Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

detstvo 50 rocnych

jajka001_

presne ako pise sandy,lutujem dnesne decka, ani netusia o co prichadzaju. a cela generacia je potom citovo chudobna, sebecka. ja som este zazila detstvo v prirode, v lese, s kamaratmi, na tabore...to su tie najkrajsie zazitky. vsetci sme boli na tom materialne tak isto takze nic take ako je teraz medzi detmi kto co ma, kto ma koho za rodicov...a to mam len 30, dalsich 20 rokov dozadu to bolo podobne...penazi bolo menej ale ludia boli k sebe slusnejsi, pomahali sa, zdravili sa...ludia si viac vazili jedlo aj saty, a pritom jedli ovela zdravsie ako sa je dnes, neboli fastfoody...telefon bol skoro zadarmo, za korunu hovor, a ten hovor trval kym ta od telefonu niekto neodtrhol :))) v telke nic nebolo takze takze cele dni sme boli vonku, preskumali sme kazdy kut naokolo...cestovne bolo tiez skoro zadarmo, viac sme cestovali...ludia mali viac casu ako dnes, vikendy sa travili vonku, v lese, nie v obchodnych centrach....jedla bolo malo, prazdne regale....dlhe rady na maso, chlieb...banany a pomarance len na vianoce....obchody cez vikend zatvorene, ked ti nieco chyba, skocis k susedom, poziciavate si veci navzajom....to dnes uz vobec nie je...ludia len zazeraju a hundru a zavidia a pritom maju ovela viac ako kedysi...alebo nie?

sandy21

moja mama ma 60 r. a podla toho, co nam rozpravala, mali super detstvo, neda sa porovnat s dnesnymi detmi, to su uplne chudatka. cele dni stravili v lese, na luke,pri vode, partia, v zime na klzisku, hrali divadlo, jazdili na motorke, chodili na spartakiadu, na luke si postavili medzi stromami dom v dutine stareho stromu a zariadili si ho, skratka super. ziadne pocitace, mobily, len priroda a kamaratstva. rodicia sa o nich nebali, lebo v malom meste sa vsetci poznali, kriminalita a pedofili tam neexistovali. ale mam pocit, ze tie casy sa spat uz vratit nedaju

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

detstvo 50 rocnych - Fórum - ZDRAVIE.sk