Problém so zaspávaním

pomoc

ak u teba problem trva tak dlho, mozno mas poruxu vylucovania hormonu melatonin, ten sa vylucuje v tme a pripravuje telo na spanok.

takisto, ak sa sprxujes tesne pred spanim, telo to nabije energiou, teda u mna osobne. tak sa sprxuj alebo aspon 2 hodky pred tym, nez pojdes spat, alebo si davaj sprxu rano( teraz v zime nie, prexladla by si po nej keby si vysla do roboty) takze radsej vecer, ale dostatok casu pred spanim:)

...ja som asi dva apol mesiaca nemohla spat vobec, ani 4 hodiny!cele noci som sa prevalovala anevedela zastavit tok myslienok...odborny term,in an tieto myslienky som zabudla, ale vraj je to casty jav psychologicky, to mam z netu. U psychologa som ale s tymto problemom vobec nebola. potom ten problem postuopne vymizol, ked som skusala kadejake bylinne tbl na spanie, caje atd...najviac mi ale pomohla vlastna psyxika: pred spanim mysliet na pozitivne veci dna, potom si vsugerovat ze spanok je najlepsi na svete a postupne sa naucit ze nikde nie je lepsie na svete ako v pohodlnej tepluckej posteli atd. cudovala by si sa, ale prave tieto myslienky mi pomohli viac ako tbl!synteticke uz brat nexem, dala som si aj 4miesto 1 anic...akurat je to zle na pecen a zaludok. Pricina nespavosti bola u mna neznama, neviem dodnes preco, elbo som stym nebola u Dr. a ta by aj tak na nic neprisla, vecsinou sa dam dokopy zo vsetkeho sama lepsie ako za pomoci lekarov:)..aj dnes obcas v noci nespim, ale je to lepsie. Tak sa hlavne sustred na nieco pozitivne.

mam este taky zvyk, neustale striedat ten koniec postele, na ktorom bude vankus. ja som sa totiz "nudila" ked som mala zaspavat stale na tej istej strane postele s vankusom.

este by ti mohli pomoct dyxacie cvicenia vyxadzajuce z jogy, dyxaj zhlboka a do bruxa, nie do hrudnika!

nespavost moze byt aj vedlajsi ucinok liekov, neberies antikoncepciu, antidepresiva alebo ine lieky u ktoryx je to casty jav? v takom pripade vymenit lieky:)

drzim palce a dobru noc:)))

RNG

z bylin pomoze, najma chmel a valerian.
Z latok na ukludnernie, SAM-e, 5-HTP, SJW, GABA, L-DOPA a samozrejme mineralove zmesy.
Musis zistit, co ti chyba.

aly

No už som bola u psychologa, na akupunkture a nič, tak preto ma už napadá len hypnoza. Ja stale nad niečim rozmyšlam, myšlienky mi prudia myslou a nie a nie ich zastaviť a pritom su to same somariny nad ktorymi rozmyslam

lucya

ally moze to byt aj z toho ze uz si velmi unavena, ked je telo velmi unavene tak nema energiu ani na to aby si zaspala.....,skor by som hladala na tvojom mieste psychologa...alebo si skus oddychnut ak mas tu moznost

aly

Smajlikova91 mam to úplne zlé, som z toho fakt zufala. Trva mi to už cez rok. Idem si lahnut unavena a potom mi trva minimalne dve hodiny kym konecne zaspim, do toho mam male babo, ktore spi uplne užasne a zobudi sa len tak asi 3x no kombinácia s mojim problémom a kojením znamená že spím tak dokopy asi 4 hodiny (prerušované). Skúsila som čaje, mlieko z medom a pod. Preto už rozmyšlam nad hypnoterapiou. Prosím poradte mi niekto ak máte skusenost.

Smajlikova91

ahoj aly..a mas to uplne ze zle?..ja by som najskor vyskusala rozne ukludnujue caje,napriklad roibos je vyborny..alebo by som vypila mlieko a tak..a pustila si nejaku ukludnujucu hudbu a snazila sa vypnut..a ak to nezaberie,tak potom tie radikalnejsie riesenia :))