Virus HPV - neistota,hrozny pocit

Príspevok v téme: Virus HPV - neistota,hrozny pocit
kassen

Ahojte, neviete mi niekto poradit o viruse hpv? dnes mi lekar povedal vysledky citologie a skoro ma porazilo..neviete niekto po akej dobe sa ten virus prejavuje?neviem ci to mam od sucasneho partnera alebo od predchadzajuceho..je pisane, ze sa to prenasa pohlavnym stykom..skoro tri roky mam toho isteho partnera, tak neviem kde sa stala chyba..prosim nejake rady..dikes

Sona11111

Ahoj... nedavno som zistila ze mam HPV virus. Partner sa este nebol vysetrit, ja som sa bola vcera ockovat, takze pohlavny styk nemozme mat pokial sa nevylieci ?... alebo ako to teraz mam chapat ?
Dufam ze mi niekto odpovie, dakujem

cassie

ahojte, ako si tak čítam príspevky v tejto téme, začínam sa trochu báť. gynekologické aj cytologické vyšetrenia mi zatiaľ vždy dopadli dobre, (dúfam, že to tak aj ostane), takže s HPV vírusom som sa zatiaľ stretla len pri čítaní diskusií a stránok súvisiacich s gynekológiou (napr. www.cgop.cz ). držím palce všetkým, ktorí s týmto vírusom bojujú.

happy girl

Caute baby, ja som tie male potvorky tiez mala, nastastie uz su prec a dufam,ze sa ani nevratia, este to asi nikdo nepisal,ale mne pomohol velmi krem od svajciarskej firmy Just, je uplne na prirodnej baze,s tee tree olejom, kombinovala som ho s olejcekom tiez tee tree, zacala som trosku zdravsie papat a potvory zacali miznut, nenormalne stastny den som mala, ked uz boli vsetky v keli :)))))

debora8423

ahojte,rada by som napísala,ze som tiez jednou z tych, co mali docinenia s hpv virusom.Trapila som sa s nim dost dlho a davam si na seba stale pozor,lieky zabrat mozno zaberu ale mne nepomohli velmi.Stale som vsade citala ze sa s tym musi organizmus vysporiadat sam,cize musime sa starat o nasu imunitu...a naozaj je to tak.Mne zistili rizikove typy 16 a 18.Myslela som,ze sa toho uz nikdy nezbavim,kazdy polrok chodim na kontroly pravidelne,co je super,lebo viem na com som,kedze som uz rizikova.A uz pol rok mam cytologiu negativnu,virus zmizol,ale musim stale dbat,aby som mala imunitu silnu.Zacala som pit kazdy den acidko,tak kazde tri mesiace si davam probiotika,kedze obsahuju lactobacily,ktore su velmi dolezite. Cize hlavne si toto strazte a bude to vsetko okej.Inak sa toho naozaj neda zbavit...

ja1982

To RNG: Je možné že antivirálny liek Cidofovir účinkuje aj na vírus HPV? cidofovir by mal šlapať na všetky DNA virusy teda aj na HPV, dakujem za opdpoveď

RNG

To je omyl, ze chlapi nemaju ziadny problem z niektorych hpv virusov.
Je dostatok literatury, ktora dava napr rakovinu hrtana dokopy s tymito virusami. Kazdy virus prakticky moze vyvolat poskodenie buniek, zapaly a moze viest k tvoreniu sa znetvorenych buniek, vcitane bujnejucich(tj rakovinnych). Len u vacsiny je to dost zriedkave a niektore su ovela viac "karcinogenne"
Preto, kedze v poslednom case zijeme v postupujucej epidemii virusov, ktore si lekari povacsine nevsimaju, ked sa navonok neprejavia je o to dol;ezitejsie zvysovat si viralnu imunitu vseobecne
-odkaz odstránený-

pre dzanu

U muza sa to neprejavi nijak. Pokial nema genitalny herpes. Ja mam HPV tiez, ako pise ivet666, ma ho vacsina populacie, rovnako ako herpes simplex na pere... Dokial sa nevynasla vakcina proti HPV, ziadne testy na HPV sa ani nerobili. Ja som zistila, ze mam HPV pred dvomi rokmi, ked mi doktorka nan robila test, hoci pap ster mam vzdy jednotku. No a naposledy mi robila test na HPV pred pol rokom a virus tam uz nebol...Pripad nakazenia novorodenca matkou pocas porodu je velmi zriedkavy... Inak, mne lekarka robila aj kolposkopiu, ked u mna ten virus nasla. Musis byt jednoducho sledovana na gynde. HPV totiz moze sposobit rakovinu krcka maternice, aj ked je to jedna z najzriedkavejsich foriem rakoviny a vyvija sa roky. O chlapa sa neboj, mozno ta nakazil on a chlapom z toho nic nie je. Ale su prenasacmi.

ivet666

Ahoj džana
HPV infekciou trpi takmer 80% ludskej populacie. Priroda v tomto pripade nehra "fer" pretoze, muzsky organizmus sa velmi rychlo vysporiada s infeciou HPV... Existuje aj prenos HPV nepohlavnym stykom - od matky na novorodenca. Najdôlezitejsi je monogamny vztah. U muza sa prejavi HPV infekcia tak, ze moze sposobit zmeny na penise. Ak si muz zbada nejake zmeny - tak musi ist na vysetrenie na urologiu. Zena musi chodit pravidelne na cytologicke vysetrenia. HPV nie je choroba, je to len prechodny stav, a viac ako 80% z týchto žien sa vírusu zbaví bez toho, aby o tom, že boli infikované vedeli a bez toho, aby im vírus spôsobil nejaké zdravotné problémy.

džana

Dnes som sa tiež dozvedela,že mám papilovírus a skoro ma porazilo.Chcela by som vedieť ako sa to prajaví u môjho partnera s ktorým žijeme spolu asi 5 rokov. Mám jedného syna a som rozvedená.

RNG

odstranenie bradavic neznici v tele vitralnu nakazu, ta sa da len potlacat do stavu, ze nem,a ziadne prejavy a stane sa pre prakticke podmienky nepatrne prenosnou.
-odkaz odstránený-
Tema herpes uvadza aj prostiedky ucinne na ine virusy, vcitane hpv.