Zrusenie zivotnej poistky..ake su podmienky

lhjlzu

Ako sme s manželom skúsili na vlastnej koži, poistenie je najhorsia forma "investicie" . Biznis postaveny na nevedomosti a strachu ľudí, zdatnosti akou vie rečniť či klamať poistny "poradca " Aspon naša skúsenosť s Axxou bola nemilá, nemálo penazí vložených do poitenia, ktoré nám pomôže v prípade úrazu alebo udalosti, keď zostaneme neschponi pracovať a živiť rodinu. Samozrejme po manzelovom úraze sme od poistovne žiadne peniaze nedostali, a ani len slušné, odborné a adekvátne jednanie úmerné tomu, koľko penazí sme im ako hlupáci dobrovolne posielali. Nemať úspory aj mimo ich "investičného a úrazového poistenia" tak neviem kto by platil naše účty. Takže aj napriek tomu, ze sme stratili niekolko tisic eur, ktore sme im poslali,sme bohatsi o skusenost, ze sporit si budeme jedine na vlastnom ucte a nasli sme samotne urazove poistenie, ktore vyjde jednu osobu tak do 10 eur mesacne, takze pre pripad ze sa teda nieco stane, nejake to poistenie mame. Podotyam, ze uraz ktory bol celkom jasny, dostatocne krvavy a s trvalymi nasledkami predmetnu poistovnu ani po mnohych mesiacoch nezaujima. A poistnu agentku, ktora nam v case ked nas poistovala, skoro vliezla do .... tiez nie, dokonca po tom ,ako som jej vo veci tohoto uracu druhykrat zavolala mi povedala, ze jej je trapne a neprijemne, ze ju neustale obtazujeme :D takze tolko nasa skusenost, verim ze mnohi z Vaas maju veselsiu

SetriPreSeba

Zdravim,
neda mi nezareagovat na tieto clanky...

V prvom rade sa necudujte ze nedostanete prve roky z poistiek nic. Ved tie peniaze idu ako provizia tym "ujom a tetam" co vam to spravili..

V druhom rade zabudnite na to ze na poistkach sa setri. Na poplatkoch zaplatite 5 krat viacej ako keby ste si to dali len do banky.

V tretom rade ak chcete byt poisteny, na to existuju uplne ine programy (tzv. rizikove poistenie), kde na jednu zmluvu vas dokazu poistit aj osmych.. a vyjde vas to od 3€ do 20tich mesacne (podla toho kolko vas je)..

Ak chcete viacej informacii, pozrite si tuto stranku:
www.setritepreseba.sk

A prosim, uz neverte tym svojim "kvazi" poradcom ktorym ide len o proviziu a vy ich vobec nezaujimate..

Evička Evka

Čítam, že názory na poistenie sú všelijaké. Mám 2 deti, manžela, a pretože nikdy neviete, čo sa môže zajtra stať (pocítila som na vlastnej koži), začala som naozaj intenzívne premýšľať nad poistením celej rodiny. Prezrela som takmer všetky poisťovne a mne sa osobne najviac pozdáva rodinné úrazové poistenie od AXA. Preto sa chcem spýtať, máte niekto s touto poistkou resp. poisťovňou skúsenosti? Ďakujem za info :)

Dicarlo11

Dobry den ako tak pozeram je to tu uz cez 4r co tu nikto neriesil problem zaoberajuci sa poistkamy.
Ale chcem sa spytat poistku mam v Allianze cez 5 a pol roka a teraz mi poradkina z OVB povedala ze kebize checm uver alebo nieco podobne tak to nestaci a dala mi na vyber hned z niekolkych poistovni ako ING,Allianz,Wistenrot a pod len problem je v tom ze som si zvykol platit cca 28€ a tieto nove ponuky su radikalne vyzsie.
Ktora poistovna sa vlastne vyplati??
Dakujem za odpoved na email

forest

presne tak, ludia casto od zivotnej poistky ocakavaju zhodnotenie zaplatenych penazi...sporenie cez zivotnu poistku je naozaj somarina, kedze poistovna je v tomto zbytocny clanok, prizivnik, ktoreho krmite zo svojich penazi hoci by ste nemuseli

Marie53: o to, ze si bola celu tu dobu kryta=poistena, to ze poistovna bola pripravena plnit, ze kryla rizika v pripade zeby sa ti nieco stalo, tak to by si chcela akoze za pan boh zaplat?...tam su tvoje peniaze, najlepsia poistka je totiz taka z ktorej neuvidis ani cent ked sa nic nestane a ktora plni ked k niecomu dojde

hambi

Najväčšia blbosť je dať si urobiť poistku so sporením napr. Investičné životné poistenie alebo Kapitálové živ. poistenie. Hlavne si to nedávajte robiť cez poradcov. Ak poistku tak iba Životnú s krytím poistných rizík, ale iba v prípade ak máte rodinu. Slobodným sa to neoplatí. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Všetko som prerobila na poistkách. A hlavne si nedávajte žiadne sporenie cez banky. Vďaka bankám a tretím subjektom som prišla o 3/4 svojho majetku. Radšej si pozrite otvorené podielové fondy. A hlavne si preverte poriadne inštitúcie.

Marie 53

Môžem potvrdiť,že životné poistenie sa vôbec neoplatí.Mal som životné poistenie v Slovenskej poisťovňi Alianz.Zmluva bola dojednaná od 31.03.1989 do 31.03.2013.Za 23 rokov a 11 mes.som im zaplatil 857,39 Eur.Po ukončení zmluvy mi vyplatili 620,14 Eur.A to aj včetne 30 % prémie.

ja :-))))))

Poistovne su jedna nepodarena, zlodejska fraška, asi tak a kto to plati je naozaj d..... na tom zasa len rižuju bohaty a chudobneho ktory si narokuje na neičo pošlu do p....................

capricorn

ahoj :) niektory mi tu pridete ako by ste spadli z odvratenej strany mesiacka :) iba blbec podpise hociaku zmluvu bez toho aby si ju poriadne precital a taktiez vpp-vseobecne poistne podmienky :) ked verite tzv:financnym poradcom (ktory beru provyzie od poistovni a radia skoro vzdy tie ktore ich plati najviac nie ktore su najlepsie tak sa nedivte).ja osobne si zivotku nikdy nezrusim,co ked sa zajtra zabyjem pri autonehode?mam 2 zivotky a moja rodina dostane skoro 50 000eur,nenahradi ma to im sice ale aspon nebudu musiet zobronit a pisat do modreho z neba ,lebo som im tu aj nieco zanechal aj ked tu niesom,preto ju platim a nerusim.a aj mne jasne v zmluve pise ze prve 2 roky pri zruseni nedostanem nic a potom sa to postupne zvysuje,lenze toto som vedel uz ako som sa rozhodoval ci si ju uzavriem :)a ked si beries hipoteku,leasing tiez mas vediet kolko budes splacat a kolko preplatis aj co sa stane a o kolko prides ked ju zrusis alebo neplatis :) boze ludia sa sa zobudte :)ja poistky pravydelne vyuzivam ci na aute ci na dome a stale my to vsetko preplatili ako mam v zmluve :) a nebudem platit za pzp 69 eur v unione ale radsej zaplatim 82 v mojej poistovni a viem ze asistencne sluzby zdarma vyuzijem aj 3krat do roka a tych 13 eur co usetrim na rocnom poisteni sa mi vrati hned ked zamysleny natankujem naftu mesto benzinu a oni mi to zadarmo opravia a odtiahnu ma...takisto ked som si zabuchol dvere od bytu mi prisli zadarmo otvorit z asis.sluzieb :) zadarmo...nechvalim ich ale zatial bez problemu splnili vsetko co si platim v poistke a som maximalne spokojny aj z rychlostov plnenia,do 2 tyzdnov peniaze prisli ci pri uraze ci pri dome ked my vzal vietor strechu som mal preplatene vsetko.podla mna su lepsie a horsie poistovne,ked si kupite fabiu nemozete cakat ze vas ochrani ako hamer v pripade havarie:) to iste plati aj tu platim najlacnejsiu somarinu a vecsinov si neprecitam ze co sa mam poistku na dom za 20 eur rocne a ked sa daco stane a nic nepreplatia kto na vine sa pistovne:) treba si pozriet za co si v 15 rocnej poistke platite a ci sa oplati ju platit vobec:) a este jedna vec ako su lepsi a horsi trebars murari a z pracov ste rozlicne spokojny tak isto su aj poistovaci,1 si robia pracu dobre a 2 zas odzube a ide dalej,lenze nato ste tu vy aby ste si to odkontrolovali ci to je ako chcete.takze zobudte sa a nenadavajte na nich ale na vlastnu hlupost:)

PAVLINA

Vsetky financne institucie podvadzaju. Obabrala ma aj TATRA BANKA s ich "uzasnym" tretim pilierom! Povedali, ze ak sa stanem invalidnou, mozem tie peniaze cerpat a ked som sa stala PLNE INVALIDNOU, tak povedali, ze mojich je len 80%, ze 20% pripada im!! Cize vysledok MINUS 20% vlozenej sumy!

Povedzte mi ludia: Je toto normalne???