Červeno - fialove prsty na nohách

Príspevok v téme: Červeno - fialove prsty na nohách
stana18

Prosím Vás poradte mi co mám robit preto aby som nemala cerveno-fialove prsty na nohach je pravda ze mam stale studené ruky a nohy, ale na nohach to zaslo az k pocitovaniu bolesti na dotyk a zaroven caste svrbenie a zvacsili svoju velkost- teda su opuchnute ... Tento problem mam uz 3 roky bola som u koznej ta ma poslala na cievne kde mi nic nezistili, ale ma poslali na alergologiu kde mi robili testy na alergiu na chlad a zistili mi ze mam minimalnu... tak som bola poslana k reumatologicke aa tam to skoncilo ze newedia :D

RNG

Fialova farba je z nedostatku kyslika. Nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza rozpustaju fibriny na stenach ciev, ktore zabranuju priestupu kyslika do tkaniv, zaroven zrieduju mierne krv cim sa zlepsi cirkulacia a odstranuju tromby, co heparinove derivaty ani riedice krvi ako warfarin a counadin nevedia robit. Pritom tie menovane enzymy su uplne neskodne, na rozdiel od roznych chemickych liekov.

Ema

este to potrebujes vediet? :)ja som mala ten istý problém teda este mám .. Mám 15 :) poslali ma na kozne ta ma poslala na dalsich 7 vysetreni,krv je dobra cukrovku nemam poslali ma aj na cievene tak ma poslali na angiologiu tak mi povedali ze mam pravdepodobne Raynaudov syndrom,na ktory nieje liek..Presne to co si opisala mam aj ja ibaze tlak neviem..Dúfam ze pomohlo ajked neviem ci si to precitas :)

stana18

ked som bola na cievnom tak vravel ze cievy mám v poriadku... Mám 19 rokov a cukrovku nemám aspon o tom neviem... Moje nohy a celkovo telo sa zahreje az ked podavam extremne vykony napriklad šprint, pri normalnom cviceni mam studene nohy a ruky....

house

Mate to urcite cievneho povodu, moja matka 88 rocna ma to iste neviem kolko mate rokov, ale dobre to poznam, nohy su chladne pri sedeni. Zahreju sa len v leze a polozene vyssie, je potrebne cievne (dobre) vysetrenie uzivat minimalme AGAPURIN 2x denne.V horsich
stavoch predpisuju injekcie na baze heparinov CLEXANE problem je v tom ze
jedna stoji 100 Sk teda 3,33 Eur.
Nemate cukrovku ? Vtedy sa ten problem
zhorsuje.