svadba po dlhorocnom vztahu..vyhra alebo prehra???

Príspevok v téme: svadba po dlhorocnom vztahu..vyhra alebo prehra???
sunnysweetie33

kto ste to zazili?ja som prave dopozerala DVD na ktorom je svadba mojho kamosa.zalubil sa,otehotnela a po 12mesiacoch znamosti sa aj vzali.to DVD je ako z rozpravky,stale sa bozkavaju,maznaju,tulia sa k sebe,hadzu na seba zamilovane pohlady.ja mam pomaly za sebou 5rokov spolocneho vztahu s mojim priatelom..tak som rozmyslala,ci aj nasa svadba bude taka sladka,pekna,zamilovana..ako ich..lebo niekedy si myslim,ze my sme uz ako stari manzelia..sice este stale sa k sebe tulime,bozkavame sa a drzime sa za ruky..ale neviem,ci nasa svadba bude taka nadherna,ked sa uz tak dlho pozname,vsetko o sebe vieme a pod.ak ste to niekto prezili,napiste..diky..cmuk :)

ciro

svadba?!tazke radit, ale ak ho nemilujes tak preco si snim?zo zvyku alebo je to pohodlne, bez lasky nema vyznam, lenze co ak sa zamilujes a bude to este horsie , sama sa musis rozhodnut , ono je to v podstate asi jedno aj tak zle aj tak malokedy je to fajn ale tebe to urcite vyjde , drz sa a rozhodnes sa spravne !

slusny_muz

pre laura 24:
Ono je tazke spravit nejaky krok, ked si na nieco zvyknuta, bojis sa onho, ze co bude s nim ked ho nechas....
Ale ked ho nemilujes, tak si myslim ze nic ine Ti ani nesotava. Neviem si predstavit, ze by som si mal zobrat cloveka, ktoreho nemilujem, ale mam len rad, a je mi ho vlastne luto...

laura24

REALITA:pochopila si spravne, mam, vsak som tiez len clovek a mne to proste tak vyhovuje :o).
Tak co ideme robit???

realita

Laura24 no ja mam podobny problem...no , ale ak davam dobre do kopy suvislosti z inych diskusii tak ty mas saspon milenca:PP ci? :DDD ja neviem, ci ho nechat..no buducnost to nema...resp. on potrebuje len zenu co sa bude o neho starat a varit mu.vraj zakladom dobreho manzelstva je dobra strava :S

laura24

Ahojte! Ja som s priatelom uz 4 roky. Zijeme spolu ako stari manzelia, aj sme sa chceli vziat, ale on stale hovori "Uvidime". Ked som mu povedala, za mam predsa pomaly 25, ze chcem deti, rodinu, ze obetujem vyjazdy s kamoskami,tak "Uvidime". A ked som mu oznamila, ze s nim dalej nechcem zit, kedze sa s nim nudim (nemame spolocne zaujmy, vlastne si nerozumieme), tak mi napisal (!!!) ako velmi ma zboznuje a veci, ktore mi nikdy nepovedal. Vsetci sa cuduju, preco som s nim, ze si mozem vyberat, poznam chlapov, ktori by mi zniesli modre z neba, ale ja sa akosi "bojim" od neho odist, ci co. Je mi luto, ze bude nestastny a pride mi to velky krok, aj ked by som mala asi hladiet viac na seba. On ma 30 a stale nic. Nemilujem ho, mam ho rada, tak normalne. A po tom, ako ma "odbil", ze deti a rodina este nic, uz proste zaujem nemam. Znamy mi hovoria, ze je dobry clovek, ale ze sa proste k sebe nehodime, ja to viem, ale ... viem, poviete odid od neho, ale ono sa to vsetko lahko povie...Hmmm?

heha

Vskutku nie je nad šťastné manželstvo:
# Moja žena a ja chodíme dvakrát týždenne na večeru do nejakej dobrej
reštaurácie. Najprv si dáme nejaký aperitív a potom obvykle miestnu
špecialitu. Pritom si užívame príjemnej spoločnosti. Ona chodí v utorok,
ja v piatok.
# Máme oddelené spálne.
Tá jej je v Bratislave, moja v Košiciach.
# Beriem svoju ženu všade.
Ona však vždy nájde cestu nazad.
# Keď som sa ženy spýtal, kam by chcela ísť na výročie našej svadby,
povedala, že niekam, kde dlho nebola. Tak som jej navrhol kuchyňu.
# S mojou ženou sa vždy držíme za ruky.
Keby som ju pustil, išla by nakupovať.
# Má elektricky vyhrievanú posteľ, elektrický mixér, elektrickú kulmu,
elektrickú trúbu, elektrickú umývačku riadu,... Raz mi hovorí:
"Všade kopec technických vymožeností a ja si pritom nemám kam sadnúť." Tak som jej navrhol, že jej kúpim elektrické kreslo.
# Žena povedala, že ju zlostí auto. Vraj má vodu v karburátore.
Vzal som tašku s náradím a spýtal sa, kde je auto. Odpovedala, že v rybníku.
# Nechala si urobiť v salóne krásy pleťovú masku z piešťanského bahna.
Dva dni vyzerala skvele. Potom bahno opadlo.
# Ráno bežala za smetiarmi a volala:
"Stihla by som ešte odvoz?"
Smetiar sa vyklonil z okienka a povedal:
"Ale áno, naskočte si!"
# Podľa štatistík je manželstvo jednoznačne hlavnou príčinou rozvodu.
# Nehovoril som so svojou ženou dva mesiace. Nechcel som ju prerušovať.
# Keď sa ma žena spýtala, čo je v televízii, odpovedal som, že plošné
spoje, obrazovka a prach.
:DDD
ale ja osobne som za manzelstvo!!

zuzka*

No niekedy je to tak,ze ta nasa svadba je skor svadba nasich rodicov.Myslim, ze k tomuto rozhodnutiu mat svadbu a aka by mala byt sa mali rozhodnut iba ty dvaja ludia.Niekedy si rodicia na svojich detoch plnia sny svojej mladosti, ktore sa im nespnili a potom ich deti trpia.Casto mozno aj odhovaraju deti od svadby, lebo ich chcu mat pri sebe a chcu, aby studovali atd....ja napr. chcem mat obrad v kostele a vsetko okolo toho, ale hostinu chcem mat v style gril party pod holym nebom, v pohodlnych satach v kruhu blizkych a naj priatelov,priatel je tiez za takuto svadbu, tak dufam, ze nam to vide.

nešťastná

Ja som s mojim chodila pomaly 6 rokov, a svadbu sme mali až keď sme sa ako sa povie "museli" brať. Na svoju svadbu som sa veľmi tešila-aj na tie starosti okolo toho, ale nespomínam naňu v dobrom - pokazil mi ju môj svokor. Bola to jeho svdba nie naša s manželom. A už by som sa nikdy nevidala - bola som nešťastná a musela som sa tváriť ako by bolo všetko v poriadku. Neprajem to žiadnej neveste.
Podľa mňa má tobyť deň novbomanželou podľa ich predstáv a želaní.