HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

zu17

urcite najskor gynekolog... ktori vyluci alebo potvrdi tvoje podozrenie. A necakaj s tym!!! Rychlo sa mnozia a dopomaha im k tomu oslabena imunita.

jana 17

mam tiež podozrenie že mam hpv nwm ku komu mam ist ku kožnej doktorke alebo ku gynekologovi ? pls ak by ste mi vedeli poradit napise mi na nofuture_2@azet.sk
DAKUJEM

milan987

Ahojte priatelka ma genitalne bradavice aka sanca je ze sa prejavia aj umna alebo ze chytim ten HPV virus.Za predpkladu ze to nema odomna.A aka je inkubacna doba s priatelkou sme spolu 2roky.aka dlha je liecba?

mate59

Wartec je na odstránenie bradavíc,ale najúčinnejšie je vypálenie.Otehotniet môžeš bez obáv,ale k lekárovi sa nehambi,každý lekár to berie profesionálne,bez hanby.Môj urológ je tiež moj známy, dobre sa bavíme a pritom mi prstom vyšetruje prostatu,to tak nemôžeš brať.Samoliečbou to asi neodstrániš.HPV je tvrdošijný vírus.

zabka88992

Mate59, ja viem, že máš pravdu. Mala by som s tým ísť, len keď mne je to také trápne ísť, gynekolog je môj známy :( A aj strach mám. S priateľom sa snažíme o bábätko a teraz sa bojím, či to nebude mať nejaké následky ked mám genitálne bradavice :( Som si istá, že to mám. Nevyskúšal niekto krém Wartec? Počula som, že je síce drahý ale účinný :(

mate59

zabka, budeš len strácať čas, chod na gyndu,oni ti to vypália laserom.Aj to nie je isté, či sa ti to nevráti.Ty chceš otehotnieť,alebo máš strach, či nie si tehotná?Od bradavíc neotehotnieš,ale mal by sa preliečiť aj partner.

zabka88992

Ahojte. Pár dní dozadu som si objavila malé výrastky na intímnom mieste.. podľa popisu mám genitálne bradavice. Chcem skúsiť najskôr nejaký krém alebo sprej, prosím poraďte, čo je na to dobré. Ak to neprejde, pôjdem ku gynekologičke :( Mám strach z toho, myslíte, že môžem otehotnieť, keď mám genitálne bradavice? Ďakujem

vr

Ahojte ja som si tak isto objavila malé výrastky pleťovej farby nebolia nesvrbia niesu červené ... pohlavný styk som ešte nemala mám 16 ... ak by ste mi mohli niekto poradiť nejaký krém alebo hociakú radu ako sa toho zbaviť bola by som rada ... lebo ku gynekológovi sa mi dva krát nechce ... aj keD viem že to by bolo asi najrozumnejšie :) dikíí ..

ivet666

Kondylomy spôsobujú HPV z nízko rizikovej skupiny. Týchto vírusov je v tejto skupine viac, ale 6 a 11 spôsobuje asi 90% bradavíc (maju karfiolovity vzhlad). Infikovat sa mozes jedine pri pohlavnom styku. Musi sa preliecit aj partner - ten musi ist na vysetrenie na urologiu. Odstranit sa daju aj chirurgicky - skalpelom. Mozna prevencia je aj ockovanie.