Ruptura krizoveho vazu v kolene - operacia

Príspevok v téme: Ruptura krizoveho vazu v kolene - operacia
zabiatko29

Ahojte. Pred rokom som si poskodila predny krizovy vaz v kolene a na MRI mi zistili rupturu. Nechcela som si to dat zoperovat kvoli casovej tiesni, ale pri vsetkych tazkostiach(vyskakovanie, nemozem ho cele zohnut...), ktore s tym mam sa k tomu pomaly odhodlavam. Akurat ma odradzaju este dve veci... Musi sa ta operaciaa prevadzat tak, ze najprv ma raz otvoria artroskopom, zistia co tam je za problem, aj ked MRI som absolvovala a potom ma zatvoria a o nejaku dobu si to zopakujem akurat, ze to uz bude posledny finalny zakrok? Pre mna je to casovo(a tiez tak trochu psychicky) nerealne, neda sa to spravit na jeden krat? A dalsia vec je taka skor psychicka... Musia byt vzdy po operacii z kolena vyvody? Bojim sa toho, ze ma to tam bude tlacit, potom sa bojim vytahovania a najviac ma odradza nemoznost chodze a toho, ze nebudem moct ist na toaletu(som teenagerka, takze svoje sukromie si torsku prehnane chranim). Poradte. V pondelok idem k ortopedovi a ak by sa tieto dveveci dali poriesit, asi by som mu to chcela navrhnut...Uz to chcem mat za sebou. Dakujem. Ahojte

Jaro xxl

Pan dochtor herousek ma liečil 6 mes.Po jeho artro. mi prasklo v kolene pri rehab. pri kontrole mi povedal že niekoho bolia aj zlomene mihalnice . Skončil som na sukromnej clinike .Znova artroskopia vysledok 2cm chrupavky odumretej . takže ak chcete barle ako modny doplnok na celi život volte dr.Heroeuska ten vam ich určite vybavi . Ja som teraz ok športujem a žije v klude bez barlí . Nech sa darí.

FU

Ahojte som 5 deň po plastike lca .Zvolil som sukromnu cliniku a som ok v pohode ohnem nohu a bolest nieje skoro žiadna.Vyber operatera je na vas aby ste potom nelutovali ako ja po prvej artroskopii ktoru som musel postupit ešte raz ,,vdačim\\\\\\\" za to DR.HEROUSEK z Ružinovskej nemocnice ktory to riadne odfušoval dokonca pooperačne MR vykazalo dve poškodenia naviac ako pred oper.Ale podla neho to bolo ok .Tak treba sa dobre informovat kto vas bude operovat aby ste predišli komplikaciam . Prajem vam vela zdravia .

tatranec pal

Rad sa pripajam k debate mam tiez skusenosti s operaciami kolena absolvoval som ich uz 6 a ta posledna bola konecne plastika LCA teda predny skizeny vaz dlho som sa rozhodoval kde a kto mi to bude robit, no chvala bohu vybral som si spravne a som maximalne spokojny takze vam mozem odporucit Chirurgicke centrum v Bratislave a zlate ruky pana doktora Vojtecha Lazara a jeho teamu su to spickovy odbornici vsetka cest ich praci este raz velka vdaka a tesim sa na dalsiu spolupracu !!!

lulululululu

ahoj, asi trochu neskoro, ale predsa... v pondelok som bola na artroskopii a zistil ze mam dotrhany krizovy vaz (tiez som bola predtym aj na MR a bolo treba aj artroskopiu). po operacii mi ostal v kolene jeden vyvod, z ktoreho mi odtekala krv, mne to tam nechali do dalsieho dna, ale keby ti z toho netiekla krv, tak ti to po par hodinach daju prec. Je pravda, ze ked mi sestricka na druhy den davala vyvod prec, tak to celkom bolelo, ale to bola sekunda a potom OK :-)
WC bolo riesene tak,ze ti dali lavor a mala si sa do toho... ja som s tym mala tiez problem, tak som si zobrala so sebou nadrzku s krvou, vyvod a pomaly som dokrivala na WC alebo ta mozu zacievkovat co neviem co presne to znamena...tak tak
teraz preslo 6 dni a zvladnem aj chodzu po schodoch a urcite nelutujem ze som bola. Radsej si to tyzden alebo kolko odtrpim ze nebudem plen fungovat ako cely zivot sa obmedzovat v pohybe a vo vsetkom, btw, mam 20 rokov. Tak vela stastia ak si sa rozhodla pre operaciu. :-)

dada

ahoj....ja som bola pred polrokom na operacii predneho krizoveho vezu....daj si ho zoperovat lebo potom mozes mat vecsie problemy ako teraz.....nemusis ist na dvakrat na operaciu lebo to co tam pises na prvi krat sa robi na dignosticke uceli a tebe to nehrozi lebo mas uz za sebou MRI....teba budu uz len normalne operovat pojdes iba raz nya operaciu...musia tam byt tie vyvody lebo tie pomahaju na vytiahnutie zvysnej krvi z kolena aby tam to operacii nezostala lebo v´by robila riadne problemy a nebudu ta vobec tlacit na druhy den rano ti ich vyberu to trochu boli ale da sa to vydrzat.....s tou toaletou budes mat trosku problem asi pol dna ale potom na druhy den po operacii som si rano uz sama sla na wc o barlach tak by si nemala mat problem.....