žiarlivosť

Príspevok v téme: žiarlivosť
trisha

Zdravím všetkých čo majú skúsenosti so starou známou žiarlivosťou. Rada by som sa dozvedela ako ste riešili žiarlivosť vašej polovičky a či to má vôbec význam riešiť chorobnú žiarlivosť, neopodstatnené výčitky zo strany človeka, ktorého milujete. Lebo prežiť celý život s niekym kto ma neustále podozrieva, kto si domýšľa, neustále kontroluje - má to vôbec nejaký
zmysel? Poraďte alebo vyjadrite svoj názor prosííím.

lachta

Zdravim
na tuto stranku som zabludila z celkom ineho dovodu, hladam celkom ine informacie.
Ale som tu lebo mi ziarlivost robi peklo. V nasom vztahu ziarlim ja a to som pritom ziadanejsia ako moj priatel.
Uz moji byvali priatelia narazali na moje cudne prejavy, velke vzblknutia - vraj je to tmava stranka velkej vasne. Uff no ja neviem, aj by som s tym nieco robila. Vie mi byt az fyzicky zle, ked ziarlim a moj priatel to ignoruje - cele to len zhorsuje. Toto zase zavisi od povahy - ja som clovek, ktory si potrebuje veci vydiskutovat za horuca. Vlastne vsetko sa musi diat za horuca :)
Priciny? Mozno rodina (daky zaklad v tych utrpeniach veru je), trocha pokazene modely (byvale vztahy) ale hlavne SPUSTAC je u mna deficit pozornosti. A ako tu uz bolo povedane OCAKAVANIA... ak mate ziarliveho partnera, skuste mu svoju pritomnost, spolupatricnost a naklonnost prejavovat aby bol takpovediac "sýty". Ak mám v "budilári" dostatok stimulov z jeho strany dokazem byt velkorysa a zhovievava aj ked momentalne nema oci pre mna :) Ide o to citit sa v jeho zivote "prva" a "najdolezitejsia" nie o to aby bol len moj.
DOMINANTNOST, ktoru ste tu spominali u mna nepochybne trocha vyvadza ale so zdravym rozumom a vierou v diskusiu sa toho nebojim. Nebezpecne by to bolo pre mojho laska len ak by som v starobe zacala byt dogmaticka a nad jeho mienkou sa nezamyslala. Ale verim, ze to dovtedy uz budem mat cele viac pod kontrolou.
Je dvolezite, aby clovek ktory ziarli s tymto problemom pracoval viac ako jeho partner. Ten by mal byt podla moznosti zhovievavy a sebakriticky zhodnotit, ci tomu celemu nedava zbytocne priciny.

ajojkaj

a je to smutna vec ta ziarlivost...
:(...a tak ako pisala panca je to ozaj smutne a je to mozne aj anechcem aby som tak dopadla...u mna bola blbost ze na zaciatku vztahu som nieco ocakavala a pak prislo sklamanie...nikdy nic radsej neocakavajte bo budetet sklamani..

ajojkaj

...a akz mate na ziarlivost vlastne dovod ti co ziarlite...bo ja myslim ze tomu musi predchadzat naka negat.skusenost s partnerovej strany resp.nalomenie dovery a potom je logicke ze ked to urobil raz moze urobit aj druhy krat..napr.klamanie,povedzme nie v neakej vaznej veci ale ked zijete s vedomim ze dokaze klamat............................................ ..............................no...to nieje prijemne...

dada

ahojte vsetci.so ziarlivostou mam velmi velke skusenosti,a je to pravda,ze je to postupna izolacia nielen od rodiny,ale skratka postupne od vsetkeho.takemu cloveku sa uz neda pomoct,a treba vztah co najskor ukoncit...

orgi

Odporucam ti kupit si knizku Zarlivost - Pascal de Lomas.
Ak ho lubis a chces mu pomoct, precitaj si ju a daj to precitat aj jemu. A spolocne sa snazte.

panča

nema to zmysel, pretoze ta znici...nech by si cokolvek robila, nebude ti verit a bude ta podozrievat..ak sa mu budes chciet prisposobit (co sa inak vlastne vobec neda), stratis cely svoj zivot. Odizoluje ta od priateliek, rodiny..v kazdom bude hladat chyby.A cesta nazad je velmi tazka, pretoze po takomto vztahu (ak ho vobec dokazes ukoncit) nebudes mat ziadne sebavedomie a v podstate skoncis s pocitom, ze si zrejme niekde urobila chybu a za vsetko mozes ty...

leerka

poloz si otazku, ci by teba bavilo zit s clovekom, ktory ta stale sleduje, kontroluje, robi ti sceny....mna osobne nie..sice moj priatel nie je vobec ziarlivy, takze neviem , ake to je....ja som trosku....ale viem, ze on nema rad, ked pokladam niektore otazky, tak to nerobim, lebo viem, ze mu mozem verit