Chronicke jačmene - oči

Príspevok v téme: Chronicke jačmene - oči
melany

prosim pomozte, moj syn-5 rokov ma uz niekolko mesiacov vkuse na ocku-ockach striedavo,aj naraz jacmene,ale nikdy nevyzreju a nevytecie hnis, vzdy sa len zapaluju a dlllllllllho nemiznu a ked sa i pomaly vstrebe,tak ma vzapeti dalsi a takto dookola...nevieme sa toho zbavit nicim lokalne a aj celkovo davam vitaminy a na imunitu betaglukany a teraz som zacala Clostrum.... Z coho to takto moze VKUSE mat a preco nic nezabera? cim to moze byt este sposobene. Dakujem

CMu_Q

inak uz davnejsie mi moja teta dala citat clanok, kde sa pisalo ze jacmene (casto sa opakujuce) mozu byt dosledkom cukrovky, resp. maju s nou nieco spolocne.... mozno je pravda co pisali nizsie ze privela sladkosti skodi a tak... no neviem skus sa poradit s lekarom a ten harmancekovy obklad mu davaj stale, ja som si stale oko mocila s harmancekom lebo pri to ako som mala nieco teple na ocku tak ma to menej bolelo a za 4 dni sa to zacalo zmensovat.

melany

harmancek.teple obklady sme tiez skusali :(
ano je alergik!!!a s ockami ma problemy od narodenia-cervene a svrbeli ho hned lebo si ich suchal vkuse a nevedel ani spinkat, ma aj potravinove alergie, znizenu imunitu, nachylnost na choroby a samozrejme "sennu nadchu" ale akosi vkuse cely rok. a tie jacmene tak posledneho polroka-to je novinka. takze to moze byt s alergie???
hned mi to napadlo,len mi to nik este nepovedal. dnes sme boli na imunoalergologii na povinnych odberoch co chodime, tak uvidim co vyjde, povedala som aj o tych jacmenoch sestricke, ze povie lekarke.
JONI_ prosim ta porad ak vies ked mas skusenost s tym a si alergik. diki

CMu_Q

davaj mu aj harmancekovy obklad na ocko (mierne teplyy) skvele pomaaha a to ocko tak potom "nepicha" teda ten jacmen ....

joni_

necitala som tu celu diskusiu, ale chronicke jacmene v oku mavaju alergici, viem z vlastnej skusenosti, co na to hovori alergolog a imunolog?

melany

dakujem za rady,
no mame ho zas :(
a tentoraz vyzera ze asi aj vyhnisa, sice mu to trva dlho ale zbiera sa do gulicky, tak uvidime, teraz radsej s tym nerobim nic,len tie kvasnice pojeda a ked ho navecer svrbia ocka-alergia,dam mu kvapky...

to som ja cmu_q

inak tie obklady, davaj teple (namocene v harmanceku) to tiez skvele pomaha, som zabudla vtedy dopisat :)

Ivka 1

Melany stafylokok je bežná baktéria, ktorá žije na koži a slizniciach človeka. Pri opakovanom porušení povrchu kože, alebo pri oslabení imunity sa môže prejaviť infekčné ochorenie.Pokusim sa dnes spojit s lekarom z nasho poradneho zboru a spytam sa,co by bolo vhodne pre Tvojho synceka z prirodnych produktov.

melany

dakujem za vsetky rada, skusam a vyskusam vsetko. problem je v tom, ze mu to vobec nikdy nevyhnisa a tak neviem ci je to bakterialne! alebo su jacmene virusove? vie to vobec niekto? lebo i lekari raz tak iny zas naopak tvrdia a myslim ze je to dost podstatne. i teraz ma chudatko na oboch ockach, ja neviem, a aj teple obklady davam , aj dezinfikujem. ma to stve. lebo navyse je i alergik a pomaly mu zacnu uz aj alergicke konjuktivitidy, takze pocitam, ze sa to este zhorsi. a uz to ma pol roka. v praxi to vyzera asi tak, ze ma jacmene tak 10-12 dni, potom take 2-4 dni nema a potom znova 10-12 dni kym sa to skludni na tie 2-4 dni a dokola. divne. alebo s cim to este suvisi , fakt neviem