opat tabletky

kvetka.

áno. ja som teda po pravde dostala v nedeľu o 10,OO ráno a tabletku zobrala o 19,00 večer. A o týždeň v pondelok, či už budem na 100% ale určite na 100% chránená. ďík.

kiki

V obidvoch pripadoch je to prvy den. V tomto pripade den nezacina ranom a konci nocou, ma 24 hodin takze pocas toho uzijes tabletku, vtedy kedy to tebe najviac vyhovuje. Nikto nevravi ze ju mas uzit presne v tu hodinu ked dostanes menst. Skor nerozumiem druhej otazke. Menst mas v nedelu a chces vediet ci o tyzden v pondelok budes chranena?

kvetka 2

tiež spýtam: píšete, že ak si dám v prvý deň som chránená hneď. Ale čo ak menštruáciu dostanem ráno o 5,00 a tabletku si dám o 19,00 večer. je to v prvý deň? Lebo som to dostala v nedeľu a bud. týždeň v pondelok mi príde priateľ.Budem už chránená? A čisto hypoteticky: čo ak menštruáciu dostane baba večer o 22,00 a tabletku si dá ráno o 7,00 hod. Je to prvý deň alebo už je to deň druhý. Ale to len : akože. Ja som ten prípad prvý. A rada by som priateľa prekvapila, že nebude musieť použiť prezervatív. A rada by som mu napísala aj sms-ku, že bude zmena a bude to zmena pre neho dobrá a aby rozmýšlal, kým príde domov, že aká.
Tak mi poraĎte, Ďakuuujem.

kiki

Podla toho, kedy zacnes HAK uzivat. Ak v prvy den menst tak si chranena hned, ak na 2-5 den menst, musis sa chranit 7 dni.