Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

skusenost s krstom

beb

Danae-ďakujem.
igua- nechápem, že Ty nechápeš, veď to tu je vysvetlené. A pokiaľ ide o slobodnú mamičku, ak je veriaca, je praktizujúca a ochotná vo viere vychovávať svoje dieťa, tak s krstom jej dieťaťa problém nebude.

igua_

tak teraz som v pomykove...preco by mi nemali pokrstit dieta, ked som sa nevydavala v kostole? a co slobodne mamicky? som v miernom soku.

......

zuzula poznám také manželstvo.Ona nebola vychovávaná v kresťanskom duchu,on silne veriaci človek.Svadbu mali v kostole.Su tolerantní jeden k druhému a nevnucujú si názor.On ju nenúti chodiť do kostola,ona mu návštevu kostola nikdy nezakazovala.Deti boli pokrstené,majú prijmanie,teraz tuším pôjdu na birmovku a zvyšok rodičia nechajú na nich nech sa rozhodnú.Všetko je to o tolerancii

beb

Ahojte, ja nechápem, prečo sa táto diskusia "zvrhla" v niektorých prípadoch na kritiku cirkvi, veriacich praktizujúcich kresťanov, Starého zákona. Otázka znela-poradiť, ako je to s krstom u ľudí nezosobášených v kostole. Snehulienka a Ambróz poradili erudovane, napísali, ako k tomu pristupuje cirkev, napísali teda i skúsenosť i oficiálny postup Cirkvi.
Teda- 1.načo je Vám krst pre dieťa , keď mu vlastne neveríte,
2. Keď veríte v silu a moc krstu, tak prečo nechcete cirkevný sobáš? Je tam nejaká objektívna prekážka?
3. Ak je tam objektívna prekážka, cirkev to posudzuje osobitne.
4. Ak sa prekážka nedá obísť, je tu ešte možnosť, o ktorej písala...., teda prijať krst a sv. prijímanie na ZŠ po navštevovaní náboženstva.
5. Ak Vám prvé 4 body naozaj nič nehovoria, tak je pre vás naozaj najvhodnejšie privítanie dieťaťa na mestskom úrade, ktoré je akousi "náhradou" krstu u ateistov.
A ešte jeden odkaz a prosba pre neveriacich alebo nepraktizujúcich- pozrite sa na príspevky ľudí hlboko veriacich-radia, ale nesúdia, neútočia, nekritizujú, nezosmiešňujú, neironizujú, jednoducho povedané sú tolerantní.Ich úlohou je poučiť a modliť sa za tých druhých
Kde je tolerancia a slušnosť takých ako Sára? Nikto jej neberie jej názor, ale nikto na ňu neútočí.Jej postoj a prístup k iným je smutný, inak to nazvať neviem.

......

nemali sme svadbu v kostole a syna sme krstili až keď mal 6mesiacov.Bolo to krátko po revolúcii.Najprv farár nechcel,ale nakoniec nám ho pokrstil.S dcérou som to už absolvovať nechcela a tak som ju v prvej triede prihlásila na náboženstvo a v tretej triede mala v jeden deň krst aj prvé sväté príjmanie.Neviem prečo tu niekto píše o nečistom zväzku.Koľko je takých manželstiev,ktoré boli uzatvorené v kostole a už finkciu rodiny neplnia.Krst by malo dostať každé dieťa,pokiaľ o to rodičia požiadajú.Veď predsa ateista krstiť dieťa nepôjde a vychovávať ho bude vo vlastnom presvedčení.Ani cirkev nezaručí že dieťa rodičov zosobašených v kostole bude vo svojom ďalšom živote žiť podľa kresťanských zásad.Ja mám krst,príjmanie,birmovku som veriaca ale svadbu som v kostole nemala a do kostola tiež nechodím,nemám tu potrebu takže snehulienka mňa kam zaradíš

danae

sara, ty sa preber a ukludni, neviem ako si citala stary zakon srdcom, ked tam vidis iba vrazdy a pod., co spominas...citala si napr. o Jozefovi v Egypte? Keby si citala stary a aj novy zakon srdcom, citila by si tam Bozie posobenie...Preco tiez spominas len stary zakon, nepoznas novy? Narodenie Jezisa Krista, smrt, zmrtvychvstanie a tiez zoslanie Ducha svateho? to si skus precitat srdcom, tichym a pokornym...

jajka001_

my sme sa brali len na urade lebo v kostole by sme museli chodit najprv dva tri mesiace na tie ich poucenia, a nas syn bol pokrsteny v kostole, ale myslim ze na dedine by to neslo, tam nie su taki liberali. farar ziadal len to aby krstny rodic mal prijimanie a birmovku, ja som len pokrstena a manzel ma len prve prijimanie.
a krst bol pre mna dolezity nielen kvoli rodinnej tradicii, ale aj mne osobne, beriem to ako privitanie do zivota, aj ked do kostola nechodim, v boha verim, v cirkev nie.

zuzula9

---------------------------------
Mierny odklon od temy: Poznate take manzelstvo, v ktorom je jeden veriaci a ten druhy nie, a su spolu spokojni?

Priatel by chcel svadbu v kostole, je katolik. Pokial ide o deti, uprednostnuje krestansku vychovu.
Ja nie som ani len pokrstena, po svadbe v kostole netuzim, s detmi do kostola chodit nebudem. Ale praitela respektujem, vobec mi nevadi, ze chodi do kostola, obcas sa aj spytam, o com bola kazen. Ak by chcel, deti do kostola brat moze. Na omsi som s nim bola asi dva razy, nepresvedcilo ma to.

Ma niekto podobny vztah?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

skusenost s krstom - Fórum - ZDRAVIE.sk