Ako keby mi chcela vyskocit koleno

Príspevok v téme: Ako keby mi chcela vyskocit koleno
elnka18

Ked sa pokusam urobit snuru mam taky tlak v nohe ako keby mi islo vyskocit.Ale to ma az tak netrapi ale moje druhe koleno.Ked su cupnem na niekolko minut v kolene mam taku bolest ze mi ho od tej bolesti az nohu vyrovna.. v poslednom case ma uz zacalo boliet uz aj pri chodzi ked napriklad sa otocim .. K lekarovi uz nechcem ist pretoze som bola uz raz s nim a povedal mi ze na moj vek ich mam dobre.Nemate niekto podobny problem alebo mi aspon neviete poradit co to moze byt??
pri rengene mi nic nezistil ale vtedy ma to este tak nebolelo ako teraz

salonka

Baabo,skús to mamine nejako šetrne naznačiť,že či by nebolo dobrésa poobzerať aj po inom lekárovi,že si napríklad niečo o tom čítala,alebo počula a že rada by si sa toho vyskakovania v kolene zbavila.Viem,mama je mama,ale možno sa aj ona k tomu nakoniec prikloní.Ja mám 42r,tak si už poviem aj sama,čo chcem a čo je pre mňa najlepšie,ale aj Tvoju maminu môžeš Ty niečim novým osloviť a možno sa aj ona prikloní k tej možnosti,že Ti zmení ortopéda.Čo si robila ,že máš zápästie zlátané železom?

baabo...

dakujem baby moc, ale ja ked som mala asi 10 rokov mi raz tak vyskolcilo ze som ho nemohla zohnut tak sme boli u ortopeda a sa o operacii ani nezmienil a popritom vedel ze to mam uz dlhodobo..ale inac mojmu bratovi to vyskocilo ked mal asi 16 a to iba raz v zivote a aj to ked lyzoval a spadol, co j eaj normalne a druhemu bratovi to vyskocilo asi 5x v zivote ale to bolo tak ze jemu sa jablcko nikdy spat nevratilo..popritom nasi rodicia s klbmi vobec problemy nemaju ani rodina tak j auz fakt neviem..a teraz idem o mesiac na operaciu ruky..teda uz mi idu iba zelezo vyberat...no mne sa zda ze som asi z cukru:) oco sa smeje ze som z bazaru:)) no hruuza..a neriesi sa to mozno ja preto, ze moja mam veri tej dr., pretoze ma ma uz od malicka...no tak ja uz vazne neviem..

salonka

Baabo,rýchlo zmeň ortopéda.Vševedka má pravdu,že takto podobne,ako Tvoja ortopedička,tak rozmýšľajú zväčša obvoďáci,ktorí operačný stôl a zákroky ani poriadne nevideli a je im v podstate jedno,dokedy si ich pacientom,aj keď s neúspešnou liečbou.Viem to podľa seba.Aj ja som rok behala k nášmu závodnému ortopédovi,ktorý začínal tými najdostupnejšími a najlacnejšími postupmi v mojej liečbe.Najprv trg kiolena,kde sa nič nezistí,lebo rtg Ti vnútorné poškodenie nujako nezistí.Potom nasledovali injekcie do kolena,vraj na odstránenie zápalu a bolestivosti priamo v kolene,potom zase lieky,bandáže atd,atd.Ale až keď sa ma ujal kamarát nášho chirurga,ktorý sa už nemohol na mňa pozerať,ako rok prenamentne kulhám,tak až vtedy ma vlastne zobral do parády ortopéd,ktorý sa tomu aj rozumel lepšie a hlavne mal záujem Ti pomôcť.Povieš si,že dobre,mala som ale niekoho za sebou,kto ma k nemu dohodila a preto to išlo tak ľahko.Iste,aj to zavážilo,ale ja k tomuto ortopédovi chodím už rok a som maxim.spokojná,lebo vidím,že mi aj sám navrhne isté veci pre lepšiu regeneráciu chrupavky a hlavne nepôsobí na mňa dojmom treťotriedného ortopéda.Určite sa neuspokoj s jednou odpoveďou lekárky,že operácia Ti nepomôže!Dnes je toľko možností,ale nie na obvode!V riadnej ortopedickej klinike Ti iste lepšie poradia.A zober si,že si maldá,koleno potrebuješ celý život,Teba budú musieť nohy nisť,nie lekárku,čo Ti povedala taký blud,že Ti to nepomôže.Ani sa len nepokúsila Ti dať možnosť niečo vyskúšať!Držím palec!

salonka

Vševedka neboj,bude aj lepšie!Ešte je to všetko čerstvé a aj nie každé telo je schopné rýchlej regenerácie.Ale nemyslím,že budeš po ASK celoživotný trpiteľ.Koleno prešlo úrazom,operáciou,prejde aj dostatočnou regeneráciou a RHB a bude zase funkčné.Neboj,chce to len čas.Musíš si spomenúť na tých,čo prešli silnejším a deformačným poranením po ťažkých autonehodách a potom zistíš,že Tvoje koleno je len malou boliestkou a vlastne aj zanedbateľné vočí týmto poraneniam a že si mala vlastne šťastie,že sa vec vyvíja tak,ako sa naozaj v týchto dňoch vyvíja,ikeď sa Ti to zdá pomalé a stále rovnako bolestivé.Mnohí to šťastie s kolenami a s dolnými končatinami vôbec nemuseli mať!Iste,že nechcem znevažovať a spochybňovať Tvoju bolesť a celé poranenie,ale si myslím,že patrí medzi tie ,ktoré telo zvládne a Ty budeš zase akčnou babou,ako predtým.Držím palce,aby si sa naozaj zotavila rýchlo a s minimálnou bolesťou.

vsevedka

baabo, divné to je, keď vyskakuje a divné je, že ti mudr.povedala, že operácia ti to zhorší, pretože lekárok ortopedičiek je v SR ako šafránu, čiže túto info máš asi od obvoďáčky.Musí to vidieť ORTOPÉD a ten zhodnotiť.Ja keď som bola teraz po oper.na kontrole, bolo tam po operácii asi 17ročné dievča, ktoré malo 7 rokov problém s jabĺčkom a teraz po op.to má vraj dobre, ale to je individuálne.

baabo...

ja by som potrebovala poradit...jablcko mi vyskakuje asi od 3rokov..a to uz budem mat 15..za cely tento cas mi vyskocilo okolo 15-20x...nie je to divne???dr.povedala ze operacia to moze este viac zhorsit

vsevedka

RNG: mi=my, už blbem!

re:Salonka

Ďakujem ti za tvoje povzbudivé slová, aj ja dúfam, že konečne po 3 mesiacoch bolesti a opuchu a krívania sa dočkám zlepšenia, hoci už začínam byť skeptická, začína ma hlodať depka, jednak z toho, že sa môj stav nelepší, i z toho že som dlhú dobu zavretá doma a ja som taký "akčný" typ, tak už ma to veľmi obmedzuje.Navyše som sa dozvedela, že "panička" ktorá ma na parkovisku zrazila, napriek tom, že ma videla(manželka policajta) si to vybavila, že sa vec rieši len v priestupkovom konaní a to ja už teraz mám ťažkú újmu!Ale musím sa vyzdraviť a bojovať s korupciou.

vsevedka

RNG ďakujem za príspevok, brala som ešte týždeň pred artroskop.oper.Wobenzyn asi počas 2týždňov, nemal som pocit, že by dáko zaberal(ale ja som mala poškod.meniskus,poškod.na 3 miestach chrupavku,tak sa muselo operovať.Keď dopichám Fraxi.skúsim tú serapeptázu, čo by mala byť silnejšia(ja som mala aj sinovitídu-zápal kĺb.lôžka a tuším sa to vracia).Len mám trochu obavu niečo z netu objednávať, doteraz som kupovala len v "kamen."obchodoch a tiež sa chcem opýtať, či neuškodí na žalúdok.Woben. mi nevadil, hoci i to ma strašili, ale mi sme pacientom sami na chire doporučovali.
Kurkumu dávam so polievky,zázvor ako dávkovať(lepší by bol asi čerstvý, neviem či zoženiem,tak možno sušený)?MSM stačí samotný, či radšej s mangánom a molybdénom, nepoznáš dáky dobrý?

salonka

Ahoj RNG.Tvoje rady Vševedke sú priam odborné,ale myslené v dobrom.Ale si myslím,že toto by mal v prvom dare radiťlekár,ale sama som zdravotná sestra a viem,že to tak často krát nefunguje.ani so mnou si nikto nerobil vrásky,že nemám nasadený Fraxík,ale nič sa nestalo a je to v pohode.Takže si myslím,že by nebolo na škodu najprv tieto lieky opomenúť na prvej kontrole lekárovi,aby aj on posúdil,či je naozaj ten,alebo onen liek Vševedke naozaj vhodný.Lebo jednému pomôcť môže,druhému nie.Nakoniec aj tak Vševedka sma príde na to,čo jej bude najlepšie.Ale nakoniec šas ukáže,ako sa telo vyrovnalo zo zásahom,ikeď len do kolena,ale je to operácia.Tak už len,aby sa rýchlo dala Vševedka dokopy.Držím palec!

RNG

Vsevedka, par dni po operacii(tj po uplynuti nebezpecenstva krvacavosti) je dobre brat hodne enzymov, tie odpracu nheziaduce poskodene materialy a bunky a umoznia tak hojenie . Samozrejme riesia aj opuchy, zapaly a pod.
Odporucam ti brat bromelain(2x600 GDU, hodinu pred jedlom) alebo serrapeptazu(3x30 000 jednotiek), ktore urychlia hojenie a zaroven odstrania krvne zrazeniny(vcitane trombusov v krvi vsade inde v tele)
Protizapalove je aj branie MSM(1.5-2 gramy denne) , co je silne polarne rozpustidli, ktore umozni lepsi prisum latok do zranenej oblasti a zaroven je silny zdroj siry potrebny na budovanie sliach a okostice.
Ciste protizapalove su aj rybacie oleje, ktore zaroven zlepsuju absorbciu mineralov, tiez silne protizapalovy je curcumin a jeho pribuzny pakoren dumbiera(zazvor), tiez borakovy/pupalkovy olej a uz spomenute rozne enzymi.