Ako vychadzat s dcerou v puberte?

Príspevok v téme: Ako vychadzat s dcerou v puberte?
ajka36

Som v koncoch .Mam 12 rocnu dceru, ktora mnou pohrda a vsetko ostatne je jej prednejsie ako ja, moje city k nej.O autorite ani nehovorim.Kedze bola nasa prvorodena celych desat rokov ma mala iba pre seba a ja ju tiez.Pred tromi rokmi sme si osvojili dietatko.Nemyslim si ,ze problem je v tom, ze nie je stredobodom pozornosti.Nasa pozornost voci jej osobe sa neskoncila prichodom druhej dcerky.Chcem pochopit co sa deje, o puberte sa toho vela popisalo a snazim sa ju pochopit, ale ona mi neda sancu byt dobrou alebo zlou...Pravidla akoby prestali fungovat.Uctu,respekt vystriedala drzost a despekt.Mila vie byt len vtedy ked nieco potrebuje a ja jej to kupim, podam, pripravim s nadejou, ze sa ''vrati''do starych kolaji a budeme znovu kamaratky a denne hadky, buchanie dveri nahradi smiech a pohoda.Je to sikovne,ambiciozne dievca,sportovkyna,maliarka, ma vkus a cit pre krasu.Som na nu hrda ale boli ma srdce, kazdy spolocny kontakt konci fiaskom, hambim sa za jej vystupy aj voci starym rodicom.Nevadi jej ci je to doma, na navsteve alebo na ulici.Co mam robit?

alicakl

Jajka001-úplne súhlasím.Inak ajka36 ako keby si písala o mne pred pár desiatkami rokov :-))). Hlavne si zachovaj tvár.Bud sama sebou. Nevnucuj sa, ži svoj život ďalej. Začni ju vnímať ako dospelú kamarátku.Skús si ju predstaviť nie ako dcéru,ale ako rovnocenného partnera. Je to určite ťažké.Ale keď to zvládneš-dcéra si ťa bude skutočne vážiť. A hlavne nechaj ju, nech príde za tebou. Nehovorím, že ju máš začať ignorovať, skôr rešpektovať. Hľadá samú seba a ty jej v tom tak povediac zavadziaš. Je to určité obdobie, ktoré raz pominie. A momentálne máš viac trpezlivosti so životom ako ona. Maj hrdo hlavu hore, nech nevidí ako ťa raní svojími rečami a ona pochopí, že ťa tiež musí rešpektovať. Dlhá cesta. Ja mám ešte nejakých pár málo rokov, kým k tomu moje dcéry dôjdu, ale svoje pubertálne správanie mám pred očami ako by to bolo včera :-)))

jajka001_

co robit? vydrzat. myslim ze sa sprava uplne normalne na svoj vek, kyvu s nou hormony, ma to sama so sebou tazke. chce byt respektovana, mat svoj vlastny priestor. asi si uz nepamatas ako si sa citila v jej veku, tak si skus kupit nejaku literaturu o pubertiakoch a pre pubertiakov, nakukni co ona cita - ak cita, zaujimaj sa o nu ale nevyzvedaj...stanovte si spolocne nove pravidla, co sa tyka vychadzok a povinnosti...a vydrz kym tie nalady prejdu :) pises ze je sikovna a inteligentna, ak bola doteraz dobre a rozumne dievca, tak jej ver, urcite spravi par prusvihov, ale to sme robili vsetci...hlavne sa jej snaz byt oporou a nebojovat s nou...ostan autoritou ale aj priatelkou .....a pevne nervy :)) a hlupe reci jednym uchom dnu a druhym von.