Virus HPV - neistota,hrozny pocit

Príspevok v téme: Virus HPV - neistota,hrozny pocit
kassen

Ahojte, neviete mi niekto poradit o viruse hpv? dnes mi lekar povedal vysledky citologie a skoro ma porazilo..neviete niekto po akej dobe sa ten virus prejavuje?neviem ci to mam od sucasneho partnera alebo od predchadzajuceho..je pisane, ze sa to prenasa pohlavnym stykom..skoro tri roky mam toho isteho partnera, tak neviem kde sa stala chyba..prosim nejake rady..dikes

nemo

Ahoj, RNG.

Neviem, co vsetko sa tu uz preberalo, tak neviem, ci sa nebudem opakovat.
Tu je jeden clanok o viruse HPV, resp, rakovine krcka maternice.

Mam nasledovne 2 otazky:

1.) Co si myslis o obriezke a viruse HPV?
2.) Co si myslis o obriezke a viruse HIV?

Preco sa to pytam?

Zaujima ma, ci si myslis, ze obriezka znizuje rizika nakazenia tymito virusmi.
Urcite uz pocul, ze sa neustale omiela, ze zeny, ktore maju obrezanych partnerov, maju mensie riziko na vznik rakoviny krcka maternice, dokonca niekto tvrdi, ze ma nizsiu sancu dostat od partnera virus HPV...a nakoniec, prednedavnom (mozno tak cca rok dozadu) bolo v spravach, ze UDAJNE obriezka znizuje riziko nakazy virusom HIV.

Co si o tomto myslis? ma predkozka muza nejaky vplyv na to, ci sa clovek nakazi, alebo nenakazi nejakymi virusmi?

Dakujem.

RNG

Osobne som proti tomuto ockovaniu, napisal som viackrat dovody v roznych temach, zhrniem: neucinnost, drahe,skodlive.

RNG

Antikoncepcia sposobuje hormonalne zmeny v tele, vykolaji normalny proces. A synteticke hormony maju plno skodlivych ucinkov. Takze odpoved na otazku, synteticke hak podporuju rakovinu.
Z jednotlivych vyskumov prave synteticky estrogen a premarin boli spojenen s rakovinou prs, ale podla medickych autorit"to nebolo oficialne dokazane".
Prudky narast rakovin prs ale je statisticky spojeny s pouzivanim syntetickej hormonalnej antikoncepcie, ci to je oficialnym medickym autoritam dostatocne dokazane, ci nie.

macik

RNG
Mamina ma rakovinu prsnika - aj jej ho zobrali. Mozno gynca, preto myslela ze je to pravdepodobnejsie.. Ci nie? Neviem ci rakovinu prsnikov ovplyvnuje aj velkost prs? Beriem aj antikoncepciu Diane 35. Nepodporuje rakovinu?

RNG

Macik, vymen gynekologicku. Rakovina krcku maternive je podla statistiky 1/40 z celeho poctu rakovin zien, ovela castejsia je rakovina prs, asi tretina vsetkych rakovin u zien.
Dokopy na rakoviny umiera 1/4 zien. Takze tych 90% je na hlavu padnute!
Vyse polovica ludi zomiera na nasledky zapchatych zil a predsa lekari nepredpisuju nic na cistenie zil!.
A stacilo by zobrat lyzicu sucheho granulatu lecitinu raz tyzdenne!

macik

Ja tie kvapky nemam, lebo neviem ci su bezne dostupne v lekarni. Ja mam od detstva stale gynek. problemy. Tak som pobehala mnozstvo gynekologov. Nakoniec mi znamy odporucil jedneho a ten ma poslal na taketo vselijake testy. Cize moja oficialna gynca kde mam kartu o tom este nevie, takze ja ani netusim ku komu mam ist na kontrolu. Skusim pobehat lekarne a ked nie tak skusim objednavku cez internet. Za skusku nic nedam

barbinka

no však je. len ja s mojou obvodnou som nikdy nekonzultovala gynekológa. takže ja nemám ani kvapky, proste nič. ale teraz som mala nejaké problémy a som bola po dvoch mesiacoch znova na gynekológii od prvého zistenia HPV a robil mi znova tie testy. že uvidíme,ale výsledky ešte nemám.

macik

Barbinka: Ja som bola hned aj u obvodnej lekarke - ona je taka v pohode. Povedala mi aby som skusila GYNEX - su to vraj dake kvapky. Vraj si ich mam nakvapkat (2kvapky) na slipovu vlozku a vraj zo mna vytiahnu vsetok "sajrait". mam navstivit stranku www.energy.sk Ale neviem co si mam mysliet ked odbornik mi povie ze sa neda nic robit a obvodny lekar ma riesenie.. Ja neviem, je to dake na hlavu postavene..