Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cigaretový dym. Ako velmi je škodlivý?

vevericka

osobne si myslim, ze ten clanok bola blbost..je jasne, ze aj radioaktivne latky maju mutacny potencial, ale ak by niekde rachla tovaren..neda sa to utajit,za sociku by MALU tovaren mozno utajili, ale mala tovaren by zamorila len urcite uzemie, urcite nie celu zemegulu (a rakovina pluc sa dava na vinu aj fajceniu po celej zemi, nie len u nas)..to by musela mala tovaren rachnut takmer vsade..o cernobyle tiez tutlali, ze k nam sa oblak nedostal a na rakuskej stanici ukazovali ako vo viedni pipa vsetko ovocie a zelenina na trhoch, vsetko vyhazdovali..nic nutajili aj ked chceli

alzbee

Neboj sa, neverim...a aj keby bol pravdivy, tak mi to je jedno, lebo cigy fakt neznasam:-D...ale uznavam, ze ma zaujal :D

vevericka

uf..a hadam tomu clanku neveris??? staci si najst na nete, co vsetko obsahuje cigaretovy dym a lahko si mozme domyslet, ze to nebude nic koser, staci povedat dve znich ..decht..karcinogen, CO..ma silnejsiu vazbu na hemoglobin ako kyslik ci CO2 tazke vlastne blokuje okyslicovanie buniek a nasledny a odvod CO2 z tela,
tie hlieny tam su na to, aby sa prave zbavili svinstva ktore si tam clovek zanesie fajcenim..daj pofajcit vate vo flaske a uvidis ako ta vata dopadne, bude zahnedla, mazlava a to sa dostane do pluc, ked si niekto zapali..nic moc

annye

alzbee uved zdroj, kde si toto citala?
mozno niekto kto rozumie aj mechanizmu bude vediet vysvetlit. lebo tazko sa asi dozvieme pravdu o tej radioaktivite

alzbee

Ja osobne tiez nenavidim cigaretovy dym, ale neda mi nenapisat, aky clanok som minule citala...(ci je vymysleny alebo na zaklade skutocnosti netusim, cize vytvorte si aky obraz o tom chcete:))
Ten clanok sa volal Fajcenie chrani pred rakovinou pluc...tak v skratke...uz daaaaavno vraj nastal vybuch nejakej tovarne(?) a do ovzdusia uniklo obrovske mnozstvo radioaktivnych latok, ktore kym z ovzdusia zmiznu, to potrva tisice rokov. Po tom vybuchu sa rapidne zvysil vyskyt rakoviny pluc (kedze clovek vdychoval tie radioaktivne latky rozptylene v ovzdusi). Avsak ten vybuch chcela vlada zatajit a tak rakovinu pluc "zhodila" na cigarety a tak sa uvadza, ze fajcenie moze sposobit rakovinu pluc...avsak podla vedcov fajcenie praveze ochranuje pred vznikom rakoviny pluc, pretoze fajcenim sa v plucach vytvaraju hlieny a vdaka tym hlienom sa vdychnute radioaktivne latky nedostanu na pluca a tym ani nevznikne rakovina. A preto vraj aj nefajciari by mali sediet vedla fajciarov a vdychovat dym z cigariet...:-D...naozaj neviem, ci moze byt nieco na tom pravdy alebo ten clanok pisal niekto, kto chce, aby vsetci na svete fajcili :-D

tinka228

ja to tiež neznášam a zásadne nechodíme ani na návštevu tam kde sa v byte fajčí. môj otec vždy fajčil, ale nikdy nie dnu. vždy na balkóne a chodil tam dobrovoľne.

CMu_Q

moja mama nastastie chodi fajcit na balkon, ale po tom, co si nasla priatela, tak je v nasom byte strasny smrad, chodi aj on na balkon, ale neviem ci to take silne cig. fajci, ze ked vojde, ledva sa dokazeme so sestrou nadychnut, hnus je to teda poriadny-to fajcenie !!!

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cigaretový dym. Ako velmi je škodlivý? - Fórum - ZDRAVIE.sk