Helicobacter

zuzka*

a lieci sa aj jej brat a otec? lebo pokial nie tak je mozne, ze sa navzajom nakazia. mne bolo vysvetlene, ze proces liecenia trva aj niekolko mesiacov.

poiu

dakujem zuzka za visvetlenie... aaale ide o to ze proste ona ma nejake lieky co jej nato dali ale jej to nie a nie prejist... ma to aj jej brat aj jej otec... jej to proste ako keby prejde a za pol roka sa jej to zase vrati... bolo mi to vysvetlene asi tka ze ta bakteria ako keby v urcitom obdobi spí a potom sa zas prebere preto sa jej to stale vracia a ze ako keb sa to nedalo uplne vyliecit tak ja us fakt neviem:(....

zuzka*

Helicobacter nie je choroba, ale baktéria, ktorá spôsobuje bolesti žalúdka, zažívacie ťažkosti a pokiaľ sa nelieči môže spôsobovať vredy alebo rakovinu. Helicobactera môžeš mať od detstva a pokiaľ nemáš nejaké vážne problémy so žalúdkom tak ani nemusíš vedieť, že ho máš. Nakazaniť sa ním môžeš pri bozkávaní, ak sa za niekym napiješ z pohára alebo aj v reštaurácii ak nie je dobre umytý príbor alebo pohár. Takže ak ho má Tvoja priateľka je predpoklad, že ho máš aj Ty. Na zistenie stačí rozbor krvi, ktorý bi Ti na požiadanie mal urobiť aj Tvoj praktický lekár alebo potom na gastre. Zhodou okolností sa aj s priateľom sa liečime z helibactera. Bolo by dobré, aby si si dal urobiť vyšetrenia z krvi a pokiaľ ho máš tak sa začal aj liečiť, lebo potom zase nakazíš svoju priateľku.