nevera a hádky

Príspevok v téme: nevera a hádky
relax

Chlapovi, ktorý bol svojej žene neverný a tvári sa, že je to všetko kvôli nej, lebo ona vraj zlyhala ako žena,myslíte, že by sa mu mala dat šanca? Ja som to urobila, aj som mu povedala, že on zlyhal ako chlap,ale tie hádky už aj kvôli maličkostiam sú vyčerpavajúce.O tom že sa ma nechce ani dotknúť, ani nevravím. On by to chcel vydržať v takomto vzťahu aspoň do konca roka, potom asi pôjde robiť vonku.Prečo si tú neveru nechce pripustiť? Rada by som si prečítala názor nejakých mužov.

*.*

Naozaj ani darovaný, ani zdedený majetok nepatrí do bezpodielového vlastníctva. Rovnako ako majetok nadobudnutý pred svadbou.

*.*

Ak už aj počas manželstva darovali byt, pozemok, rodičia svojmu dieťaťu, pri rozvode sa nedelí na polovicu. Je to vlastníctvo toho, komu ho darovali. Ak je však na darovacej zmluve aj jeho meno, je to iné. V prípade radikálneho riešenia sa treba obrátiť na právnika. Existuje určite veľa riešení.

jana2

Brunca,nie som si celkom istá,ale mám dojem,že darovaný/ak je vyslovene darovaný iba jednej osobe a nie obom manželom/ a zdedený majetok by nemal patriť do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

lejla

Brunca, nestáva sa spoločný každý majetok pri vstupe do manželstva. Ak si žena zakúpila byt pred vstupom do manželstva a VIE TO PATRIČNE A PRÁVNE ZDOKLADOVAŤ, tak je to jej majetok!!!

brunca

pri vstupe do manzelstva sa majetok partnerov stava spolocny, asi preto sa robi predmanzelska zmluva,aby o ten svoj pri rozvode neprisli.
slusny muz-nestihas???

*8**

vek máš úplne super.a okrem iného je teraz IN mať mladšieho....ale myslím ,že sme trošku odbočili...snád nám to ostatní odpustia ;)

slusny_muz

No teda niesom si isty, ale neni treba predmanzelsku zmluvu na to ak ona ziskala byt este pred vstupom do manzelstva. Je to jej vlastnictvo, ktore mala davno predtym ako sa zobrali. Takze ten byt je jej a nebude sa delit. Ak ho ziskala pred manzelstvom samozrejme...

brunca

nemaju predmanzelsku zmluvu takze to vadi a vsetok majetok je spolocny a deli sa na pol pri rozvode.takze lenka22 ma pravdu. snazte sa prosim vyjadrovat k teme