Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zivnost - informacie

Príspevok v téme: zivnost - informacie
jenulina

dostala som ponuku robit v jednej financnej firme, konkretne s uvermi. lenze je to na zivnost a co sa tyka tohto, vobec neviem, ako to na sk vlastne chodi. viete mi poradit? mam par otazok:
1.mozem mat zivnost, aj ked som riadne zamestnana? mozem to robit popri mojej praci?
2.kolko si musim platit odvody?a ake?
3.na rok musim podat danove priznanie, ked mam zivnost? vysku mzdy za uplnynuly rok mam ziadat od tej financn.firmy?

bola by som rada, keby ste mi co najskor odpovedali, kedze dnes mi maju zavolat, ako som sa rozhodla.

vopred dakujem

evulla191

prosím Vás,pri podnikaní je určité obmedzenie dokladovania nákladov blokmi? napr. určitá finančná hranica pri telefónnych účtoch, alebo niečo podobné? alebo si tam toho môžem dať koľko toho mám /pevná linka, viac mobilných operátorov/ ďakujem vám.

marián zelinka

Áno mail som dostal ale včera som sa už nedostal k počítaču. Pošlem Vám bližšie info ohľadne tej práce dnes večer, lebo mám ešte nejaké povinnosti.

marián zelinka

Ak hľadáte spôsob ako si zlepšiť finančnú situáciu tak by som mal pre Vás jednu zaujímavú ponuku. Nemôžem ju ale zverejniť na tomto fóre lebo by došlo k porušeniu podmienok a ak by ste mali záujem tak potom len cez mail.
Na tú prácu netreba živnosť.

jenulina

dakujem Vam velmi pekne za Vas cas a Vase rady.
neviem si to ani predstavit, ako by to bolo, ci by som to vedela. tak radsej do toho asi nepojdem...

marián zelinka

Stačí keď sa pozriete na preukaz poistenca a hneď viete v akej zdravotnej poisťovni ste.

Ako prvé musíte ísť na živnostenský úrad kde požiadate o živnostenský list. Tam Vám povedia aký kolok k tomu treba a dajú Vám vyplniť pár tlačív. Ak by ste s tlačivom mali problém určite Vám pomôžu a aj tam majú vzory ako to vyplniť.
Živnostenský úrad si za Vás vyžiada výpis z registra trestov a ak ste v tlačive uviedli že chcete aby Vás ohlásil na Daňový úrad tak Vás ohlási aj tam.
Asi do 7 dní dostanete živnostenský list.
Potom Si ho prefotíte a pôjdete s ním do vašej zdravotnej poisťovne ohlásiť im zmenu že od toho a toho dňa máte aj živnosť.
Na daňovom úrade Vám vystavia DIČ a buď Vás vyzvú aby ste si ho prišli prevziať alebo sa tam po 2 týždnoch zastavte sama.
Potom si treba odkladať bločky čo kúpite a všetky dávať razítkovať. Z týchto bločkov je možné potom nejaké veci dať do nákladov. Tento systém tu nebudem rozpisovať lebo by to bolo na stranu. Ak tak Vám to pošlem cez mail.
To je na začiatok všetko čo musíte urobiť.
Potom máte povinnosť viesť účtovníctvo buď vy alebo to dáte spraviť niekomu čo to vie. V nom sa evidujú príjmy z podnikania a výdavky súvisiace s podnikaním. Na konci roka z účtovníctva zistíte aké ste mali príjmy a výdavky za celý rok a na základe tohto sa vyplní daňové priznanie. V tom priznaní sa uvedú aj príjmy zo závislej činnosti z toho dôvodu zamestnávateľ už za váz nerobí ročné zúčtovanie dane. Tlačivo sa zanesie na daňový úrad, odpis z daňového na sociálnu poisťovňu. Podľa príjmu z podnikania Vám buď vznikne povinnosť sa prihlásiť k plateniu odvodov do sociálnej poisťovne alebo nie. Podľa toho čo ste zatiaľ napísali tak tejto povinnosti sa báť nemusíťe.
Potom sa robí ešte ročné zúčtovanie zdravotného poistenia kde sa porovná koľko ste mali zaplatiť a koľko ste zaplatili a následne sa rozdiel buď zaplatí alebo Vám vrátia preplatok.
Všetko toto okolo účtovníctva a daňového poprípade zdravotného zúčtovania by vo vašom prípade robili asi 30 - 50 € ročne. Ak by nejaký účtovník pýtal od Vás viac radšej si nájdite iného.

jenulina

ved prave, treba prehlad, ktory bohuzial nemam :-(
ked ja ani neviem, v ktorej som poistovni. to ma sef autom.prihlasil,ze? a on bude za mna aj nadalej robit to priznanie? ked tu budem zamestnana?
naklady? no to mi je zas novinka. takze to nejako zhrniem: co vlastne potrebujem na zaciatok a co treba spravit na zaciatok? co mam robit mesacne? ake su moje povinnosti? dakujem

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zivnost - informacie - Fórum - ZDRAVIE.sk