Trstinova melasa

jone

Mne osobne melasa velmi pomohla. Mala som málo železa, nebrala som žiadne doplnky, tabletky, ktoré mi predpísala doktorka ale kúpila som si tento prírodný produkt z lekárne a musím uznať, že keď som išla na krv už bolo to železo v poriadku celkovo výsledky boli ok. Na chuť si treba zvyknúť. Pila som to aj trikrat do dna, davala som si lyžičku do čaju. Akurát sa chystám si kupit dalsiu flasticku nakolko som zacala mat akosi problemy s klbami.

simka111

čo si myslite o tom, že melasa kazi zuby ??? je to pravda ??? ja ju užívam pravidelne a ked to je pravda, tak za chvilu pridem o zuby.....

Ria

aj ja sa pripájam. melasu som kúpila pre syna a dávam mu ju po lyžičke raz za týždeň. Je dosť bledý, pravdepodobne muchýba fe (železo), potroch mesiacoch s ím pôjdem k doktorke na kontrolu krvného obrazu. Potom sa ozvem, či melasa pomohla.

lala

Ja som čítala o melase, že obsahuje vysoký
obsah vápnika a je vhodný na tvorbu kostí,
na liečbu osteoporózy.........

pipa

Melasse (vom lat. mel = Honig): Bei der Zuckerfabrikation zurückbleibende, dunkle, sirupartige Masse mit einem Zuckergehalt von 45-50 %. ...

Melasa je pri vyrobe cukru vznikajuca, tmava hmota, s 45-50% obsahom cukru.
Mozno ju pozivat ako med, ale nie je to pre kazdeho... ja to tiez nemusim. To je asi ten med zdravsi.

bedna

melas: aj ja som maminka,ktora davala dcerke(vtedy mala 8)pit melasu,lebo mala oslabenu imunitu,stale bola chora.mala raz za mesiac teploty 38",potom anginu,chripku...a take drobnosti....vypila asi 2 balenia a teraz (ma 11,5 r.) a je celkom O.K ale ma zas ine problemy - kozne.(akne,alergiu,perioralku)ale tie mohla zdedit pomne.ale len si daj uskodit ti to nemoze a urcite ti to k niecomu pomoze.mama