V ČOM MI HK POMOHLA

leerka

sandra pri zacati uzivania hak je spinienie normalne na zaciatku, moze trvat aj tri mesiace, samozrejme ta nehcem strasit...ale ak by ti po troch mesiacoch nepreslo, tak treba zmenit antikoncepciu

sandra !

ahojte! potrebujem poradiť, prvý krát užívam HAK. prvých päť dní som mala normálnu menštráciu a už 13 deň špiním také hnedé. Viem, že je to normálne ale prejde to po ďaľšom menzese? Alebo to bude trvať aj potom ?

inge

treba najst tu svoju HA... uz som raz zmenilaa teraz som uplne spokojna nebudem pisat co uzivam lebo ma tu este niekto kto sa tu nudi napadne ze to propagujem. Musim povedat ze menzes mavam konecne normalny bez HA by som uz asi vykrvacala co sa mi kramy nemohli niekedy zastavit ani po dvoch tyzdnoch:-)upravila sa mi plet uplne inak vyzera trapila ma hoooooooodne dlhy cas nehovorim ze uplne setko zmizlo ale drzi sa v dobrom stave :-) a zatial nemam ani babo takze fajn. Na kazdeho to posobi inak a nieje vylucene ze nema negativa ale ruku na srdce, na dieta sa necitim, kondomy su neni zrovna prijemna zalezitost ked je dlhodoby vztah, a som zodpovedna takze ziadne riskovanie nechcem.Tak co teda robit?

CMu_Q

Pridal:
RNG
26/03/2009 01:45
Dnesna hormonalna antikoncepcia je privelky zasah do funkcie tela.
Ked uz niekto chce mat sex bez rizika otehotnenia, chemicka antikoncepcia a mechanicka su lepsi vyber.
To ma len zriedkave celkom male miestne nasledky a to len kratkotrvajuce, kdezto synteticka hormonalna antikoncepcia zmeni k horsiemu hromadu roznych pochodov v tele.
Pouzitie HAK ako prostriedok proti akniam je spinavy tah farmacie snaziacej sa za kazdu cenu zarobit na zemach, co sa chcu tohoto problemu zbavit, hoci spravny postup je vo vyluceni niektorych skodlivych jedal a potlaceni vytvarania DHT potravinovymi doplnkami.

CMu_Q

niekto -- je to tema ostatne: * * AKO NAVRATIT HUSTOTU VLASOV * * treba to tam hladat, ale viem, ze to tam pisal.... aspon myslim ze tam :)

CMu_Q

palacinka - aj moj pripad.

Len tak pre zaujimavost, sam RNG (snad ho tu poznate, velmi rozhladeny a mudry clovek) povedal ze v dnesnej dobe je vyber hormonalnej antik. najhorsou volbou spomedzi antikoncepcii chemickych, mechanickych. Riziko otehotnenia je sice rozdielne, ale pri kazdej z antiky JE! a tie pozitiva ako: uprava akne, vacsie prsia su len uputavkou na to, aby si to zeny kuupili (v opacnom pripade by HAK z trhu takmer uplne zmizla pre jej negativne ucinky)

Tot vse.

palacinka

renca...nie je pravda co si napisala citujem "Všetky, ktoré máte problémy, by ste ich možno mali aj bez hak" aspon ja urcite nie! skor naopak by som povedala, niektore pozitivne ucinky pripisujuce sa HAK nie su vobec sposobene HAK..ale nevidim dovod zlostit sa nad tym, ze niekto napise ake mal zle(alebo dobre) skusenosti s HAK..pride mi to skor akoby niektore baby ktore uzivaju HAK sa chceli same ubezpecit ze robia dobre..ja som to takisto brala 3 roky a pritom som vedela ake negativa to ma, pretoze som to chcela brat a ked mi HAK sposobila zdravotne problemy tak som ju vysadila a zivot ide dalej...a este k tomu tvojmu prispevku, ze keby boli negativne ucinky dokazane tak by HAK zakazali, ono to nie je take jednoduche zakazat uzivanie HAK, pretoze HAK sama o sebe nema priame negativne ucinky resp. organizmus by sa mal do urc. casu vyrovnat s vacsou davkou hormonov, problem je vsak v tom, ze nikto nevie odhadnut, ako zaposobia umelo podavane hormony v nasom tele, jasne, su pripady, kedy sa to da dopredu zistit, ak ma zena predispozicie na urcite ochorenia..ale co ak nema ziadne zdravotne problemy, v rodine sa nevyskytli ziadne ochorenia (trombozy, rakoviny a pod.), ako sa da zistit ci HAK sposobi nejake problemy? a to bol moj pripad

h

Každý deň sa na hormonálnu antikoncepciu spolieha okolo 70 miliónov žien po celom svete. Na Slovensku sa čísla pohybujú medzi 350- až 400- -tisíc. To je odborný članok