stenietko YOKSIRSKY TERIER, potrebujem pomoc

Príspevok v téme: stenietko YOKSIRSKY TERIER, potrebujem pomoc
miriamaa

mam fenku cca 5 mesacnu.
kupili sme ju v zime tak som snou nemohla chodit von lebo bola
malicka,a bola jej strasna zima.
teraz uz je vecsia a nemozeme ju naucit aby vonku cikala ,len v nutri chce.
idem snou von tam sa nevic.ale ked pride domov hned urobi mlacku .

ako ju mam naucit aby vonku cikala alebo sa pitala von?
ak sa to nenauci mama mi ju chce predat .

este sme psika nemali tak neviem ako to mam naucit.
nechcem aby mi ju rodicia dali prec velmi som ju chcela .
-

dedy

yokina ma pravdu, zanedbali ste to a vyhovorky typu je mu zima je hovadina. V obchodoch predavaju kabatiky na tento ucel aby bytove psy v zime nepomrzli a mnoho psov si na to relativne dost rychlo zvykne, lebo im v tom nie je zima. a co budete robit o rok v zime, teraz ju naucis chodit von a potom ju zas von celu zimu nepustis? (to bola ostra kritika a teraz ideme riesit problem)
myslim ze vsetci tu maju z casti pravdu,
Mozes skusit to co navrhovala ida, avsak to nemusi vzdy vyjst pretoze nemusi pochopit ze myslis prave noviny a moze si to spojit s miesnostou, co by bolo dost zle a stale by mohla vykonavat potrebu vo vnutri, ale to sa stat nemusi, ale moze. a zaroven ju ber kazdu chvilu von. za ten cas co ju mate si si mohla vsimnut kedy vykonava potrebu, v ktorej casti dna potrebuje ist. Pokial si si to vsimla tak najma v tych chvilach ju vezmi von a nechod dnu az kym nespravi co ma a odmenit nejakou dobrotou. To vsak moze trvat dost dlho, pretoze mnohe psy budu drzat a ked pridu domov tak to urobia doma. Pomockou moze byt ked vezmes tie spominane napachnute noviny von, nech to skusi na ne, ale von, aby to pre nu bolo prirodzenejsie a nie uplne cudze. Ak ju nemas odsledovane (co je podla mna trochu divne) tak brat von kazdu chvilu, hned rano, ked spi a zobudi sa v pribehu dna. jednoducho kazdu chvilu.

yokina

Boze, dievca, rodicom povedz, ze pes nie je vec, ktoru po urcitom case predaju :((( Pes je zivy tvor, ktory si k vam uz vytvoril urcite puto, vztah. Ako by sa citili tvoji rodicia, keby ich zrazu predali niekomu inemu???? Tak im pekne vysvetli, ze predajom nic nevyriesa, radsej nech ti zacnu pomahat s ucenim hygieny. A doteraz ako kam robila potrebu?? Na noviny? Ak uz vidis, ze chce urobit potrebu, rychlo ju zober na ruky a chod s nou von. BEZ OHLADU NA POCASIE!!!! Ja som si tiez prveho psa kupila v zime, prelom december/januar a chodila som s nim von, tak ci tak. Vidim to, na zanedbanu hygienu z vasej strany. 5 mesacny pes by mal uz ovladat, ze doma sa cikat nesmie...

sandrusiik

musis s nim xodit velmi vela krat do dna von :)) aby sa nestihla doma vycikat :)...a ked sa vycika vonku tak jej daj nejaku maskrtku :))....to pomaha :)...ja mam tez jorsira,a toto pomohlo :))

lenca.

yorkshiri su v tomto smere vacsinou trochu spomaleni, naucia sa bez nehod vykonavat potrebu az okolo jedneho roka, ale potom je to uz v pohode, treba byt trpezlivy, hlavne pri vsetkych tvrdohlavych terieroch :-)

ida

este ma napadlo dopisat, ze ich jedneho dna nemusis vyhodit, ale dat za dvere. steniatko ich bude citit vonku a zacne sa pytat....

ida

skus jej dat noviny na miesto kde moze doma zatial chodit, trosicka ich omoc do mlacky co urobila, oznackuj ich, postupne si zvykne chodit na noviny. potom ich zacni posuvat smerom ku dveram. az ich jedneho dna odstran. ked nebude mat svoje noviny na cikanie, tak to pochopi, ze uz doma nemoze.
snad som to vysvetlila jasne, ja som kedysi takto naucila svoju fenecku chodit von :)