Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prihlaska na VS a jej potvrdenie

Príspevok v téme: Prihlaska na VS a jej potvrdenie
:-(

no dnes som telefonovala na strednu skolu kedy sa mozem zastavit potvrdit si prihlasku na vysoku skolu...tam ma hned odbila sekretarka pani riaditelky ze oni prihlasky nepotvrdzuju vraj je to pravne dane a ze mam ist k notarovi... moze toto skola urobit? maturovala som v roku 2005... som z toho kus vytocena pretoze na inej skole co mam znamych im sa to nestalo.. takze musim cupkat k notarovi a pekne si to zacvakat...a ked sme uz pri tom overene vysvedcka plus overana prihlaska kolko mu tam necham peniaztekov?

Xena

materiály ,ktoré študent pošle spolu s prihláškou sa nevracaju ani ak sa záujemca nedostaví na prijímacie konania alebo ani ked nenastupi na štúdium. Vracajú sa len originály vysvedčení , aby by si ich bola omylom priložila k prihláške.

Xena

stredná škola overuje známky v prihláške len tým študentom ,ktorí končili v aktuálnom ak. roku, t.j. ak si chceš potvrdiť prihlášku v roku 2013 a si maturovala v roku 2013, známky z minulých rokov na prihláške nepotrvrdzuju, treba si dať overiť u notára ročníkové vysvedčenia + maturitné vysvedčenie a potom už nepotrebuješ mať potvrdenú prihlášku zo strednej školy ,overené kopie od notára pošleš spolu s prihláškou a s ostatnými požadovanými dokladmi ,ktoré tá ktorá VŠ požaduje

Aja02

huuu, poinformuj sa na štúdijnom oddelení fakulty, kde si si podávala prihlášku, ale podľa mňa ti tie vysvedčenia nevrátia. Každá prihláška aj s vysvedčeniami je evidovaná a aj keď si nenastúpila, tak ti ich nemajú dôvod vracať, ale ako som napísala vyššie, zavolaj alebo napíš na štúdijné oddelenie.

huuu

Prosím Vás neviete či mám nárok požadovať vrátenie overených vysvedčení z vysokých škôl, kedže na ne nenastupujem ? :D viem že je to divné ale ako 50 eur by mi len tak odišlo a ony to aj tak len vyhodia ..

tinusska

presne ako pise mia 90. ja som si podava prihlasku na vs teraz vo februari, a maturovala som v roku 2006. aka overena prihlaska? cvakas iba vysvedcenia, t.j. cca 50Sk/stana, teda jedno vysvedcenie cca 100sk, niektore skoly chcú aj potvrdenie od lekara, ze nie si (podla typu skoly) na nieco alergicka a pod.. a potom je to uz len poplatok skole..

mia 90

skolou overenu prihlasku musia mat len ti uchadzaci, ktori maturuju v tom roku a hned si davaju aj prihlasku, to znamena ze ked si maturovala minuly rok a predtym, musis poslat len overene kopie vysvedcenia a maturitneho...ale skola nie je povinna ti ich potvrdit, myslim ze to ani nemôze, ved to sa robi iba na obecnom urade, okresnom, matrike u notara pravnika, a nie v skole a je normalne ze za to zacvakas nebudes prva ani posledna

alicakl

Je to tak ako píše luciaaa-tiež som si t.r.podávala prihlášku a to som stred.školu robila veľmi dávno a žiadne potvrdenia nedávajú.Inak si to ani neviem predstaviť čo by sa na nich robilo,keby sa tak naraz 1000 študentov rozhodlo prísť si potvrdiť prihlášku.Notár ti len overí kópie vysvedčení,ktoré potom posielaš.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prihlaska na VS a jej potvrdenie - Fórum - ZDRAVIE.sk