Zlomeny predny zub

Príspevok v téme: Zlomeny predny zub
defil

zdravim, mam zlomeny predny zub od hora dole. z druhej strany som mal keramicku blombu ktora stensila povodny zub a tym aj oslabila. po dlhom case sa mi zub prelomil a teraz si jednu cast mozem doslova pretlacit jazykom. vobec ma to neboli ale mi to strasne vadi, co myslite aky postup liecby mi zubar navrhne?? dik

zuzi74

Zbrusia ti predny zub, urobia odtlacok, vyrobia keramicku korunku, nasadia a mozes sa dalej usmievat. Cena ako kde, mna stala 150 eur a vyroba trvala cca tyzden. Ale da sa uz aj na pockanie, len je to drahsie.

emalea

pred hodinou sa mi zlomil predný zub-vodorovne, ostala asi 1/4 výšky zuba, vlastne len koreň. Najprv sme sa na tom celá rodina bavili /malá dcéra mi odporučila schovať odlomený zub pod vankúš...to kvôli zúbkovej víle/ ale po smiechu prišlo moje precitnutie...bože čo budem robiť??? nikdy som nič také neriešila, nemám v hube ani jeden umelý zub a už vôbec nie predný!! aké sú možnosti? čo to stojí?? ako dlho to potrvá? som usmievavý typ takže koniec!!! aspoň na nejaký čas...ďakujem za názory...

Anonym 22

chel by som sa spytat kolko trvaaa zrastenie predneho zubu ked som ho mal zlomeny v dasen a vysunutyyy lekar mi zasunl naspat a urobil fixaciu na ten zub ale taaa fixacia sa mi furt lame!!!...ked sa ten zub furt hybe zrastie sa to?dakujem

lucka

pokiaľ je koreň zuba pevný a vporiadku,korunková časť sa dá dobudovať a uzavrieť korunkou.Iba plomba by bola slabá.

sarah

asi ti ten odlomeny kusok \"dorazi\" a zub ti dorobi, nadstavi, ci ako to mam vyjadrit :-) je na to nejaka hmota. Ja to tak mam uz niekolko rokov, ale je to vidno...nie hned, ale po roku ma ta hmota tmavsiu farbu ako zub. Mozno korunka by pomohla?