Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vybrat znamienko?

Príspevok v téme: Vybrat znamienko?
tellma

Dobry den, mam materske znamienko asi priemernemm presne v strede medzi prsami a presne cez to mi prechadza podprsenka. Mam si ho dat vybrat? Bola som u soktora ale raz mi povedal ejndo raz druhe... najprv mi ho chcel dat prec dusikom ze enbude jazva a durhy krat ze treba vyzerat a ostane vleka jazva, tak neviem. urcite si radsej zaplatim za odstranenie aj v sukromnej ambulanci len enchce aby to odflakli lebo som teda videla vela znamienok co pozasivali hocijak a ostali strasne jazvy a kamoskam komplexy. Neviete mi poradit nejaku ambulanciu kde ste boli spokojny?

elen666

tak aj mne pred 6 týždnami vyberali znamienko na plastike v KE v starej nemocncici....mala som ho na tvari a som nadmieru spokojne že je vonku nakolko by mi bolo tmavlo....vyslo po histologii....takže som velmi rada že hoi ma vanku, ja si až terza idem kupit contraktubex...pretože mi ho neodporucili skor,a tiež som sa bala skor.Jazva je velmi pekna atiež som platiila 33€....ale nelutujem,i ked moj muž si myslel že co mi je....ked si znamienko davam vybrat,a terz sa mu pacim...ze som krajsia.Asi tak...bolo mu luto...že sa davam rezat....a teraz ma chvali ....asi tak

tellma

vsevedka dakujem za informacie aj delphia. Ak sa ta mozem opytat ked ta vychvalujes svojho "odtranovaca znamienok" smiem sa spytat ku ktoremu chodis? Vies najlepsie je takto dat na radu niekoho kto uz ma odskusane a ked hovoris ze nedas na nikoho siahnut a si s nim spokojna budem vlemi rada ked mi pomozes. A ci je to sukromna ambulancia alebo potrebujem nejaky papierik cez obvodnu :) dakujem

delphia

pigmentove nevy- teda materske znamienka sa nedoporucuju mechanicky ani chemicky drazdit. je to nebezpecne, nakolko moze dojst k ich dysplazii az zvrhnutiu na nadorove bujnenie. ine je to v pripade koznych fibromov, ktore su nezhubne, ale aj tak ich odstranenie by som ja osobne urcite zverila do ruk odbornika, nez doma si ich odstranovala "zazracnymi" kremikmi.

mole

pokial to je pre vas drahe, v kazdom pripade by som radsej zvolila dobru dermatologicku ako chirurga a isla s tym na laser, po laseri mam jazvicky vydarenejsie, nez po chirurgii - na dekolte, niektore ani nevidno.. a kremik je tiez dobry a nie je to ani take drasticke, ked si to spravite same..

delphia

lenze treba povedat , ze samozrejme ani plasticky chirurg nezaruci na 100%, ze sa keloid nevytvori, a tiez, ze velky podiel na vzhlade jazvy je aj pacientova domaca starostlivost o ranu.

vsevedka

nikto tu nepíše, že jedine spôsobom sutúry... :) :) :)

a práve za to, že je dekolt dekoltom by som si vybrala, aby som minimalizovala riziko práve plast.chirurga
a ja to tak aj robím, dokonca si vždy určím ktorého, roky na seba nedám siahnuť inému ako primárke, radšej si vždy počkám.
Ale to je bežná vec, však aj v BA vo viacerých nemocniciach sa dá vyberať aj bežný operatér, či pôrodník(za príplatok, videla som to v cenníku na nete).A prečo by človek nemal ísť k tomu komu dôveruje. I keď dvaja robia to isté, výsledok ten istý nemusí byť.

delphia

ani najvhodnejsia sutura a ani neviem aky sikovny pl. chirurg nevie zabezpecit, ze v ziadnom pripade jazva nebude viditelna. ako som uz pisala, na dekolte (mozno preto, lebo je malo podkoz. tkaniva) sa viac menej rany hoja hypertrofiou. na inych miestach na tele je spustu faktorov, ktore hojenie rany a naslednu jazvu determinuju (znizena elasticit koze, sklon k hypertrofiam, zla domaca starostlivost o ranu, zvysena zataz na miesto kde rana sa nachadza, infekcia v rane,...). Takze v ziadnom pripade vysledny efekt nie je podmieneny jedine sposobom sutury.

vsevedka

Delphia, vhodná sutúra zabezpečuje pevnosť rany až na 80%! Nebudem tu rozvádzať prečo dochádza k dehistencii rany, hypertofii, či keloidným jazvám. Ja opäť len toľko, že odbor plastickej chirurgie nevznikol náhodne, ale cielene - čím menšia, menej viditeľnejšia jazva.

Ak je dobrý chirurg, jazva drží aj na miestach zvýšeného pohybu - chrbát (onedlho ti napíšem z vlastnej skúsenosti, zatiaľ moja matka má niekoľko úplne "krásnych" tenučkých jazvičiek na chrbte a ja mám teraz na mieste častého ohybu- koleno taktiež jazvy v pohode.

A veľa krát si pacienti poškodia nevhodným použitím Contractubexu, pokiaľ ho použijú priskoro uvoľní ranu.

delphia

vyzor jazvy je ovplyvneny sposobom sitia, ale aj miestom, kde je znamienko odstranene. ako som uz pisala- na dekolte sa rana skoro vzdy hoji hypertroficky. jazva sa roztahuje hlavne na chrbte vplyvom zvyseneho tahu chrbtoveho svalstva pri pohybe.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vybrat znamienko? - Fórum - ZDRAVIE.sk