solarko a antikoncepcia ?

suns

pigmentove skvrny by si nechcela mat nielen na tvari, ale aj na tele.. ako si das tricko alebo suknu? to je jedno ci je na tele alebo na tvari.. aj tak je to hrozne...:(

svanka

no beriem HAK a vcera som bola na solarku 12min.ale co teraz citam tak som bola asi posledny krat dufam ze sa konecne otepli a slnko ma dostatocne opali ...a myslite ze ak sa opalim v solarku bez tvare ze pig.skvrny by nehrozili alebo uz tak zajst do solarka iba obcas ?

suns

do kelu, ja som planovala solarko na april maj, a dnes som si bola pre prvu antikoncepciu... hmmm asi to nebudem riskovat...:(

vevera

Ja som tiez chodila pocas brania HAK a ziadne pigm. skvrny neboli.Potom som HAK vysadila a nahodou som otehotnela, no taka pigmentova skvrna jak dlan sa mi urobila na pravom lici. To bol jasny signal :-))). Mile, nie?

sweet_lolitta

Fuh, tak to naozaj neodporucala ani moja lekarka kozna, gynekologicka a ani kozmeticka. Lebo nejde len o znamienka, ale pigmentova skvrna moze byt akejkolvek velkosti a to vam nezmizne uz nikdy a prave ked ste opalene, ona je svetlo biela, takze to vyzera dost zle. Bud sa opalovat alebo HAK, nekombinovat.

zialbohu

bohuzial je to pravda, ale to zavisi od jedinca, ako a kedy sa to na tebe prejavi.. ja som posledne tri roky navstevovala solarko sezonne, hlavne v letnych a jarnych mesiacoch, nepotrebovala som ziadne kremy na opalovanie, lebo to slo hladko, no ale brala som aj anti.. a poviem vam, teraz po polrocnej pauze od solarka pozorujem, ze mam tri krat tolko novych znamienok, hlavne cierne, hnede bodky po celom tele a svetle sirsie znamienka dolu na chrbte, som z toho nestastna, lebo znamienka boli pre mna stale neziaduce a nechala som si ich odstranovat a teraz ani neviem co spravit, aby sa prestali tvorit a rast.. dokonca som uz niekde citala, ze zvysena tvorba znamienok ma nieco spolocne s konzumaciou cukru.. ale nic nedailnejsie k tomu nebolo napisane..

kukucka39

no ja berem HAK 2 roky a normalne chodim do solarka. mna to ani nenapadlo, ze by sa to nemalo. no ale zatial nemam ziadne skvrny ani nic, tak neviem.