Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

WSJGJFGFHGF

my vsetci si zelame mat s cervenania zabavu ale ta psychyka nieje taka silna,preto som ti napisalaze si silna osobnost,to nezvladne hocikto,to by tu nepisalo tolko ludi.a mozno je to len nasa lutostivost,

WSJGJFGFHGF

lidicky zlate,teraz vam napisem nieco o mojom priatelovi,sme spolu 4 roky,vsetko klape,je uzasny,starostlivy no proste IDEAL,podotikam existuje.ALLLLLLLLLLEEE je tu moj problem,samozrejme nic nieje zadarmo.Koli mojemu cervenaniu,ho stracam,pretoze on je spolocensky a miluje ludi,ja som tiez ale Spolocensky zakliata.Jeniny problem Cervenaie,buuummm,blok,a ............nic.Rada by som nieco preto urobila,isla by som k psychologovi ale pracujem v Italii a tu to nejde,som tu uz 7 rokov.Pomozte,,co uz vsetci spite?

BD

Nie som silna osobnost, len boli v mojom zivote ine dolezite veci, pri ktorych som uz ako 17rocna vystupovala pred mnohymi ludmi a vedela som, ze to nerobim pre seba, tak som sa stala sebavedomejsou.
Myslim, ze najdolezitejsie je , aby sa clovek prijal taky aky je. Pan Boh predsa vedel, co je pre mna najlepsie, ked ma stvoril, a preto prijmam co mi dal.
Moje cervenanie som obratila naopak. Niektori maju z neho depky, ale ja mam z neho zabavu.

BD

Nie som silna osobnost, len boli v mojom zivote ine dolezite veci, pri ktorych som uz ako 17rocna vystupovala pred mnohymi ludmi a vedela som, ze to nerobim pre seba, tak som sa stala sebavedomejsou.
Myslim, ze najdolezitejsie je , aby sa clovek prijal taky aky je. Pan Boh predsa vedel, co je pre mna najlepsie, ked ma stvoril, a preto prijmam co mi dal.
Moje cervenanie som obratila naopak. Niektori maju z neho depky, ale ja mam z neho zabavu.

WSJGJFGFHGF

tiez sa pripajam k nazoru Bella 12, presne to je riesenie ,vysmiat sa cervenaniu a prijmut ho ako kazdu inu vec na svojom tele a dusi.

WSJGJFGFHGF

ahoj BD,mas uplnu pravdu,musis byt velmi silna osobnost aspon s toho co si pisala,je to uzasne ze si to prijala ale ja tak daleko este niesom.No a ked sme uz pri tej slivovici,ja ked si vypijem tak zabijam cervenanie,vtedy som odblokovana a mam sebavedomie za dvoch,tym nechcem povedat ze som nejaka ozrala,vulgarna krava ale som to co chcem byt za triezva,je to smutne a bude mi vela ludi pisat ze alkoholom to nevyriesim ale naozaj som vtedy vo svojej kozi,poviem co si myslim,a hlavne sa pritom necervenam.Aj napriek tomu ze alkohol mi vtej chvili pomoze,radsej nepijem,nechcem sa stat Alkohilickou len koli blbemu Cervenaniu

BD

Je pekne co napisala bella 12, ale ako by to pisala z pohladu cloveka, ktory to nepreziva. Ja som svoje cervenanie prijala a nevadi mi, ale nikdy neprestalo. Vystupujem na verejnosti i pred mnohymi neznamymi ludmi a som cervena, ale vystupujem a co tak som cervena. Nech si suska kto chce co chce. Taka proste som a taku ma berte a hotovo.

WSJGJFGFHGF

tak lidi ja dnes asi ani nezaspim,som tu prvy krat na tejto stranke a poviem vam to mam co citat do rana,az nato ze v 6 rano vstavam do prace,je to fakt neuveritelne kolko ludi tu pise to sa snad cervena cela zemegula.ale to by sme museli zit asi na marzu,ta je cervena.Vyhybala som sa tymto strankam pretoze som mala strach ale teraz sa mi ulavilo a som o krocik s cervenanim k dobru.

BD

doteraz som napisala len to vonkajsie. A ako to prezivam vo vnutri. Boli obdobia, ked som to brala velmi tazko. Deti dokazu byt navzajom krute a bola som dost ponizovana. Velmi ma to trapilo. Rada som behavala, ale hanbila som sa behavat.
ALE TERAZ prijala som svoje cervenanie, dokonca si z neho robim srandu :))
Napriklad sme mali oslavu a naliali sme si domacu a riaditel uz: "vy pijete, no to sa pozriem aka budete cervena", pomyslite si hanba, ved som aj bola cervena skor ako som to vypila. Ale spolu s nim som sa na tom zasmiala a s chutou som vypila. A dalej sme sa veselo bavili.
To co si pisala, ze zakricat pozor budem sa cervenat, naozaj je to super a je to sranda. Cerven nezmizne, ale je zabava, ludia okolo mna sa bavia a ja sa bavim tiez a nevadi im , ze som cervena, maju ma radi.
Prijala som svoje cervenanie. Som vynimocna, nie kazdy sa cervena. A ludia okolo mna maju o zabavu postarane. Nevadi mi, ze sa smeju zo mna, smejem sa aj ja. Ludia, ktory si vedia robit srandu sami zo seba su v spolocnosti oblubeny.
Nezakryvam, ze sa cervenam, ale kricim: a zasa sa cervenam :)))
Nehanbim sa uz behavat, noaco, zže som potom este 2 hodiny cervena. Ludia aspon vidia vo mne zivot. Vydia pohyb a to sa im paci.
Tak co ty na to?