Postup cistenia pleti

Príspevok v téme: Postup cistenia pleti
flower7

chcem sa spytat...co pouzivate na cistenie pelti a aky je vas postup rano a vecer+ napiste aky typ pleti mate? ja osobne mam plet z rozsirenymi pormi-vyrazne a s miernym sklonom k akne. ja si rano umyjem tvar cistiacim Gelom od Loreal a oplachnej, potom si uz na tvar nedavam nic ani make up, ani krem a vecer si znova umyjem tvar cistiacim gelom, docistim plet.voodu a potom dam krem.

lumirecka

vsetko zalezi od toho aku ma clovek plet :) mojej pleti sedi tato kozmetika www.annemarieborlind.sk :) mam z tejto linie vsetko co sa da a pouzivam to spolu, lebo som nazoru, ze ozaj to ma zmysel, len ked sa to spolu pouziva ;) a to anti-aging serum je pecka ;)

akinom007

Plet mam porovitu zmiesanu ale skor mastnejsiu.
Rano: cistaci gel Himalaya plus voda, nasledne serum na plet Matis a denny krem Matis - make up ani BB krem nepouzivam.
Vecer: Detto co rano.
1x tyzdenne bahenna maska Himalaya
1x mesacne dermabrazia u kozmeticky

Lolippop

Vďaka za tip, nechce sa mi zakaždym volat poradkyňu, toto je skvelá novinka, teda aspoň pre mňa novinka:-)

kvietokkok

Použivam pripravky od Mary Kay, keď si pozves kozmetickú poradkyňu, poradí ti. Ináč sa dá kúpiť Mary na Notino.sk.

PetulaPetula

ja mám atopickú pleť :) každý večer si pleť prečistím ružovou biodermou- notino.sk a raz do týždňa si ju naparím nad parou :)

AdamKrt

Som uplny amater v kozmetike, ale podla toho, co sa deje aj v dalsich oblastiach vyroby a obchodu, vychadza mi to, ze vyrobcovia a hlavne predajcovia zarabaju na znackach a pritom riesenia na problem su. Ale vsade sa tlaci reklama...

Po jednom clanku
wanda.atlas.sk

ma napadlo - citujem z clanku:

Natalia Noviková, ktorá pracuje ako hlavná maskérka a odborníčka na pleť v národnom divadle v Petrohrade odporúča na akneóznou pleť takýto recept: "Každe ráno a večer, po klasickom čistení tváre, pretrite postihnuté miesta vatou namočenou v liehu. Zabijú sa tak všetky potencionálne baktérie a ich zárodky. Potom zasypte liečivým pudrom, najlepšie s obsahom propolisu. Púder používame samozrejme len večer, pretože je biely. Pleť sa za niekolko týždňov pekne vyčistí.
---
Lieh a alkohol od 60 percent a vyssieho maju dezifekcne ucinky. Takze na rozne odstranovanie akne, mastnot atd su idealne. Zaroven dezinfikuju. Mozno by nemusel byt ani cisty lieh, ale stacila by aj ALPA. Je to 60 percentny alkohol...

Ako citam, tak pisu na
www.alpa.cz

- na ošetrenie pleti po holení
- po zriedení vodou ako pleťová voda – na odstraňovanie zvyškov líčidiel, púdrov a krémov
- na dočistenie pleti

Nebudu tie kozmeticke riesenia casto blizsie, nez sme si mysleli a neni to o tom, ze cim drahsi pripravok, tym lepsie ? Ved napr. DTEST server, zaoberajuci sa roznymi testami, urobil spotrebitelsky test kremov a v testoch dopadol na prvych miestach par korunovy krem z LIDLA. To podotykam, ze islo o laboratorne testy s mnozstvom ludi, co to testovali, nie marketingove reci, ze zakaznikovi naslubuju barsco...

Na zaklade tohoto sa mi zda logicke, ze na cistenie pleti by stacil AKYKOLVEK pripravod s antiseptickymi ucinkami. Napr. pripravky s alkoholom 60 percentnym a viac /Alpa, Lieh,.../, alebo rozne dezinfekcne ustne vody bez alkoholu /ked je to schvalne na dasna, na to su prisnejsie kontroly, ako na plet, lebo sa to uziva z vnutra/, ci pripravky s VYSOKYM obsahom aloe vera, alebo tea tree olej. Dokonca aj ocot by sa dal na plet pouzit....
ozene.zoznam.sk

A teraz otacka ------ skusali ste niekto aj kozmeticke metody na plet, ako tie bezne predavane, ako specialnu, drahu pletovu kozmetiku ? Ake, na co...

ln

klara neprehanaj... este velmi davno u nas v 3.rocniku ZS ucitelka basnila ze citala neaku knihu,ktora bola o tom,ze s kazdej zeny sa moze stat krasna...no a moji spoluziaci,ktory ma pre moj vzhlad stale sikanovali(povedzme si na rovinu,fakt som nebola ziadna miss)povedali,ze no kazda zena sa moze stat peknou ale ja nikdy!ale po rokoch som sa zacala o seba starat,aj si cistit plet!a som o mnoho sebavedomejsia o nieco krajsia a citim sa viac sexy...a ked po mne hlavne v lete piskaju neaky chalani,tak si spomeniem na tych mojich byvalych spoluziakov,taka by som bola rada aby to niekedy videli,aby olutovali to co vraveli....je to asi pravda,ze kto sa smeje naposledy,ten sa smeje najlepsie!

takze klari,urcite to nebude take zle,nebud pesimistka a zacni sa o seba starat a uvidis tu zmenu!