intelektualna uroven partnerov !!!!!!!!!!!!

Príspevok v téme: intelektualna uroven partnerov !!!!!!!!!!!!
struhanka :l

caute..

zaujima ma, ak mate taku skusenost, aky je to pocit ked ste vo vztahu s muzom (zenou, to je jedno), ktory je trochu na nizsej intelektialnej alebo rozumovej-ako chcete urovni.

ci he to podla vas mozn takto fungovat dlhodobo. nemam na mysli uplneho degeša, samozrejme. a nehovorim ani o dosiahnutom vzdelani, ale tak celkovo, kedy je ten rozdiel trochu citelný.

vdaka za nazory

lora64334

to fgf: priatel pracuje v zahranici, ja som tam momentalne tiez, ale predtym som pracovala na sk v oblasti administrativy(popri studiu), nemysli si ze vysokoskolaci zarabaju miliony, mnohi nemaju ani priemernu mzdu na SK, samozrejme v Bratislave je to ine, ale aj vydavky su tam vyssie. takze taka je realita, aj obycajny clovek zo zakladnou skolou moze zarobit viac ako vysokoskolak

jajka001_

napr. taky sikovny zivnostnik bez vs si zalozi firmu a podnika, ked sa mu dari tak zarobi ovela viac ako vysokoskolak bez uzitocnej specializacie ktory si zohnal flek v megafirme kde sedi za pc v kancelarii a je zavisly od nadriadenych

mali

fgf aj vysokoskolaci musia prejst urcitymi urovnami profesneho postupu v kariere. Na zaciatku je ten plat vzdy nizsi, ale to ty asi nemozes vediet, myslis si ze co vysokoskolak to milionar, ze? Titul pred menom ti dava moznosti povysenia a to je to najdolezitejsie- progress..

doubledog

dolezite je, ako sa partneri doplnaju
ja napr. mam dost vysoke IQ a som velmi vzdelany, ale moja zena ma v sebe taku prirodzenu zensku zivotnu mudrost, ktorou ma casto strci do vrecka.
su rozne formy inteligencie a mudrosti.

ninnka

lora to je dost zasadna vec vo vztahu. Ked si setris peniazky,myslis na buducnost, vobec to neznamena ze by si mala byt materialisticka, prave naopak si velmi zodpovedny clovek. To,ze tvoj partner toto nedokaze,svedci o obrovskom probleme, ktory vyvrcholi az v buducnosti.... Vela stastia a nech sa to zmeni:-)

lora64334

no ja mam taky vztah ze ja mam ukoncenu vysoku skolu a partner dokoncil akurat zakladnu. zatial nemame problem v komunikacii, stale je o com hovorit, a dufam ze to bude aj tak nadalej. a take viac filozoficke alebo ekonomicke temy skor preberam s kamaratkami. co mam skor problem je ze on nevie vobec narabat s peniazmi, vzdy zarabal celkom fajn, v zahranici mal dobry plat ale nema nasporenu ani korunu, ja som mala volakedy mensi plat, a nepracujem ani tolko rokov a mam tolko co on nikdy v zivote nenaspori. nie som materialne zamerana ale proste sa bojim ze budem musiet cely zivot zivit len ja rodinu a aj byvanie budem musiet zabezpecit len ja. lubim ho ale tato jedina vec ma strasne trapi.

olli

Aj clovek s prirodzenou inteligenciou - myslim tym zdedenou, moze zakrniet ked sa svojvolne nerozvija a nepracuje na sebe a naopak ked aj niekto do vienka nedostane vysoke IQ, moze na sebe pracovat aj sebavzdelavanim a dosiahnut toho v zivote omnoho viac ako ten druhy. Takze je to tak velmi osobite...