ekozahrada

slnko331

maria,
robima na dome, co si tu v dedine kupila mama a na zahrade tiez, ked sa da, nemame cas na vylety, mozno ked dokoncime dom, aby mama mohla byvat.

[zruseny12]

maria21
ja hodne peciem tak u nas ide,a buchty na pare sa dost casto robia...
kazdy ma svoje chute...
vcera som piekla malinovo- ribizovy a tak rozvoniaval...a ked som dzem robila...krasne za malinami vonal byt...
sak to urcite poznas,co ti budem pisat...
u nas uz vykuka slnko...

slnko331

maria, urcite by som na to mojho chlapa nenahovorila, za to co by sme dali za cestu si mozem kupit v obchode zavarane.
maria21,
ten nalev som precedila, nemam rada tie gulicky, v uhorkach mi to nevadi.

[zruseny12]

SLNKO
urcite by tu cestu vydrzali,lebo aj moja teta,tam bola minulu nedelu,lebo jej manzelovi sa nechce zberat tak siel na hotove...
alebo zobrat prenosnu chladnicku tu malu cestovnu...ak mas obavi...
no tiez mam rada zavarane,ale ja som dala len do mrazaku na kolace kysnute...

slnko331

maria21,
praveze ziaden recept nemam, urobila som nalev podla navodu na Zelku bez cukru, zaliala som to horucim nalevom a nesterilizovala. Na Zelku je pisane, ze nie je potrebna sterilizacia a teraz je podla luny vhodne obdobie na zavaranie, tak to snad vydrzi.
Inak tie puky kym som pozbierala to trvalo, a citala som, ze aj nerozvinute puky pupavy a aj zelene bobulky bazy sa daju pouzit na falosne kapari, len recept nie je nikde, vsade napisu, nalozit do octoveho nalevu a ja som dala bez cukru, lebo tie z obchodu byvaju kysele.
Ak mas dake vyuzitie tak napis.Inak pred chvilou som sa na ne divala a vyzera to fakt ako kapari.

maria21

tak ja pod tatry idem v piatok do LM dcéra má Bc. promóciu. Tak možno budú predávať okolo Brezna.

Slnko hoď ten recept na kapari vyskúšam, mám nechtík.
JA som si urobila voňavý ocot používam ho na zeleninový šalát

slnko331

ked hovoris o lekvare, ja mam najradsej marhulovy, ten si dam len tak na maslovy chlieb a vyzera to, ze na ten lekvar sa mi marhule urodia

maria21

tak to je pravda, že je nespravodlivé, keďže dážď nie je delený rovnomerne.Aj u nás hlásia ale neprší. Každý večer musím polievať. Ja viem žeby nevydržali maliny a hlavne tú cestu našou poštou. Ja lekvár nebudem variť, lebo mám od minulého roka nejak sa nám ne minul. Tak len z josty čo ostala a ríbezle so uvarila mix asi 10 pohárikov.