Destilovana voda

tpch

no zmeraj, schvalne! A toto ti potvrdi aj sam pan RNG, stavim sa s tebou o moj polrocny plat. Som ochotna do toho ist-vazne. Ty vytlacis stavu z citrona a ponoris do nej lakmusovy papierik, ktorym sa meria pH. Ak zmodrie, mas moj polrocny plat. Ak ocervenie, co sa stane na 100%, mam ja tvoj polrocny prijem. Tak co-ides do toho?

watermelon

a tpch, nepytala som sa ta nic, nie si RNG aspon myslim a pravdepodobne nepijes destilovanu vodu, ale dakujem aj tak

watermelon

tak zlata moja toto si si po.rala, doteraz som si myslela ze mas nieco v hlave, ale tvrdit ze citron ma kysle ph no to si ma fakt dostala, ph nie je chut, citron ma kyslu chut ale ph ma zasadite, sak si ho zmeraj

tpch

watermelon, ty si uz videla zasaditu citronovu stavu??? Prekristapana, ty si do akej skoly chodila-v osade? Vies vobec, co znamena skratka pH?
Ked nalejes citronovu stavu do destilovanej vody, bude mat rovnako kysle pH ako aj chut, moja pekna.

watermelon

RNG alebo niekto kto pijete destilovanu vodu, viete mi odmerat jej PH? citala som ze viaze na seba CO2 a to znizuje PH. Je to pravda? AK hej, mozem dat do nej citronovu stavu a vyjde mi na alkalicke?
RNG pijes destilovanu vodu vkuse, alebo si davas nejake pauzy? dakujem

C2H5OH

A co je lepsie ?
Destilacie vody, alebo reverzna osmoza ?

Alebo kombinacia oboch? :)

Resp.
Destilacia vody je prakticky to, ze tekuta > plynna > tekuta forma vody? Cize ten bordel v nej sa nedostane do plynnej formy? Alebo je to take miko (ci nano) ze sa naviaze na paru a potom "padne" do uz zdestilovanej vody?

kosa

voda by mala byt maksimalne cista nakolko ako RNG pise je to medijum, ktore musi byt hotove k rozpustenju latok.

cim cistejsa tym lepsja.

my sme si tjez zaobstarali destilator, takze ho ideme pouzivat.

Igo

Zdravíčko,opýtam sa Vás na destilačné prístroje,aké by ste mi odporučili,t.j.názov firmy keďže čítam ,že ho používate.Skutočne ďakujem za odpoveď.

RNG

fgf, ja sa chcem vyhnut zamoreniu, tj chcem cistejsiu vodu.
My ju mame pomerne velmi dobru, ale aj tak mi v destilacke zostane zapachajuci zvysok, nehovoriac o obcasnych nakazach, ktore sa dostanu do potrubi z prasklin na potrubiach.
Takto som si isty, ze pijem cistu vodu.
Samozrejme destilovana stojaca v roznych plastovych flasiach mesiace tiez nie je uz cista, preto si destilujem sam, destilacka je z nehrdzavejucej ocele a vodu potom drzim v sklenenych flasiach alevo HDPE plaste a spotrebujem do tyzdna, takze sa prilis nezamori. Naviac tie flase pouzivam znova a znova, nezahadzujem, takze po case uz nevydavaju do vody ziadne polymerizatory, ako nove flase.