co mi je? bolest..

Príspevok v téme: co mi je? bolest..
hilasiova

menstruaciu uz mam zopar rokov. doposial som ju mavala vzdy pravidelnu s tym, ze neprisla kazdych 28 dni, ale priblizne 30-32. do viac ako tyzdna prisla a nemala som (bucham na drevo) zatial ziadne problemy. potom som davnejsie troska schudla, vtedy som namiesto obycajneho menzesu mala hnedy vytok, ale v pribehu dalsich mesiacov sa nastastie vsetko upravilo. lenze teraz v decembri sa mi stalo, ze mi dorazila o tyzden skor, co sa mi nestalo. nasledne na to v januari o par dni skor a vo februari tiez o 2 dni skor. cakala som na tuto - marcovu a este stale neprisla. meska 2. den, co je v norme. lenze ja sa citim dost nanic. mavam PMS, kedy ma bolia krize, vajecniky, prsia, ale tak normlane. lenze tento mesiac az prehnane. cele vajecniky ma strasne bolia, krize ani nehovoriac, prsia uplne a aj lytka. vobec si nie som vedoma, ze by som prechladla, fakt neviem. ale dost je to neprijemne, to uz nech radsej dorazi, ako by som sa takto mala citit. kedze menzes mavam tiez velmi bolestivy a myslela som si, ze uz pride, tak som ani do prace nesla, no a pomaly sa citim ako pri nom a to este ked pride, to este bude bolesti. neviete z coho to mam a kedy dorazi menzes? nema s tym niekto skusenost? dost by ste mi pomohli, dakujem.

wiwa

mati toto som našla na internete ako príbalový leták k HAK NOVYNETTE, ja viem , že veríte svojim lekárom a letáky od HAK nečítate, ale niekedy je to fakt dôležité a hlavne pri nežiaducich účinkoch niekedy je fakt dobré dôverovať, ale aj preverovať. A vidíš ako to je, že ani slepo veriť lekárom sa nie všetkým dá.

steffany

wiwa ani neviem. doktorka bola jednoznacne presvedcena ze este spravime dalsie testy ale aj tak mi zakazala otehotniet. viem, ze situacia je vazna no aj napriek tomu dufam, ze vsetko bude dobre a babatko mat nakoniec budem.

maťa

Wiwa.... bola som prekvapená z toho, čo si sem napísala. Je to veľmi cenná informácia. Ja som dostala HAK bez akýchkoľvek vyšetrení, napriek tomu, že okrem endometriózy mám vrodené ochorenie obličiek. V rodine sa vyskytla aj cukrovka. Teraz sa utvrdzujem v tom, že moja bývalá doktorka ma poriadne doriadila..... keby som u nej ostala, už som asi po vybratí všetkého :(

wiwa

no mimka niečo som tu pre teba našla tak čítaj:Upozornenie
Pred začatím podávania tabliet sa pacientka musí podrobiť internému a gynekologickému vyšetreniu
(hlavne zmeranie krvného tlaku, cukru v moči, vyšetrenie pečeňových funkcií, prsníkov, výter z krčka
maternice a pošvy na cytológiu), aby sa vylúčili rizikové ochorenia a gravidita.
Zvýšenú pozornosť vyžadujú nasledujúce stavy: srdcové zlyhávanie, poruchy obličkových funkcií,
vysoký krvný tlak, epilepsia a migréna (aj v anamnéze), cukrovka, varixy (kŕčové žily), zápal žíl,
otoskleróza, sclerosis multiplex, chorea minor, skrytá tetania, nezhubný nádor maternice,
endometrióza alebo mastopatia, ďalej u žien, v rodinách ktorých sa vyskytli tromboembolické
ochorenia v mladšom veku alebo poruchy zrážania krvi.
Počas užívania tabliet sa odporúčajú pravidelné lekárske kontroly každých šesť mesiacov.
Po ústupe vírusového zápalu pečene (pokiaľ sa pečeňové parametre nevrátili k norme) by sa
perorálne kontraceptíva mali začať užívať až po 6 mesiacoch.toto je v príbalovom letáku HAK NOVYNETTE® ak už ich máš doma prečítaj si ho, takže tvoj lekár je povinní vziať ti krv na pečeňové testy a spraviť ti všetky vyšetrenia pred užívaním tejto antikoncepcie. A ak nie môžeš sa sťažovať na úrade na dohlad zdravotnej starostlivosti.

steffany

uz dlho tuzim po babatku a dnes mi doktorka povedala, ze nemozem otehotniet, lebo by to nedopadlo dobre. mam problemy s oblickami a zial tazko sa to lieci. tie oblicky nebolia tak ako to sklamanie

wiwa

teplo som sa obliekala , veru aj ja aj sa vždy obliekam, u mňa bol iný problém , mala som na krčku maternice nejaký výrastok a ten vraj bol živnou pôdou pre bacile a stále sa tam nejaký našiel až kým som nezačala s týmy čajmi a potom mi navrhol môj lekár operáciu tak som po plastike krčka a od vtedy už dobrých pár rôčkov mám pokoj, ak je nejaký problém dám si ženský čaj alebo alchemilku a samozrejme ak problém po dvoch troch dňoch neprechádza tak viem , že je čas navštíviť gynekológa.

maťa

No baby predstavte si, ja som sa teplo obliekala vždy, zápal som mala aj tak a takto som dopadla :( Ale pravdaje, že pod šaty sa oblečte poriadne, však to nikto nevidí. A navyše, môjmu frajerovi vôbec nevadí, ak som dobre oblečená, skôr to schvaľuje, však chce mať so mnou deti :)

lindilinka

ahoj, no, bud si casto chodila zle poobliekana (kratke tricka hole krize) a prechladnutie sa objavilo az teraz, alebo prezivas viac stresove obdobie, vypatie a podobne veci... vsetko spolu suvisi. ja som sa obliekala velmi lahko, no ako ma zacali bolet krize a mala som bolestivu menzes velmi tak som si zacala obliekat pancuchy a tielka, moda nemoda, zdravie je prednejsie a hlavne, pod gate a trico ti nik okrem frajera nevidi:-) ak myslis ze problem je inde, tak navstiv gynekologa...drzim palce!

wiwa

mimka84 ak môžem poradiť tak by si si mala v lekárni kúpiť alchemilku alebo ženský čaj, ja som velmi neverila, že čaj mi môže pomôcť a pomohlo, ale na každého aj lieky aj čaje pôsobia individuálne , ale aj tak ak ti nepomôže tak určite neuškodí, vyskúšaj a uvidíš za pokus to stojí.