Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vyhody/nevyhody ked zacnem brat antikoncepciu

Príspevok v téme: vyhody/nevyhody ked zacnem brat antikoncepciu
kikae

Ahojte,chcem sa opytat ake su vyhody/nevyhody ked zacnem brat antikoncepciu (uplne po prvykrat) v prvy den menstruacie alebo ak zacnem brat 2-5...aky je v tom rozidiel okrem toho,ze ked zacnem 2-5 tak sa musim prvych 7 dni chranit aj inak? Citala som tu nieco o spineni pocas uzivania HAK..ma s tym aj nieco to,ze kedy ju zacnem brat? Lebo sa nviem rozhodnut,ze kedy si ju mam vziat,ci uz dnes(dnes rano som dostala menzes) alebo az neskor..zajtra,pozajtra.....a este som sa chcela opytat,ze ci sa prvy den rata ten den ked som dostala,cize dnes? alebo az druhy,cize zajtra? Inak zacinam brat jeanine :) Prosim rychlo o odpovede,neviem sa rozhodnut,je to moja prva hak :)

tanja77

severanka,to mas pravdu,ja byvam s priatelom,takze pharmatexu mozem mat aj plnu chladnicku:))a kikae,ty zase tolko nestresuj,ked nesadne tato,skusis inu,ved kolko zien berie tabletky a citi sa fantasticky,ani nevedia,ze nieco beru,ja sa tiez nejdem tvarit ako svatica,brala som to skoro 4 roky,len som proste dospela do stadia,ze stacilo a uz nechcem,chcem dat telu pauzu od hormonov a uz pol roka fungujem bez tabletiek a citim sa skvele a nechystam sa zase zacat...

kikae

ja mam tiez 19 a chcem postupit ten risk s tabletkami,modlim sa aby mi po nich nebolo zle,lebo co som pocula ak holke sadnu,tak by to malo byt v pohode

severanka

tanja77: tak ja mám 19, a fakt by som sa asi zbláznila, kebyže čakám bábo... ešte proste nie...
a ten pharmatex... je to také nepraktické...nebývam s priateľom, a neviem si predstaviť, že teraz to mám nosiť v kabelke alebo čo? veď to má byť v chladničke tuším, nie? a doma to presúšať pred našimi v chladničke, to sa mi nechce, a u priateľa doma, to sa rovno môžem hodiť...
takže tak... proste pharmatex u mňa z tohto hľadiska nepripadá do úvahy...

nikinka

ja uplne suhlasim s tymi, ktorý to prestali brat ! je pravda ze je to asi jedno z najlepsich ochran pred tehotenstvom... ale tie vedlajsie ucinky ! uz nechcem zazit... a to spinenie medzi menstruaciami a dakedy aj normalne krvacanie ! ... stavy na odpadnutie, pokazeny zaludok, hlavne mi to znicilo travenie.. absolutna nechut do jedla a bolest zaludka po kazdom jedle ! ... nenormalne bolesti hlavy .. taka naladovost ze brutaaal ...strasne bolesti v prsiach....akoze sorry ale toto sa mi neoplati .. fakt .. mozno ze len moje telo na to reagovalo zle, ale som si ista ze casom sa tie problemy ukazu kazdemu .. :(( .. nechcem nikoho odradit, kazdy nech si robi co chce.. ja len pisem co som zazila ja..

tanja77

ja som si uz na to stresovanie zvykla a nemam uz 19,takze keby sa nieco podarilo,uz by som si nesla hodit maslu:)ale poviem ti,ja som taky isty stresor,este aj pri tabletkach,ked mi par hodin meskali,som rozdumovala,ci som ich brala dobre,ci som nemala nejake traviace problemy blablaaa:)no ale k veci...ak chces brat,ber,je to na kazdom,ja som sa rozhodla HAK nebrat a citim sa skvele

kikae

uplne ta chapem,ja mam to iste..neverim nicomu okrem hak..a tie pharmatex sa mi zda divny ..ako vravis,davat si tam nejaky kremik mi pride dost cudne a neverila by som tomu...a nechcem kazdy mesiac stresovat,ze co ak som tehotna..mala som z toho fakt problemy..posledny tyzden pred menstruaciou som sa nevedela na nic sustredit..vzdy som len cakala kedy dostanem..

severanka

kikae: som rada, že som neni s týmto problémom sama... chcela som teraz už nezačať nové balenie, lebo mám bolesti nôh a hlavy a frajer ma presvieča že to mám z HAK, ale ja neviem ako by som bez HAK fungovala... :( fakt... kondomom neverím a pharmatex je nepraktický a bolo by mi to asi dosť nepríjemné, mať tam nejaký krémik či čo ... .(

kikae

To mas dobre,ze si si tak zvykla.Ja mam tak povediac psychicky problem,proste neverim kondomu,ked pouzivame kondom,tak potom kazdy mesiac stresujem,ze som tehotna.Inak uz nam raz aj pukol,takze kondom za ziadnu cenu a ostatnym metodam tiez velmi neverim.Najpohodlnejsie a najspolahlivejsie sa mi zdaju tabletky,viem,ze to nie je velmi dobre telo,ale vidim to ako jedine riesenie a okrem toho ich nechcem brat donekonecna.Tak na rok-dva a potom prejdem tiez asi na kondom,ale teraz sa strasne bojim otehotnenia,to by bol moj koniec.Chystam sa na vs a nemozem si veci takto komplikovat.

tanja77

aj ja som to tak brala,teraz fungujeme na kondomoch a obcas na pharmatexe a je to v pohode,sice s HAK to bolo pohodlnejsie,to nie je o com,ale chcela som si dat pauzu a tak sme si zvykli,ze uz sa k tabletkach nechcem vratit

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vyhody/nevyhody ked zacnem brat antikoncepciu - Fórum - ZDRAVIE.sk