Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

od akej teploty sa majú robiť studené obklady??39?

gabuciii

Ja dávam dcérkam nad 38 ibalgin alebo panadol kazdych 6 hodin.V noci aj tak uz mali velakrát horučky 39.Nasleduje sprcha,alebo vlazný zábal 3 krát za sebou.Podla toho čo je pre nich prijemnejsia.Viac znesu zábal.Potom pekne zaspia dalej.Okolo 39 st,treba sledovat horučku fakt slusne lebo niekto na to reaguje s febrilnymi krcmi.

zrejmicka

Tak aj na mna prisla chripka, v piatok ma steklilo v nose a kychala som, v sobotu som sa citila slaba a v nedelu sa mi zapchalo ucho, totalne zapchal nos, zacal suchy kasel a vecer som mala 37,9. Citila som sa velmi zle, dala som si Paralen, aj ked sa ma brat od 38 teploty, ale bolo mi zle a velmi pomohol, presli bolesti hlavy a krizov. Inak, kolko mg paralenu sa ma brat? Moja tabletka obsahuje nieco vyse 300, potom aj cosi proti suchemu kaslu a antihistamin.

Mimi323

Ale zase netreba za každú cenu znižovať horúčku, lebo vtedy telo bojuje.
Alic, tak to je zaujímavé, že vám je prirodzenejšie sprcha ako obklady na čelo.

alic

ja mám najlepšie skúsenosti so sprchou.Najprv taká akurát a postupne ochladzovať,ako si postupne zvykáš,telo sa ochladdzuje rovnomerne.Oblkady sa mi zdali nepríjemné.Aj deti majú rady radšej sprchu.

hmmmmmm

podla mna od 38 alebo vtedy aspon paralen lebo do 38 je to prirodzena imunitna reakcia vtedy by sa nic ani nemalo davat ale od 38 kde je uz cervena gulicka ktora nas upozornuje na to aby nedoslo k denaturacii bielkovin k tele a poskodeniu organov.vtedy by sa mal dat paralen a ak to je pri 39 tak uz vazne zabaly

elviee

Zabaly uz od 39, ale nie uplne studene, iba vlazne, inac by sa prudko stiahli cievy v kozi a horucka by bola vnutorna.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

od akej teploty sa majú robiť studené obklady??39? - Fórum - ZDRAVIE.sk