Preco sa zeny tvaria,ze su romanticke a citlive,ale ide im len o peniaze?

lost

Hmm, mne to pride tak (najcerstvejsi nazor na svet/zivot), ze peniaze nie su zle, avsak treba si k nm udrziavat chladny vztah, tj. je to nieco co mam, ale zajtra mat nemusim, zivot jede dál..

Napr:
"zarabat" co najlepsie, v tom slova zmysle ze co najefektivnejsie, tj. co obetovat najmenej casu a ziskat co najviac penazi (nejdem do extremu, ale vseobecne, staci par minut sem, par minut tam)
"zit na urovni", ale takej, aku potrebujem, napr chcem velku TV? OK neni problem, tak si ju kupim, ale nesmie rozburat rozpocet. takmer nikdy nekupovat nieco na ukor zakladu, alebo na ukor:
"setrit" , cize ak by sa nam nieco stalo, zijeme stale dalej, mesiace, casom ak sa podari, tak aj rok-dva alebo dokonca roky na rovnakej, alebo polovicnej urovni..

ale ak pride totalny bankrot, hold.. kaslat na to a povedat si "no co uz, aspon som mal peniaze" .. mozem ich mat znova, ale zas mat ich na ukor niecoho, tj. rodiny je uz "chore"..

Ono je celkom lakave mat porsche a podobne, a nie je nemozne na to zarobit, limity nie su az tak vysoko, cize aj bezny smrtelnik si to kupi, ale za aku cenu? pracovat 5 a viac rokov pre jedno potesenie.. hm hm hm.. zly money manazment.. to uz radsej tu 5 rocnu pracu obetovat do rodinnej dovolenky, lacnych, na urovni, ale velaaa velaa :)

ale 100 ludi, 100 chuti... a tak niekoho naplna viac to porsche, na ktore zarabal 1/10 az 1/5 zivota, resp niekto az 1/2 zivota.. ako cokolvek ine :)

som zvedavy ci sa mi za par mesiacov az rokov znacne zmeni pohlad na toto, ak na toto este niekedy natrafim :)

ale sranda je ze existuju veci ktore su takmer uplne zadarmo a "davaju" omnoho viac ako metraky bankoviek v suflikoch.. :D ake to stastie mat tu moznost si to vobec "uvedomit" resp. mat "na vyber"...

ta3

Tak sa mi vidi, ze niektori diskutujuci nemaju sajnu o com zivot vlastne je, urcite nie o krase alebo peniazoch, ktore tu boli najviac pretriasane, zivot je o laske a dobrych vztahoch, co si nastastie za ziadne peniaze kupit nemozno, ludia (muzi ako aj zeny), ktori si zakladaju na peniazoch su uboho plytki a sotva niekedy stastni

rozvedeny

žene ktorej ide iba o peniaze je uz raz taka a ina nebude a vie to dobre skryt. Najhoršie je na tom ked príde na lámanie chleba a z "v dobrom i zlom, v chudobe i v bohatstve" ostanu iba prazne slova.

livia001

muz ktory nevie zabezpecit seba ako chce zabezpecit rodinu?? ja sa na to divam cez to. ano a ide aj o zabezpecenie zeny lebo pokial by mala byt zena s dietatkom na materskej tak akoma zarabat??? ok su poniektore sikovne(a maju aj zazemie a podporu od manzela na to) ale tu nejde len o sikovnost ale o to ze starostlivost o dieta je praca na 24hod plny uvazok, nemyslis???

no a ak sa stretavas s vystrnganymi babikami bez mozgu tak aj rataj s velkou penazenkou a ak sa s takymi nestretavas ale tvoja kazda exka videla v tebe neschopneho tak sa nesnaz hladat vinu v nich ale v sebe- pokial chces byt raz otcom. je to proste primarna obrana zeny- matky zabezpecit v buducnoti svoje deti, thats it!!! ziadna velka filozofia....

googlinka

uhli ako prizivovat? Ved muz jehlava rodiny a ja sa mu budem snazit tiez financne pomahat. ved ake prizivovanie? Ved to budu nase spolocne peniaze, nie jeho a moje. Ty si asi padol na hlavu ked tu rozpravas o prizivovani manzelky! neznasam lakomcov a s tebou to zena urcite vyhra!!!!

millli11

Uplne vo vsetkom suhlasim s googlinkou. Kto by chcel doma zivit povalaca, ktory je lenivy a nic nechce robit, lebo mu kazda robota smrdi?