onkomarkery my stale lietaju hore a dole.Uz som to mala celkom v norme a opat to tak nie je. Uvidim co ma zasa caka. :-(

• sajfina03.04.09 16:42??.??.172.224

laurushka mne to tak behalo 2 roky,ale uz to je v pohode,nemaj strach,myslím,že telu to dlhšie trvá vrátiť sa do normálu,ak histológia po operácii bola negatívna,tak by si mala byť v poriadku

• maťa08.04.09 08:07??.??.27.225

Onkomarkery CA-125 mám celkom v norme, aj keď moja endometrióza sa prebúdza. Už tretí krát. Začnem asi s tými enzýmami, ale samozrejme po dohode s lekárom, pretože momentlne mi začne liečba ZOLADEXOM, tak aby som niečo nepokazila.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

Využi 5% zľavu na ZELENÚ KÁVU

Využi 5% zľavu na ZELENÚ KÁVU

Vytlač si Wallet kupón a udrž si svoju líniu s jednou kapsulou denne.

^ Späť na vrch