Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

dotaznik

Príspevok v téme: dotaznik
otaznik-

viem ze to tu nepatri, ale neviete mi poradit, je mozne polozit otazku v dotazniku s tym, ze respondent uvedie percentualny podiel k jednotlivym moznostiam v otazke a vysledok zo vsetkych dotaznikov sa takto pre jednotlive moznosti v otazke spriemeruje? je mozne takto zostavit otazku v dotazniku? nemozem to nikde najst...logicke myslenie mi z dovodu prepracovanosti nefunguje.

otaznik-

odpoved bude ukazovat dopyt po sluzbach tychto firiem. viem ze by bolo jednoduchsie asi pytat sa priamo na pocet, ale z hladiska, ze by museli vyhladavat udaje (ak take vobec vedu) je jednoduchsie pre respondenta strelit percentualny podiel. aj tak dakujem za radu.

petuskal

Fuu, to asi ano. Je to otazka, kde sa pytas priamo na percenta. ja sa do takychto veci nevyznam. Len nie som si celkom ista, ci to percento, ktoré dostanes spriemerovanim, bude niecim relevantne. Co bude ono potom udavat? Preco sa nepytas skor na pocet akcii organizovanych za urcite obdobie?

otaznik-

adresovany je firmam, a otazka zneje napr. aky je percentualny podiel roznych typov akcii ktore organizuju. je mozne tie jednotlive akcie takto spriemerovat, ak su vyjadrene v %?

petuskal

Ja som tiez teraz nieco take riesila vo svojej praci. predpokladam, ze chces, aby ti respondenti vyjadrili svoj nazor na nieco. Podla mna je jednoduchsie, ked im Ty ponuknes v otazke stupnicu, trebars od 1 do 5, zadas, co tym cislam prisluch a oni to oboduju a Ty pri vyhodnocovani spriemerujes to ich bodovanie a vyslovis zavery na zaklade stupnice, ktoru si zadal. Je to podla mna jednoduchsie aj preto, lebo neviem, komu je dotaznik adresovany,ale myslim si, ze by si mohol natrafit aj na ludi, ktori nevedia, ze maximum v takejto skale je 100% percent a ze ak suhlasia s otazkou ci vyrokom na 50%, tak s nim suhlasia na polovicu. Nikdy nevies:-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

dotaznik - Fórum - ZDRAVIE.sk