Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

skusenosti so SEROXAT (paroxoxetin)

Príspevok v téme: skusenosti so SEROXAT (paroxoxetin)
vanilla

Ahojte, trpim 8 rokov bulimou, a posledny rok to vsetko prerastlo do depresie, amokov, precitlivelosti. 98 percent som normlana, ale potom mi prepne v hlave a neviem sa ovladat, zacnem vsetko brat osobne, tlct si hlavu o stenu, mat samovrazedne myslienky. Bola som pred par dnami u psychiatra a diagnostikoval "depresiu" hoci si myslim ze to nie je ani zdaleka vsetko. Predpisal mi Seroxat. Citala som o tom vela na nete a zistila som hrozne veci, bola okolo toho kontroverzia, su strasne vedlajsie ucinky, dokonca sa mozu zvysit myslienky na samovrazdu, v tehotenstve dieta moze mat vady na srdci, pri vysadeni nastava casto syndrom z vysadenia, lebo telo si zvyklo, a citala som ze ludia mavaju pocit "elektircikych sokov", tykov, a pod. Strasne sa bojim. nechcem nic take zazit. viem ze to nemusim byt ja, ale tieto lieky su az privelmi nebezpecne. Mam pocit ze ked ich raz zacnem brat, uz to nikdy nebudem znova ja. Prosim, poradte mi. Bral to uz niekto? Co o tom viete? Dakujem velmi pekne.

Genesis

Seroxat tak ako ostatne SSRI je svinstvo ale to bohuzial je tak 90 percent liekov takze nic neormalne .. ked do seba niekto slaha antikoncepciu tak nevidim problem brat seroxat

osobne som seroxat bral mesiac neskor vymenil za citalopram ... osobne mozem povedat ze pozitivny ucinok to na mne nemalo ani prinajmensom ... negativne ucinky mozem potvrdit zvysene potenie a chudnutie a znacny pokles libida.

pokial si uz skusila vsetky sposoby ako sa depresie a bulimie zbavit bez antidepresiv tak potom pouzitie seroxatu je na mieste inak neodporucam

bohuzial psychiatri sa moc nekaslu ... liecba prvej volby su vzdy lieky ... ucinnost bohuzial velmi chaba a nedostatocna ... jednoducho urobia z pacienta testovaciu mys na ktorej skusaju rozne preparaty a ich kombinacie aby a dufaju ze jedna z nich nahodne zaberie

derik

zdravim. ja osobne som seroxat, neskor parosetin uzival a znovu zacal uzivat. Kazdy moze na liek reagovat inak. U niekoho sa vedlajsie ucinky neprejavia vobec u niekoho ano. Ide v podstate o to aby ti lekar trafil spravnu liek a spravne davkovanie, co sa tomu mojmu podarilo. Bral som to zhruba rok pol tabletky denne a bolo mi sveta zit, neskor sme sa po dohovore s lekarom dohodli ze to skusime vysadit, ale po par mesiacoch bez liekov sa uzkost a panicke ataky vratili, takze som na liecbu dabehol znovu. pri vysadzovani som pocitoval tie "elektricke soky", ale len rano po zobudeni, to bol u mna jediny vedlajsi ucinok a aj to len ked som vysadzoval liek. neskor po zhruba dvojrocnej liecbe, taktiez pol tabletky denne sme sa opat pokusili liek vysadit, ale znovu po 4 mesiacoch som ho zacal brat. Ten komfort na polovicke tabletky denne uz asi tak skoro nezamenim za pokus byt bez liekov. Citim sa skvelo, nemam obavy byt sam doma, robit cinnosti ktorym sa inak vyhybam a podobne. Z mojho pohladu by som odporucal to skusit.
Asi to bude skor rada pre inych co to budu neskor citat, kedze pozeram ze otazka je este z roku 2009. snad niekomu pomozu moje skusenosti.

matuliatko07

Ahoj ja idem skusit zajtra seroxat prvý krat .....doktorka povedala že niesu navykove a nemaju vedlajšie učinky ale ja som sa nato spytal psychologa povedal že mam dat šancu tym liekom že tie lieky prechádzaju tvrdymi normami to nemožu len tak vyrabat ....tak dam im šancu uvidim

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

skusenosti so SEROXAT (paroxoxetin) - Fórum - ZDRAVIE.sk