intelektualna uroven partnerov !!!!!!!!!!!!

Príspevok v téme: intelektualna uroven partnerov !!!!!!!!!!!!
struhanka :l

caute..

zaujima ma, ak mate taku skusenost, aky je to pocit ked ste vo vztahu s muzom (zenou, to je jedno), ktory je trochu na nizsej intelektialnej alebo rozumovej-ako chcete urovni.

ci he to podla vas mozn takto fungovat dlhodobo. nemam na mysli uplneho degeša, samozrejme. a nehovorim ani o dosiahnutom vzdelani, ale tak celkovo, kedy je ten rozdiel trochu citelný.

vdaka za nazory

CMu_Q

no u nas je to trosku komplikovane, nie ze by som bola hlupa, studujem na vysokej (on tiez), ale neustale dava na pozornost jeho vseobecnu rozhladenost, vseobecny prehlad, aky je on mudry, minule sa chcel stavit, ze ma vyssie IQ ako ja... tak ako mne to pripada take... no: vyvysovanie sa nad tym druhym, ja nemam tu tendenciu takto sa spravat, ale on ano ... asi to zavisi aj od charakteru cloveka; resp. ci ma tu potrebu urobit zo seba toho naj naj najsamlepsieho ... a podla vsetkeho on k tomu sklony ma...
Niekedy mi to vadi, lebo sa pri nom citim menejcenna, ale tak navovok sa to snazim zvladnut ok ...

debra

Intelekt nezahrna len vysoke ci nizsie vzdelanie, ale aj EQ, co clovek ziskava hlavne vychovou a spolocenskym zaradenim. Napriek tomu si myslim ze vysoka skola hlavne dnes sa stava nevyhnutnostou prave pre lepsie spolocenske uplatnenie..

mia99

ked si si vedoma rozdielov az natolko, ze nad tym rozmyslas a intenzivne si to uvedomujes, tak to fungovat nebude. stale to v tom vztahu bude.

sandy21

kiki, vzdelanie a vseobecny rozhlad nie su zarukou dokonaleho spravania- kamaratkin otec je uznavany lekar a svoju manzelku tlkol ako zito. alebo moji kolegovia- vsetci maju vs a pritom su mnohi totalne zakomplexovani a ventiluju si to na inych

kiki

Sandy ak tvoj partnersky zivot predstavuju len svaly, krasa a sex tak v tom pripade tvoj prispevok chapem. Neviem kolko mas rokov, ale myslim ze toto moze povedat niekto, kto asi inteligenciu prilis nepreferuje a je mu jedno ci sa jeho partner sprava ako buran, prasa a o vseobecnom prehlade nema ani paru.

sandy21

to je pravda, ze na vzdelani moc nezalezi, kto je jednobunkovy, toho ani VS nezachrani, napriklad moj byvaly bol tiez takeho razenia a je lekar-chirurg

sandy21

no niekedy je zivot s iq-acom :-)) ovela jednoduchsi ako zivot s intelektualom. IQ-aci si zivot prilis nekomplikuju, su to vacsinou pekni muzni chlapi s velkym hrudnikom a svalmi, dokazu porobit tazsie fyzicke prace a pripadne vas aj ochranit pred cojaviem uchylom v parku :-)) a budete mat s nimi pekne zdrave deti. zatialco intelektuali so svojou chatrnou telesnou konstrukciou - neviem

struhanka :l

no, co vam poviem, nemusi byt ani robotnik, moze mat pokojne aj vs. podla tohto to nerozdelujem- aj ked v globale sa to da :D to sa da proste zistit len spolocnym zitim. ked nad tym tak uvazujem, asi som si to zle vysvetlila- mozno ze nie je intelektualne nizsie, ale ma inu vychovu...akoby ina mentalita- taka zivocisnejsia, primitivnejsia :DD