Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aminokyseliny

hades33243

Chcel by som sa spytat ako to je ked uzivam aminokyseliny a z dlhodobeho cvicenia som unaveny bol som u lekara s bolestou hrdla kaslom a nadchou.....povedal ze mam v hrdle akusi hrcku (uzlicek), dal mi vitaminy B a C a to bolo setko......Moze to byt z vycerpania?....ak ano tak pocas doby ked nebudem cvicit mam dalej uzivat aminokyseliny?...:P

radca

Este by to mohol byt aj citrulin a glutamin.Tieto sa medzi sebou premienaju spolu s argininom a ich produktom je NO.Ty ich beries v brutalnych davkach.Mnohe aminokyseliny sa v tepelne upravenej strave nevyskytuju,alebo su poskodene.Niektore je dobre brat k strave,ale v ovela mensich mnozstvach.Preot je dobre jest surovu stravu,aj kontrolovane maso.

RNG

aminokyseliny telo vyzaduje v urcitom pomere. Ked ich beries v inom pomera, sposobia ti problemy. Arginin napr podporuje vyvoj virusov, L lysin ich potlaca.
Je stare prislovie," nie je dobre sa zahravat s matkou prirodou"
Ked chces brat extras bielkoviny(proteiny) vol radsej komplexny zdroj ako napr srvatkove(whey protein), pripadne sojove alebo vajecne.

werts

Mám prehlad čo ktoré aminokysleniny spôsobujú, len konkrétne neviem čo robia ak sa berú naraz,všetky druhy vo väčšom mnostve.Mám len základy a viem že s bežnej mne prístupnej stravy nemám potrebné množstvo. Tak beriem suplenty
A som športovec. Viem že týmto trpia ladviny i obličky. Každý šport má nejaké nevýhody vo zdravý. Byť invalidom je cena za športovú slávu. Myslím, že sa tomu nedá vyhnúť.
Tie aminokyseliny mi pomohly vyriešiť problémy s kĺbami. Prestali ma bolieť. Len prišli kožné problémy. Zvykne si telo na to?...a ten tlak môže byť nízky kvôli argrininu?..a NO náhodou tlak nezvyšuje? ale neberiem ho

house

Vobec nechapem, preco beriete tieto veci
kvoli comu .Aminokyseliny su v normalnom mnozstve v potrave a netreba ich do seba strkat, aaaaa uz asi chapem
Vy ste zase ten jeden co chce mat velke
svaly, alebo nie ?Znicite si ladviny.

werts

Denný príjem aminokyslenín mám zhruba :
Glutamín 22 g
BCAA 22g
Argrinin 4-5g
Alanin 6-7g
Glicin 2,5g
Napísal som pár základných. takýto príjem mám asi 3 týždne a začali sa prejavovať kožné problémy. Argrinin má myslím vedlajšie účinky kožné problémy, opary. Môže to byť kvôli nemu? a dokáže si telo naň zvyknúť?
A pred užívaním doplnkou výživy som mával vysoký tlak. Okolo 175/90. Skoro vždy.Puls 80. Doktory mi nič nezistili všetky testy v poriadku. Ako náhle som začal užívať suplenty, ktoré by mali myslím tlak zvýšiť, tak môj tlak sa upravil.Dokonca ho mám nizky. Okolo 110/60.Puls 60...Vôbec tomu nechápem ale najviac ma trápia tie kožné problémy.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Aminokyseliny - Fórum - ZDRAVIE.sk