Pred nedavnom som sa prvykrat milovala

Príspevok v téme: Pred nedavnom som sa prvykrat milovala
slnko550

Ahojte, mam skoro 20 a pred nedavnom som sa prvykrat milovala s priatelom a mam taky problemik. Mam pocit, ze si zbytocne nahovaram prkotiny, ide o to, ze sme spolu spali skor nez som stihla nasadit tabletky, avsak videla som zakazdym ze pouzil prezervativ, videla som i citila, videla som ako ho daval dole a vsetko ostalo v nom, proste si nemyslim, ze by som mohla byt tehotna ale asi si to nahovaram alebo co, proste potrebujem ukludnit a ubezpecit ze nie som. Test sa proste bojim spravit, nemam na to odvahu, ja viem, je to detinske i mozno hlupe, ... nuz ale asi tyzden na to mi bolo dost zle cele dva dni cca. Nedavila som ani nic, mozno ma trochu prehnalo,ale to je vsetko, to bolo akurat ked jemne zacala jar nastupovat (VELMI jemne) cize mohlo byt aj koli jemnym zmenam pocasia, bo mamka sa napriklad citila takisto v ten den a teraz v stredu mi zacala menstruacia, nasadila som prvu tabletku, ale menzes mam divny. prve dva dni boli normalne a treti den sa mi striedal vytok s krvou a teraz uz som myslela ze nemam nic a zrazu sa mi spustila krv, ale hneda. navyse co sa mi nikdy nestalo je ze mi prsia ostali doteraz trochu zvacsene a trosinku bolave. Mam pocit, ze by to mohlo byt asi z HAK, ale potrebujem aby ma proste niekto upokojil, tak prosim napiste, co si o tom myslite. dakujem vam

alz-bee

Tie bolesti v podbrusku mozu byt z toho prveho milovania (teda az to dobre chapem, ze to bolo tvoje uplne prve milovanie, pri ktorom si panenstvo stratila..) Lebo prvy sex je pre telo velka zmena, aj ked sa to mozno nezda. A mozno to je aj z tej antikoncepcie...lebo ci clovek chce, ci nie, aj ta antikoncepcia je velky zasah do tela a chvilu trva, kym si telo na nu zvykne (vravim, u mna to bol jeden cely mesiac, kym sa to vsetko dalo do poriadku). A aj prsia ma bolievali. Tak som bola s tym u doktorky, ta ma na sono poslala a vysledky boli nastastie v poriadku. Povedali mi, ze mi strajkuju hormony, ze to sa obcas stava a ze po case sa mi ich hladina urovna, ale ze taktiez sa mi ta bolest moze aj vratit. Teraz nastastie ma nebolievaju. Kazdopadne to su iba moje skusenosti a nazory, ktore nemusia byt 100% pravdive a preto je vzdy najlepsie poradit sa s doktormi, ked si clovek nie je isty. Drzim palce:-)

alz-bee

Ja ked som zacala brat antikoncepciu, tak prvy mesiac som mala akoby vkuse menzes. Ale doktorka mi vysvetlila, ze to je v poriadku, ze to len telo si na nu zvyka..a teraz ju uz beriem tri roky zivot s nou si neviem vynachvalit:-)) A nie je podla mna svinstvo, ked ju miliony zien na celom svete bez problemov uziva a len malemu percentu vobec nevyhovuje a ma s nou tazkosti.priatelovi som hned na zaciatku povedala, aby sa dokoncil mimo mna, i ked sa nam neraz stalo, ze sa urobil aj do mna a tehotna som nastastie neostala. Ved ta HAK je prave preto, aby si to clovek konecne mohol uzivat bez kondomu...a poznam plno bab, do ktorych sa priatel spravi vzdy a tehotne nie su. Pokial zena tie tabletky berie pravidelne a neberie zaroven aj antibiotika, tak sa podla mna da na antikoncepciu spolahnut na temer 99% (samozrejme 100%ne nie je asi nic, okrem smrti..)

slnko550

mam po nom, ale to ze krvacam trosku sme zistili tak ze mal na rukach krv, uplne cervenu krv, ako ked sa clovek porani, taku... tak som vyskusala servitkou a bolo to take "spinave"

slnko550

Ahojte, nuz, nastala "komplikacia". Menstruacia presla a s priatelom sme sa rozhodli sa milovat bez prezervativ. Lenze sme si po chvilke vsimli ze to tam nemam celkom v poriadku. Bola som vlhka a bolo to akoby zmiesane s krvou, proste tomu vobec nechapem odkial sa vzala ta krv. Samozrejme sme hned prestali...a inak aj bolesti ma stale trapia..take tie jemne ked vam zacinaju dni, tak taky tlak mam v podbrusku a prsia tiez trosku pobolievaju...
Skuste mi poradit, co by to mohlo byt.. dakujem vam

slnko550

odvtedy sme sex nemali okedy som zacala pouzivat HAK, ale doteraz som myslela ze bude lepsie pouzivat oboje.. musite ma pochopit, mam strach ze otehotniem :/ ...preto som sa pytala ze ake su rizika a tak..

slnko550

iča, tiez si nemyslim, ze je to spravny pohlad..beriem to ze hej, chlapi vo vztahu potrebuju mat dobry sex a ked si ho ani trosku neuzije, tak zacne hladat inde, bohuzial, ale myslim, ze sa to da riesit aj inak, mozte vyskusat nejake rozne veci aby bol natolko vzruseny ze prosto nevydrzi..heh ja sa nevyznam ale urcite by si sa nemala k tomu stavat tak ze "ale keď priateľa nechcete stratiť, urobíte to pre neho, aby ste ho nestratili" ....
ja som zacala s uzivanim HAK aby som bola viac chranena, ale chcela by som vyskusat aj bez prezervativ a na to by som sa chcela spytat ze ci je tam velke riziko a ako to vlastne funguje, ci sa moze do mna spravit, alebo nie.. chcela by som to kvoli tomu pocitu, pretoze si nemyslim, ze len on si to viac uzije ale i aj ja... dakujem jantal, stranku urcite navstivim :)

slnko550

iča, tiez si nemyslim, ze je to spravny pohlad..beriem to ze hej, chlapi vo vztahu potrebuju mat dobry sex a ked si ho ani trosku neuzije, tak zacne hladat inde, bohuzial, ale myslim, ze sa to da riesit aj inak, mozte vyskusat nejake rozne veci aby bol natolko vzruseny ze prosto nevydrzi..heh ja sa nevyznam ale urcite by si sa nemala k tomu stavat tak ze "ale keď priateľa nechcete stratiť, urobíte to pre neho, aby ste ho nestratili" ....
ja som zacala s uzivanim HAK aby som bola viac chranena, ale chcela by som vyskusat aj bez prezervativ a na to by som sa chcela spytat ze ci je tam velke riziko a ako to vlastne funguje, ci sa moze do mna spravit, alebo nie.. chcela by som to kvoli tomu pocitu, pretoze si nemyslim, ze len on si to viac uzije ale i aj ja... dakujem jantal, stranku urcite navstivim :)