Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

výmena kolena vo vyššom veku

maťa246

Ďakujem, Človek, myslím, že jej nechcú rezať kosti a a nahrádzať celý kĺb, ale "iba" vložiť medzi jej kosti novú chrupavku, ale neviem či umelú alebo jej vlastnú z iného miesta.
Ale máte asi pravdu, že lepšie bude zmieriť sa, obmedziť pohyb, skúšať iné medikamenty, cvičiť vhodné cviky aby svaly neochabli...
Ďakujem.

človek

V 77 rokoch sa jej už nemusí operačná rana zrásť a nemusí ani prežiť operáciu. Hladal by som iné možnosti. Šetriť si nohy ako prvé.

človek

Ja by som bol radšej na vozíčku ako si nechať odrezať časť kostí a nahradit kopou jedovatých kovov. Kovy spôsobujú ťažké choroby.

maťa246

Prosím, má ešte niekto nejakú skúsenosť s opráciou kolena?
Svokra - 77-ročná - sa rozhoduje o operáciách - má vydraté kolenné chrupavky a samozrejme má obavy, najradšej by nešla, lebo ortopéd jej povedal, že nikto jej nezaručí, že bude potom chodiť. Ale jej pohyblivosť sa dosť rapídne zhoršuje, bojím sa, že o rok už nebude chodiť určite. Inak je ešte vitálna, žiadne zdravotné problémy iba trochu vyšší tlak.
Prosím napíšte, ak poznáte, svoju alebo niekoho skúsenosť.

SKORPIONKA69

Dobry den pani Maja8.Mozem poradit nieje az taka stara na operaciu ale vsetko suvisi od jej zdrzvotneho stavu.Min.rok operovali jednu pani ktoru navstevujem raz do tyzdna staram sa o nu a pomaham jej mala v juni min.roka 90 rokov a hned na to operaciu a mozem povedat rychlo sa vratila do starych kolaji a zacala cupitat..Pred 6timi tyzdnami operovali mojej znamej mamku ktora ma 65rokov a ked som ju videla vcera ako keby nemala ziadnu operaciu..Moja mamka caka operaciu 16 teho tento mesiac a verim ze sa tiez z toho rychlo dostane..No ale to bude ns sk tie dve panie to mali robene v anglicku lebo ja zijem momentalne tu..Dufam ze sa rozhodla za a ze ma uz potom a je ako nova...

klb

mam 55 rokov,v lete mi operovali bedrovy klb,mam umely.Vedla lezala pani 82 rocna.Oprovali jej kolenny klb.Dopadlo to dobre.Ale myslim si ze to zalezi od zdravotneho stavu a kondicie pacientky.Niekedy moze byt mlady chori a stary zdravy ciperny.Urcite vies,kam zaradit matku.

mjanik

maja-kolená ide dobre vyliečiť akupunktúrou,žiadné riziko a navyše kĺb ostane svoj a funkčný,stojí to zato vyskúšať ju!!!

RNG

V pokrocilejsom veku su vsetkynoperacie ovela nebezpecnejsie ako u mladych ludi. To je predsa samozrejme, ze pooperacna regeneracia, narkoza a hromada chemikalii, co kvoli tomu dostanu ma na ich organizmus vacsi dopad, nez u mladych.
Takze riziko je znacne vacsie a je neseriozne od mnohych lekarov, ked o tom svojichn pacientov neinformuju pravdivo.
Z mojich priatelov viaceri mali operacie kolien, vymeny klbov atd, niektori su na tom dobre, ini horsie, nez pred tym, zialbohu.
Moje osobne presvecenie je, ze ked clovek pozna, ze sa klb vydiera viac, nez normalne alebo ma bolesti, ma zacat pouzivat vsetko mozne na regeneraciu a nevyckavat a zanedbat to do stavu, kde je regeneracia uz nepravdepodobna a nastupuje chirurgia, chemia, a velke zasahy do tela.
Ja osobne aj moja zena sme zoparkrat uz museli nasadit radikalne mnozstvo doplnkov na klby, ked som citil klbove bolesti a zatial sa nam to zakazdym podarilo zahnat.

vsevedka

Kosa, ale veď ju neplaš! Takéto operácie sa často robievajú práve u starších ľudí, mladí až tak často nemajú poničené kĺby. A vymieňajú sa nielen kolenné ale často i bedrové kĺby. Osobne poznám dve ženy, jedna z nich je dokonca lekárka, ktoré sa dlho z obavy nedali operovať, až nakoniec ich pod skalpel dohnali také silné bolesti, že iná voľba nebola. A nadávali si, že si mohli operáciu dať urobiť skôr.

Samozrejme, s vekom vždy riziko pri zákroku i riziko napr. z narkózy narastá, ale je to veľmi individuálne. Niektorí starí ľudia sú ešte veľmi vitálni, iní už majú chudáci všetky choroby sveta. Hlavné je, aby nemali väčšie problémy so srdiečkom, lekár to má posúdiť a prípadne teda operáciu neodporučiť.

A ešte niečo často biologický vek nič nehovorí o aktuálnom stave organizmu, poznám ľudí ktorím by ste hádali o 10-15 rokov menej, ako majú a naopak 40-ročných "starcov".

kosa

poznam cloveka v Nemecku ktory vo veku 50 rokov uspense tuto operaciju mal.
rokami pracoval ako robotnik na valci na autostradach v rajchu takze to bolo niekedy ako rozpraval aj po 12 hodin prace na den.
ked mu to urobili tak samozrejme invalid a asi tak pol roka bol len v sedeni nejako to rozchodili.
neviem v akej situaciji je tvoja mama, nakolko to skutocne potrebuje alebo lekari potrebuju trenazer.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

výmena kolena vo vyššom veku - Fórum - ZDRAVIE.sk