Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nechcem byt ako matka

Príspevok v téme: Nechcem byt ako matka
zuzana175

moja matka ma niekedy priserne spravanie. akonahle neuposluchenm jej prikaz, tak zacne hukat, nadavat (velmi skaredo) a so vsetkym trieska...vzdy som si hovorila,ze nebudem ako ona.ale najprv som ju zacala napodobnovat len zo srandy,aby videla,co robi ona sama,ale teraz to niekedy urobim aj bez toho,aby som jej robila napriek.proste sama od seba.....co s tym robit? neznasam jej spravanie.do vsetkeho sa stara, vypytuje, nic ma nenecha urobit samu....a to mam 21r. odstahovat sa mi neda

juliana.psychologiacka

Ahoj Zuzanka (zuzana175) som psychologiacka a mozno by som ti vedela poradit e-mailom skus mi napisat svoj e-mail, spozdravom Juliana.

barelka

clovek sa vzdy bude spravat ako jeho rodic. lebo cely zivot vyrastal v urcitom prostredi a podliehal urcitym vplyvom ktore sa na nom ci chce alebo nie prejavia.

to sa ale tyka hlavne tkaych podvedomych reakcii... ako napriklad spominane zvysenie hlasu, vrieskanie, trieskanie do vsetkeho... su to proste rychle neuvazene reakcie.

co sa alkoholu tyka je to nieco ine... nieje to nic podvedome, to uz je o labilite. ta sa nemusi "zdedit". skor sa objavuju pripady kde je clovek natolko znechuteny z toho ako pil rodic, ze sa rozhodne byt presnym opakom.

ale pokial ide o take rychle reakcie napriklad pri hneve, clovek si v takej chvili nepovie ako bude reagovat... proste impulzivne zareaguje. prinajlepsom sa uprostred reakcie zastavi a uvedomi si "toto je presne to co nechcem robit".. ale vzdy to v tom cloveku bude.

CMu_Q

fgf - to ani len netusis co moja matka stvara, sice sa nam snazi ukazat ze pri svojej matke trpela, nemohla tamto, hento, spat do 10 a pod., ale okrem toho nam nedava ani jest. Dala nam sirotske aby sme sa o seba same starali (t.j. 3000,-) takze ja si platim vysku, intrak, jedlo, oblecenie, dokonca i toaletny papier, prasok, ci sacky do kosa ked som doma - toto mi mama uctuje... a okrem ineho ked chcem nieco varene tak mi nielen ze NEDA, ale ani NEPREDA, ked jej poviem, ze za tanier polievky jej zaplatiim... (takto sa zhorsila odkedy ma noveho priatela -po smrti otca -no nebudem rozoberat)

tazko o tom hovorit, teraz cez sviatky som opet sama doma so sestrou (sice ta asi pojde ku kamaratovi) :(((

malokto tusi co sa deje v inych rodinach... ale co uz, musim byt silna, ze jej dokazem ze aj vlastnymi silami vystudujem skolu a dosiahnem to, co sa jej nepodarilo...

muc

ano, robime vela veci tak, ako sme to videli a zazili od svojich matiek, ale treba si uvedomit, ze aj ony robili to, co ich matky. tiez boli obetami. teda: Aj my sme len obetami obeti...
precitajte si o tom v knizke od.L.Hayovej: Miluj svoj zivot.

CMu_Q

a moja mama prave narocky nam robi to, co jej robila jej mama... vsetko negativne teraz dava nam aby sme vraj vedeli co si prezila....

alicakl

No ja som tiež vždy tvrdila,že nebudem ako moja matka.Jej správanie bolo o tom,že keď sa jej niečo nepáčilo,proste sa urazila a nekomunikovala.Ja som robila všetko pre to,aby som taká nebola.A výsledok:radšej po deťoch nakričím,len aby som nemusela byť ofučaná niekoľko týždňov.deti vedia,že im poviem čo si myslím a život beží ďalej.Radšej si to s nimi vydiskutujem hlučne,ako by chúďata nevedeli, čo sa deje.Tak ako som to mala ja celé detstvo.Takže to kričanie nie je až také zlé. Záleží na obsahu.

anka

Mne mama vzdy hovorila,ze ked bola mala tak si hovorila ze nikdy nebude na svoje deti vrieskat pre hluposti ako to robila jej mama.Neskor si pri vlastnych detoch zacala uvedomovat ze robi niektore veci presne tak isto a tie crty ma po svojej mame.Preto sa snazila to potlacit a spravat sa inak.Nastastie sa jej to podarilo :)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nechcem byt ako matka - Fórum - ZDRAVIE.sk