co mi je? bolest..

Príspevok v téme: co mi je? bolest..
hilasiova

menstruaciu uz mam zopar rokov. doposial som ju mavala vzdy pravidelnu s tym, ze neprisla kazdych 28 dni, ale priblizne 30-32. do viac ako tyzdna prisla a nemala som (bucham na drevo) zatial ziadne problemy. potom som davnejsie troska schudla, vtedy som namiesto obycajneho menzesu mala hnedy vytok, ale v pribehu dalsich mesiacov sa nastastie vsetko upravilo. lenze teraz v decembri sa mi stalo, ze mi dorazila o tyzden skor, co sa mi nestalo. nasledne na to v januari o par dni skor a vo februari tiez o 2 dni skor. cakala som na tuto - marcovu a este stale neprisla. meska 2. den, co je v norme. lenze ja sa citim dost nanic. mavam PMS, kedy ma bolia krize, vajecniky, prsia, ale tak normlane. lenze tento mesiac az prehnane. cele vajecniky ma strasne bolia, krize ani nehovoriac, prsia uplne a aj lytka. vobec si nie som vedoma, ze by som prechladla, fakt neviem. ale dost je to neprijemne, to uz nech radsej dorazi, ako by som sa takto mala citit. kedze menzes mavam tiez velmi bolestivy a myslela som si, ze uz pride, tak som ani do prace nesla, no a pomaly sa citim ako pri nom a to este ked pride, to este bude bolesti. neviete z coho to mam a kedy dorazi menzes? nema s tym niekto skusenost? dost by ste mi pomohli, dakujem.

hilasiova

ja este aby som dodala, tak momentalne sa mi ta bolest posunula aj do brusnej oblasti, zjedla som obycajny kolacik a uplne tazko mi ostalo, naplo ma, skoro som to vyvratila. stale ma to navyse prehana na WC a trosku ma aj hlava boli. a samozrejme ta bolest mocovych ciest alebo vajecnikov, krizov a prs pretrvava. ja neviem ci s tym mam zbehnut k lekarke alebo co to vlastne je. nemate skusenost? a este som sa chela opytat, ak by to bol nejaky zapal, tak ako to bude s menzesom? ten pride az po vylieceni ci normalne pocas? prepacte, ale nemam skusenost.

hilasiova

Mati, praveze chodim pravidelne. i ked pravdupovediac, nie som so svojim gynekologom spokojna. asi si pohladam niekoho noveho, hlavne lepsieho a odbornejsieho. a tym padom, ze 3 mesiace chodila skor, nemoze sa stat, ze tento mesiac vobec nepride? ci to asi nie, ze?

maťa

Chodíš na pravidelné kontroly? Ak si ešte nebola, je načase zájsť k doktorke a pre istotu preventívnu prehliadku urobiť. Samozrejme, ak už máš 18 rokov. Niekedy prekonáš zápal, ani o tom nevieš. Napríklad zápal vaječníkov, močového mechúra, maternice a podobne. Nemusí ísť o klasické prechladnutie. Zmeny nastávajú aj po siedmych rokov od začiatku menštruácie.
Odporúčam naozaj tú prehliadku.