porozchodove spravanie :)

Príspevok v téme: porozchodove spravanie :)
stanley

Zdravim vsetkych ;)
chcem sa s vami podelit o jeden moj zivotny zazitok a mozno tym aj niekomu pomozem kto je v podobnej situacii.
Mam 25, moja priatelka 20 (vlastne uz ex). Nas vztah zacal pred 2 a pol rokmi a bol podla mna uzasny, nikdy sme nemali ziaden velky problem, bolo nam spolu vzdy uzasne, vo vsetkom sme si rozumeli, mali sme spolocne zaujmy a doplnali sa vo vsetkom. V septembri nastupila na VS, sice to odlucenie zo zaciatku nebolo nic prijemne no volali sme si dost casto (mam v praci volnu linku takze hovory cca 30 min neboli problem), prezvanali cele dni a celkom sa to dalo zvladat a ja som si na to zvykol a prisposobil sa. V januari tohto roka sa ale nieco zmenilo. Od zaciatku to bolo o tom ze jej velmi chybam a ona nechce chodit do skoly a ked tam bola tak uz sa nemohla dockat kedy pride domov. Zrazu pocas skuskoveho obdobia, kedy travila s kamosmi vela casu, sa tam vytvorila taka partia a ona by uz najradsej len ostavala v Kosiciach, prestavala prezvanat a ked bola doma tak uz sa len hrozne tesila do skoly. Zacala sa ku mne spravat dost odmerane, bola chladna, uz velmi nepotrebovala byt so mnou no a ked som sa po dvoch tyzdnoch uz opytal co sa stalo, preco je taka.. zareagovala ze jej mam dat cas, mozno ju to zase zacne so mnou bavit.. tak sme mali 2 tyzdne prestavku. Potom sme sa zase stretli, vysvetlili si co sa stalo a mal som pocit ze je zase vsetko OK. po 2 ci 3 dnoch bola ale zase taka ako predtym.. chladna, ziaden zaujem, vedela byt mila, iba ked som nieco vymyslel, nejaku akciu (plavanie, lyzovanie a pod) inak nic.. a tak sa to s nami tahalo asi este mesiac. Ked bola na intraku zacala po internete (facebook) vypisovat neskutocne perverzne veci, jej slovnik aky zacala pouzivat bol horsi ako v nejakej poslednej krcme (kazde tretie slovo nadavka), zacala s fajcenim (5 cigariet denne), pricom ako sportovkyna bola vzdy proti tomu. Po dalsich jej vycinoch na intraku a celkovo po tom ako ma uz posledne dva tyzdne doslova ignorovala, som to nevydrzal a ukoncil som to. To ze to ukoncim vobec necakala, zaskocilo ju to, lebo si myslela ze ma ma uplne v hrsti a dalej ma bude moct vyuzivat, ale snaha o zachranu ziadna, rovnako ako to bolo od zaciatku roka. Ked som jej povedal ze som nevidel snahu o zachranu, povedala mi ze mozno ani nechcela nic zachranovat a to bol ten povestny posledny klinec. Po tyzdni co sme sa rozisli mi doniesla moje veci a nedokazala sa mi ani pozriet do oci a tvarila sa hrozne previnilo. O dalsi tyzden mi napisala ze ma stale lubi, ze jej chybam a ze je to pre nu hrozne tazke, ze vie ze mi hrozne ublizuje ale ze mam pochopit ze teraz ma iny zivot na intraku a ze vie ze by mi tym dalej ublizovala. ze ma nechce presvedcit ze to rozhodnutie bolo spravne, lebo si to nemysli, ale ze uz teraz nema zmysel nad tym rozmyslat. Nelutuje nic co sa medzi nami stalo za tych 2 a pol roka a ze vzdy jej bolo so mnou super a ze ci nemozem ostat aspon kamosmi. Na co som jej napisal ze to neprichadza do uvahy a ze kamosmi byt nemozme lebo ja ju stale hrozne lubim, na co sa urazila ze som si nieco take dovolil, nebyt s nou kamos. A odvtedy som sa jej neozval, vymazal ju z kontaktov (icq, facebook, a ine) no proste som ju vymazal zo svojho zivota. Vobec sa jej neozyvam a robim vsetko preto aby o mne nic nevedela. Presiel mesiac od rozchodu, prve dva tyzdne boli hrozne tazke az niekedy som nevedel ako dalej, ale teraz je to uz trochu lepsie, sice mi stale chyba, je mi smutno a chcel by som byt s nou, ale nemozem, ona nechce byt so mnou a ja sa jej nebudem vnucovat. Miloval som ju a stale ju hrozne milujem. Vybrala si, ja to respektujem. Cize som s nou uplne prerusil kontakt (co je teda niekedy hrozne tazke), ziadne sms, volania, pisanie cez net, nic.. chodim von, s kamosmi na hokej, zaplavat si, no vymyslam kadeco aby som na nu nemyslel kazdu minutu. Jedna kamoska mi povedala, ze ak ma lubi, ze casom na to pride a mozno zabojuje aby ma ziskala spat a ak nie tak ze by to aj tak za nic nestalo. Takze toto je moj sposob ako sa vyrovnat s rozchodom. Nemam v umysle jej ukazovat ako mi ublizila a ako ma to boli, to by bola este viac na koni. Nech vidi ze nie je jedina na svete a ak si nevazila to co ma, nech si to teraz skusi takto. Boli to stale, niekedy menej, niekedy hrozne, ale vztah je o dvoch a aj ked som bojoval na 200%, ona nebojovala vobec a teda sa to zachranit ani nedalo. Dufam, ze cas to co najrychlejsie vylieci, lebo niekedy naozaj nevladzem a citim sa hrozne :)
Vsetkym co si to precitali prajem pekny den a ak mate chvilku, mozete aj prispiet svojim nazorom. Budem vdacny za kazdy ;)

stanley

sandraa:
suhlasim s tebou, zislo sa tu vela fajn ludi a kazdy svojim pricinenim posuva tuto temu dalej a dalej.. verim, ze tym nepomahate len mne, ale niekedy v buducnosti aj niekomu inemu, kto mozno bude v podobnej situacii a tieto vsetky prispevky mu pomozu :) a aj s tymto umyslom som to tu pisal, no vobec som si nepredstavoval ze sa tu stretne tolko super ludi a takym dobrym smerom sa to rozbehne. Dakujem vsetkym :)

To ze sa vztah neda len tak odstrihnut a zabudnut je pravda a dnes som pochopil ze to nebude az take lahke..len dufam ze to o tom ako dlho to bude trvat nie je pravda :( Cely tyzden mi bolo fajn, nejak som sa zacal tesit ze tie zle pocity uz odchadzaju, no dnes to na mna nejak dolahlo.. a ani neviem preco, len mi je hrozne smutno, nemozem ju dostat z hlavy, chyba mi, hrozne by som chcel byt s nou, pricom hlava mi hovori nieco uplne ine, ze to uz nepojde, ze s nou nemozem byt :( Stale vo mne bojuje hlava, ktora mi pripomina co zle urobila a ze so mnou nechce byt,tak sa mam na to vykaslat a potom je tu srdce,ktore zase hovori presny opak. No a dnes asi vyhralo srdce. Asi to je tym ze je vonku krasne, po meste sa prechadzaju same pariky.. hmm.
Ale ja to musim zvladnut a aj to zvladnem :) zaleziem do postele, pustim si svoju oblubenu hudbu (najlepsie nejake techno :) ) a dufam,ze ked rano vstanem, budem mat zase silu sa usmiat a nastartovat do pracovneho dna. Ved bude piatok a na to som sa tak tesil ;)

joooj, co je to so mnou.. asi by ma mal prist niekto poriadne prefackat aby som sa zobudil ;))) nehlasi sa niekto? ;)) ja vam tu teraz kazim ten optimizmus.. zisla by sa mi jedna vychovna :)))

Vsetkym prajem peknu noc a zajtra vela uspechov :)

sandraa

joooj,freshy,ja som stara optimistka:) a ty si tusim jeden z mala chlapov,co sa zapojili do debaty...treba pocut nazor z oboch brehov:)

freshy

"a hoci si niekedy myslime,ze to najlepsie sme uz s niekym zazili,pride niekto,kto nam ukaze dalsi level"...tak sandraa tato veta nema chybu...strasne sa mi paci, srsi optimizmom :-)

sandraa

fiiiha,nestacim sa divit,ako sa tato tema rozbehla,ale paci sa mi to...nie preto, stanley,zeby som sa tesila z tvojich problemov,ale mam pocit,ze sa tu zisli taki fajn ludia,co maju podobne nazory a dobre sa to cita:)v niektorej casti sex and the city(co samozrejme netreba brat vazne,len mi tak napadlo) bolo,ze dostat sa z nejakeho vztahu trva asi polovicu toho,kolko vztah trval...no ale dufam,ze to nie je pravda,lebo po takom 20 rocnom manzelstve by to bolo teda sakra dlhe spamatavanie:))ale fakt chce vsetko cas,clovek nemoze cakat,ze prestrihne vsetky kontakty a rano sa zobudi do noveho zivota,je uplne normalne,ze analyzujeme a rozmyslame a hladame odpovede na otazky,ktore mame a na ktore nam uz nema kto dat odpoved...ale raz to pride,viem to z vlastnej skusenosti...ani neviem kedy a bola som vyliecena a ready na novy vztah:)a hoci si niekedy myslime,ze to najlepsie sme uz s niekym zazili,pride niekto,kto nam ukaze dalsi level:)verim tomu,ze vsetko,co sa stane,sa stane pre nase dobro,len to nevidime hned...no a dost bolo filozofie:)dobru noc vsetkym

stanley

sign:
vopred sa chcem ospravedlnit za slova ktore teraz pouzijem..
za prve.. je to slaboch ak sa s tebou rozisiel cez net
za druhe.. je to slaboch ak chce nieco vyriesit a zase len cez net.

Suhlasim s lleillou.. ja by som bol tiez za stretnutie a rozhovor medzi styroma ocami. Aby ti vysvetlil co vlastne chce a co tym sleduje, tak sa aspon nebudes trapit a budes vediet na com si.. potom si nechaj cas na rozmyslenie, nemusis mu hned davat odpovede na to co ti povie. Pokazil to on, teraz si ty ta co urcuje pravidla. Ale je to zlozite, to ano.. a aj tazke. Ale chce to silu a odvahu. Proste sa to musi vyriesit aby si si nemusela domyslat na com si a co on tym sleduje.
Prajem pekny vecer :)

lleilla

juj,a co keby si mu navrhla jedine stretnutie,kde ti povie uplne vsetko,co chce a tym by si aj ty vedela,co a ako-mozno by bolo vsetko jasnejsie...zlozita situacia

sign

ja ani neviem co on chce,ale obcas mi to tak pripada aj niektori ludia mi to hovoria,on sam nic konkretne nepovedal tak neviem ci chce kamaratstvo alebo co...ale ved ked sa uz rozhodol nechat ma tak mal ratat s tym ze ja s nim kamaratka nebudem..ale co chce to vie len on sam. vela veci sa udialo,on mi to chce strasne vysvetlovat ale ide o to ze nasa komunikacia funguje viac menej iba cez icq a tym padom je to take... neviem ako by som zareagovala ja som mu svoj nazor uz povedala a nebolo to nic pozitivne ale ved nic ine ani cakat nemohol tak neviem ci sa teraz stiahol alebo bude trvat na rozhovore..ale toho sa sama bojim aj ja

lleilla

sign a z tohto terajsieho spravania myslis,ze by on chcel dat vasmu vztahu este sancu?a ty,aky mas k tomu postoj,keby nahodou padla tato otazka...?

sign

stanley,
ano rozisli sme sa z jeho iniciativy. on to tak chcel.a bolo to este zaciatkom tohto roka,v januari.ale potom sme sa este par krat nahodne stretli (mame spolocnych znamych,kamaratov) no a vlastne mi uz aj dlhsiu dobu pise,a neviem co tym sleduje.a len tak mimochodm ze sa so mnou rozchadza mi nepovedal ani do oci, ale cez net :D co ma uplne dorazilo...mali sme iste problemy,ja som ich ale riesit chcela vtedy on zjavne az teraz...