Kontaktné šošovky

xixi

na kontaktne treba zajst k ocnej,ta ti odporuci nejaku pobodcku na kontaktne kde ti tetuska urobi taky vysetrenie a ta ti odporuci ake kontaktne su pre teba najvhodnejsie,to uz podla toho ci ich chces na zmenu farby oci alebo chces dioptricke a podla toho ake vysoke dioptrie mas tak ti aj odoruci ake su pre teba najvhodnejsie..ja nosim uz viac ako osem rokov johnson and johnson-acuvue,tito su dostupne myslim len par rokov dozadu..ono stale vse napreduje a tvoja ocna abo skor kontaktologycka xiii ti povie o vsetkyh novinkach a zmenach ktore by sa ti hodili..napr ja ked som zacinala ta bol jeden par na cely rok a teraz si uz mozes objednat na cely rok sest parov...xapes..vyhoda..ked sa ti roztrhne nahodou jedna,ta vymenis za druhy par a nemusis nanoovo kupovat:D...ta drzim palce a myslim ze neolutujes!!kontatne su skvele,ja si bez nich neviem ani zivot predstavit:DD

zuzana

:-} ak mas citlive oci, chod naskor k ocnemu/ocnej... ona posudi ci su kontaktne pre teba vhodne,alebo nie... ak ich mas velmi citlive, tak ti predpise kvapky a po case pojdes na kontrolu... a potom sa uvidi... pred prvym nasadenim sosoviek je fajn ist k lekarovi aj preto, ze ti presne urci dioptrie,ktore sa mohli casom zmenit a aj kvoli tym veciac co opisoval Rupert... ja mam tiez velmi citlive oci a pernamentne cervene, tak sosovky nosit nemozem... :-( no co uz..

:)

chcela by som si dat sosovky, len mam dost citlive oci,daju mi nejaky par na vyskusanie?lebo ak nie, a ak si kupit nejake a oko mi to neznesie, tak zbytocne vyhodim peniaze do vzduchu....

zuzana

miki myslim, ze na veku velmi nezalezi aj ked je jasne, ze pre deti vhodne nie su... asi tak od puberty... ale v zasade plati to cio napisal Rupert... je dolezite ist najskor k lekarovi on rozhodne, ci su sosovky, pre teba vhodne a ci nie... ja som si tiez naskor vsetko okolo toho zistovala a ke dsom nabrala odvahu ist k lekarke, tak ma stopla kvoli zapalu oci... a kontaktne mi zakazala... :-( a nasadila lieky... je to predsa len zasah do oka..

miki

Dobrý deň, chcela by som sa vás spýtať, že od akého veku môže človek už nosiť kontaktné šošovky... Ďakujem pekne

miki

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, že od akého veku môže človek už nosiť kontaktné šošovky. Ďakujem vám veľmi pekne....

Rupert

Ano, su aj take pripady, ak mas precitlivene oci, alebo ked mas poskodenu sietnicu. Napr. aj cukrovkari nemozu (nemali by) nosit sosovky.
Preto treba ist samozrejme pred objednanim sosoviek k ocnej lekarke, ktora ti vysetri zrak a popr. odmera zaoblenie oka (pretoze sosovky sa predavaju s roznym zaoblenim).

tyhfle

ja ich nosim uz druhy rok a nemam s tym problem, akurt ze obcas mam pocit suchych oci. tie mesacne su fakt asi najvyhodnejsie. a dobre je ked obcas, trebars doma striedas sosovky s okuliarmi lebo by nemali byt na oku dlhsie ako osem hodin. inak je to v poho, aj ked urcite to nie je najzdravsie riesenie, najdolezitejsia je hlavne hygiena a pravidelne vymienanie.