búšenie srdca

Príspevok v téme: búšenie srdca
ivetamaja

Ahojte
Mám 40 rokov a niekedy pociťujem, ako mi srdce podskakuje nepravidelne. Inokedy sa mi len tak z ničoho nič rozbehne. Niekoľko krát som bola aj na EKG - chodím na endokrinologiu so štitnou žľazou - znížená činnosť a tam to vždy absolvujem na začiatku. Kardiozaznam je vždy v poriadku.Nechapem, prečo sa mi to stáva mám obavy o tom hovoriť doktorovi. Kto má podobné skúsenosti poradte čo mám robiť.

jarope

KTO BY MI POMOHOL MAM 36ROKOV A ZISTILI MI PREDSIENOVU ARITMIU.KED DOSTANEM ZACHVST MAM OKOLO 200 UDEROV .JE TO VELMI NEPRIJEMNE .BERIEM ISOPTIN 40.AJ SA MI ZVISI TLAK .LEKARI MI DAJU INEKCE ,INFUZIE,A IDE DOMOV.KTO MI PORADI CO MAM ROBIT,KED MAM TEN ZACHVAT NEVIEM CI MI POMOHLI NEAKE PREPARATY NA UKLUDNENIE.

jarope

AHOJ TINA JA MAM TIEZ TAKE PROBLEMY AKE BERIES LIEKY JA ISOPTIN 40.MNE TO TRVALO ROK CO MI ZISTILI PREDSIENOVU ARITMIU.KOLKO MAVAS UDEROV SRDCA .JA.OKOLO 200.KED MAM ZACHVAD.DAJU MI INJEKCIE INFUZKY A IDEM DOMOV.

karioll2

preco si myslis,ze ti tu niekto pomoze?najdi si ineho kardiologa,hoci vobec neverim,ze nic nenasiel,ked mas palpitacie

tinka...

mne srdce bije veľmi rýchlo a cítim to v celom tele, pretože sa niekedy ... teda väčšinou so mnou až trasie.. takto je to už viac ako tri mesiace... a nikto nevie prísť na to, prečo.. bola som na endokrinológii, kardiológii, ortopédii (mám skoliózu, tak či to nie je v tom - od chrbtice) dokonca chodím aj k psychologičke.. ale stále nič... niekedy som z toho pekne zúfalá a preplačem aj celé dni.. inokedy verím a usmievam sa nad tým, že to raz prejde... ale takto to je už tri mesiace.. a stále ja neviem, prečo je to tak :-(

Kukanová

DOBRY DEN
MAM 21.R.MOJ PROBLEM JE TAKY ZE PRED POL-ROKOM SOM VAZILA 55.KG A TERAS MAM 80.KG
STRAVA JE TAKA ISTA AKO PREDTYM A MAM PROBLEM ZBUSENIM SRDCA A NISKYM TLAKOM.
RANO SOM MALA TLAK 90 NA 60 A POOBEDE 100 NA 60...PROSIM VAS PORADTE MI CO NAJSKVOR.DAKUJEM

prispevok

nepravidelne udery srdca su bezny jav, ine je, ak sa to opakuje velmi casto, teda nekolko krat za den a prida sa k tomu bolest. busenie srdca no aj nepravidelne udery mozu byt sposobene stresom, zlym psychickym stavom, uzkostou pripadne aj tym, ze clovek na to mysli, ze mu inac udiera srdce. V mojom pripade to tak bolo....

RNG

Absorbcia horcika a inych mineralov velmi zavisi od ich formy viazania a pomerov. V mineralnych vodach su vo forme siranov, uhlicitanov a chloridov.
Sirany a uhlicitany sa slabo absorbuju, chloridy zas maju polcas rozpadu(zotrvanie v tele) prikratke
Takze tie "odporucene davky" by mali prihliadat na skutocnu absorbciu elementarnych mineralov, nielen mnozstvo v miligramoch.
Na priklad u starsieho cloveka, ako som ja sa uhlicitan vstrebava tak maximalne na 4 % a ostatok vijde z tela.
Ale citrat, maleat, proteinovy chelat, askorbat, laktat atd, tie sa vstrebavaju aj vyse 40%, tj na ten isty ucinok je ich treba 10 krat menej, tj aj 10 krat menej namahane su ladviny pri vylucovani.
Okrem toho zotrvanie vacsich molekul v tele je ovela dlhsie, tj moznost zabudovania je podstatne vyssia. A zabudovanie zavisi aj od ostatnych mineralov a vitaminov, ktore by mali byt k dispozicii tiez , inac je zabudovanie nemozne.
Preto davam prednost kvalitnym preskumanym zmesiam kde su mineraly v spravnej forme, spravnych pomeroch a s pridavkom vitaminov a inych materialov potrebnych na absorbciu a zabudovanie.

RNG

Funkcia stitnej zlazy je silne zavisla na prijme jodu. Doplnkom jodu sa moze znacne upravit.
Aj ine hormonalne vykyvy mozu vyvolat stratu hospodarenia s mineralmi a ich nedostatok v tele. Preto si treba hormonalne hladiny upravit doplnkami, co to su schopne spravit, najma yam, senovka grecka ale aj ciastocne pupalkovy olej, damiana, black cohosh a Dong Quai(angelika cinska, silny adaptogen pre zeny)

RNG

Absorbcia horcika a inych mineralov velmi zavisi od ich formy viazania a pomerov. V mineralnych vodach su vo forme siranov, uhlicitanov a chloridov.
Sirany a uhlicitany sa slabo absorbuju, chloridy zas maju polcas rozpadu(zotrvanie v tele) prikratke
Takze tie "odporucene davky" by mali prihliadat na skutocnu absorbciu elementarnych mineralov, nielen mnozstvo v miligramoch.
Na priklad u starsieho cloveka, ako som ja sa uhlicitan vstrebava tak maximalne na 4 % a ostatok vijde z tela.
Ale citrat, maleat, proteinovy chelat, askorbat, laktat atd, tie sa vstrebavaju aj vyse 40%, tj na ten isty ucinok je ich treba 10 krat menej, tj aj 10 krat menej namahane su ladviny pri vylucovani.
Okrem toho zotrvanie vacsich molekul v tele je ovela dlhsie, tj moznost zabudovania je podstatne vyssia. A zabudovanie zavisi aj od ostatnych mineralov a vitaminov, ktore by mali byt k dispozicii tiez , inac je zabudovanie nemozne.
Preto davam prednost kvalitnym preskumanym zmesiam kde su mineraly v spravnej forme, spravnych pomeroch a s pridavkom vitaminov a inych materialov potrebnych na absorbciu a zabudovanie.