Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Študijne programy na LFUK

Príspevok v téme: Študijne programy na LFUK
katty.

Neviete prosím niekto, či by som sa mohla prihlásiť na študijný program ošetrovateľstvo na LFUK ak mam strednú školu odevnú s maturitou? Alebo je tam podmienka mať zdravotnú SŠ alebo gymnázium... A koľko rokov by trvalo štúdium? Normálne dva na Bc a ďalšie tri potom na Mgr? Dá sa to študovať aj externe?
Pozerala som to všetko aj na Slovenskej zdravotnej univerzite a tam majú podmienku strednú zdravotnú školu.

A ešte ak by ste vedeli mi poradiť aj študijný program laboratórne vyšetrovacie metódy. Tam je aká podmienka? Asi zdravotná škola, alebo chemicka?
Tieto informácie som na stránke LFUK nemohla nájsť. Ďakujem

kuk toto

ahoj, pozri si tuto stranku, je to stranka bratislavskeho spolku medikov a je tam forum "nulaci", kde ti mozno poradia lepsie ako tu.

www.bsm.sk

vsevedka

biológiu som sa učila zo stredoškolskej knižky, chémiu som sa nejako obzvlášť neučila a ak mám pravdu povedať-typovala som, rovnako ako všetko, čo som náhodou nevedela, väčšinou teda z tej chémie.Biolu som prešla ale poctivo celú knihu. A ešte si spomínam, ja som dostala nejaký okruh otázok, viem, že ich bolo veľmi veľa, sa to ale za týždeň, či dva do tých prijímačiek dalo stihnúť. Ak by som to náhodou našla, môžem ti to poslať ak by ti to mohlo pomôcť.

katty.

vsevedka a ty si sa učila tu biochemiu tak, že si si kupila nejake knižky a si si to prečítala? Alebo si chodila na doučovanie? Je ťažka biochemia? O čom to je? Iba čo sa týka ludskeho tela? Alebo su tam aj tie všelijake vzorce a to všetko čo sa učí na normalnej chemii v škole? Ďakujem.

vsevedka

katty, neviem, kede si pozerala, všade v SR ošetrvateľstvo dĺka štúdia bc.3 roky a mgr.2 roky(denné štúd.) čiže presne opačne ako si uviedla.

na dennú formu štúdia potrebuješ ukončené:úplné strerdné, al.úplné stredné odborné vzdelanie + urobiť prijímacie skúšky

na externú formu potrebuješ - musíš mať vzdelanie sestry + 3 roky prax v odbore

Ja som si robila dennú formu na JLF UK v MT a mala som strojnícku priemyslovku. Ku skúškam som sa musela doučiť biochémiu a biológiu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Študijne programy na LFUK - Fórum - ZDRAVIE.sk