búšenie srdca

Príspevok v téme: búšenie srdca
ivetamaja

Ahojte
Mám 40 rokov a niekedy pociťujem, ako mi srdce podskakuje nepravidelne. Inokedy sa mi len tak z ničoho nič rozbehne. Niekoľko krát som bola aj na EKG - chodím na endokrinologiu so štitnou žľazou - znížená činnosť a tam to vždy absolvujem na začiatku. Kardiozaznam je vždy v poriadku.Nechapem, prečo sa mi to stáva mám obavy o tom hovoriť doktorovi. Kto má podobné skúsenosti poradte čo mám robiť.

house

Pri poruchach stitnej zlazy je tachykardia skoro sprievodnym javom...
bohuzial musite najprv liecit stitnu zlazu a potom nasledky, tejto choroby , ku ktorym patri aj busenie srdca,nevyhnete sa ani betablokatorom
a poradim Vam radsej ich berte, mam s tym bohate skusenosti nie je to nic prijemne a moze sa to skoncit aj defibrilaciou chlopien a to je uz zle...

house

Pane Gregor, velmi si Vas vazim, ale vidim , ze do toho moc nevidite, ste zase jenom diler nakej spol. Vas horcik urcite ludom pomoze ,ale vo velkych davkach zase moze aj skodit, potraviny cokolada horka ma dostatok horcika .Problem je niekde uplne inde,
s pozdravom House,

[zruseny12]

ospravedlnujem sa,omylom som to poslala...

EKG je ok,treba hladat pricinu inde.../tiez som bola na EKG, a mala som ho v poriadku.../
priciny mozu byt stress,alergia....

[zruseny12]

a este k tomu buseniu srdca...
mne sa tazko dychalo a busilo srdce...po brani antibiotik na helikobaktera sa to zlepsilo,nie na 100%,ale urcite je to lepsie...
takze treba hladat pricinu,preco busi,moze to byt pricina ina i ked

[zruseny12]

HOUSE,
presne tak,ako pises,ked sa clovek nezacne starat o seba sam,tak ma smolu/len bohuzial nie kazdy,ma na to aby si sam pomohol,tiez som zacala vela citat o ludskom zdravi atd.aby som si mohla aj ja pomoct+vela veci som sa dozvedela tu na fore+casopisy,ktore radia som citala,AJ CHVALA BOHU LEKAROV SOM SI NASLA KONECNE,KTORY MI POMOHLI...atd.
dokonca som sa rozhodla,ze pojdem na zdravotnu,len este neviem,ci to vyjde...
a podobne ako pises ty....CHCEM ZIT AJ NAPRIEK TOMU,ZE MAM PROBLEMI AKE MAM...

clupka

Mam taky isty problem ako vsetci co tu pisete dokonca sa liecim uz 9 rokov a nijaka zmena dokonca sa my zvysuju udery minuly mesiac som mala 141 uderov za minutu ,beriem procoralan a losartan ale moj tlak je v norme vraj tie lieky znizuju busenie ale ze mi znizuje aj tlak to doktora nezaujima .Po kazdej tabletke som skoro odpadavala taky som mala nizky tlak, preto citim s Vami a viem ako |Vam je dnes sa nemate na koho zial obratit aj tak Vam nepomozu

slovacik

Myslím, že je tu vysvetlené dosť. Neviem presne ale aj ja som objednaný na vyšetrenie štítnej žľazi lebo údajne aj ona robí šarapatu s rytmom srdca. Ale treba skúsiť ako píšu nižšie magnezium neviem či nieje vhodné aj nejaký vitamím B myslím Thiamin resp. kúpiť Magne B6. V ponuke RNG je dostať nejaké vitamíny a dosť dobre ceny

Matusf

tiez mam podobny problem. Vysoky tep, okolo 100 uderov/min... tlak asi 120/90. Od kardiologicky mam predpisane magnezium a Betalok ZOK.

gregor

Při nedostatku hořčíku dochází k vzestupu vnitrobuněčného obsahu vápníku a k následné poruše srdečního rytmu. Asi takto by som začal a čo robím ja: Každý deň, ráno, večer 25ml magnézia /horčíka/ vo forme koncentrátu z prírodnej liečivej vody Zaječická horká, k vyrovnaniu rovnováhy vápnika a horčíka v tele. To je 252mg magnézia. Denné dávky magnézia:
muži: 270 – 400mg/Mg² ženy: 280 – 300mg/Mg²+, tehotné ženy: 320mg/Mg²+ deti: 1 – 3 roky 40 – 80 mg/Mg²+ . 4 – 6 roky 120 mg/Mg²+ . 7 – 10 roky 170 mg/Mg²+
Zaječická horká (z ml. na mg.):
1000ml (1L.)- 5033mg/Mg²+ 100ml (1dcl) – 503 mg/Mg²+ 50ml (1/2dcl) – 252 mg/Mg²+ 25ml (štamperlík) – 126 mg/Mg²+ 13ml (polievková lyžica) - 63 mg/Mg²+ 7ml (malá lyžička) - 32mg/Mg²+
Dennú dávku Zajčickej horkej ani iného magnézia nenavršovať nič neurýchľovať. Využívať vitamín D /slnko/. Užívať dlhodobo, nie je návyková, znáša ju dobre aj najcitlivejší organizmus. Nie je nevhodná k pitnému režimu. Zakúpiť sa dá v potravinách /len v niektorých/ lekárne a h-nova , a-b-rt, cop NZ,RA,. . . - www.darius.cz , 1.krok: archeus, 2.krok: leky, 3. krok: Horčík 2
- www.magnezium.cz
- Vyhľadávač googl: magnézium - jeho význam pre klinickú prax
S pozdravom Gregor

house

Poviem Vam ,dnes su lekari lahostajni k Vasmu zdraviu,az na vynimky, mne to pripada ako ked pridete do holica a spyta sa Vas ako Vas mam ostrihat a lekar ake mate problemy.poviete mu busi mi srdce da Vam betablokator, ale maloktory ide za tym preco ? Aj ja som to vsetko prezil a zacal som studovat odbornu literaturu , ked mi povie lekar ,ze mi da toto a toto dam mu tolko otazok, ze sa z toho ide zosaliet
a posiela ma dalej, preto este zijem, chcem zit, napriek vsetkym chorobam, ktore som prekonal a ktore mam.