Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

O čom je vztah iba o sexe?

Príspevok v téme: O čom je vztah iba o sexe?
natalia.

Ahojte. Mam taku otazku, že prečo su muž a žena spolu, len kvôli sexu? A ak nebudem chciet s nim spavať napr každý piaty deň, nedaj bože aj častejšie tak sa so mnou rozíde?
Ved ktorý muž by bol zo ženou spolu bez sexu? Asi žiadny. Mne by uplne stačilo mať s nim rodinu a potom len občas niečo a nie mať sex ako si on zažiada aj každý druhý deň.
Ja som ešte nikoho nemala, ale ta predstava ma odradza sa s niekym zoznamiť.

eni

presne viem o čom hovoríš kôli tomu som sa rozišla s bývalým priateľom ano na začiatku mi venoval čas a chodil som mnou kade tada bavili sme sa ale potom ako prišiel prvý sex stále mal mysel iba tam a vždy robil všetkoo pre to aby sa každý spoločný zážitok ukončil sexom ked mi to začalo pripadať divné tak mi hovoril že sa mu veľmi páčim a že je to normálne lenže ja som potom začala pochybovať o čo mu ide vo vzťahu...hoci on mi vždy na to tvrdil že ma ľúbi a chce aj viac ale po čase sa predsa len priznal...ked som už nemohla pretože som mala často zdrav.problemy...tak sme to radšej ukončili a ked sme sa stretli tak mi povedal že to mu najviac vadilo že to nemohol mať kedy chcel. Takže asi tak a teraz si hladám lepšieho chlapa :) dufam že nájdem/me a budeme šťastné :DDD

adina

ak som to spravne pochopila sex si este nemala? a uz ho ani nechces robit? ja myslim ze ked najdes toho praveho tak budes mat vnutornu potrebu to s nim skusit a uzivat si to, je to krasne s tym koho lubis, nebran sa tomu, lebo sa aj o vela ochudobnis v zivote

SHAKTI

Rozdiel medzi sexom a milovaním je ten, že pri sexe sa spoja iba dve telá, ide o to uspokojiť hlad tela. Pri milovaní sa však spoja dve telá+ dve duše, no prvotný význam je spojenie dvoch duší, ktoré sa milujú a v akte milovania sa stanú jednou dušou a jedným telom. Možno je to opísané "nábožensky" ale ten kto zažil skutočné milovanie s milovaným človekom to tak zažil, ťažko opísané slovami ale rozdiel je značný medzi sexom a milovaním. Možno Natalia doteraz skutočné milovanie nezažila, nie je to o veku, to proste musí prísť a príde to vtedy keď sme sami v sebe duševne na to pripravení, nie na sex ale na lásku. Vedieť ju prijať a vrátiť späť, tak aby sme minimálne vrátili to čo sme dostali. Sex je krásny, naozaj uspokojí potrebu tela, napr. vtedy pokiaľ na lásku nemáme čas alebo sami v sebe vieme, že na ňu ešte nie sme pripravení- duševne, no krása milovania sa slovami opísať nedá. Kým pri sexe živíme naše telá ale zabíjame naše duše, pretože sa cítime iba ako to telo- veď tak to aj je- ide skutočne iba o telo, pri milovaní živíme obe, telo i ducha a milovanie nepotrebuje mať frekvenciu každodennú, ide o dôkaz lásky, kde sa láska posilňuje a partneri sa ešte viac duševne spájajú. Milovanie je skutočne dôkazom lásky.
Vyhrážky tipu "keď mi nedáš nájdem si niekoho iného" u zdravej ženy, sebavedome-zdravej ženy, ktorá si váži samú seba, nič nezavážia. Pošli ho teda kade-ľahšie. Pretože ty nie si iba telo, prázdna nádoba, v tele sa ukráva tvoja duša- hladná duša, ktorá prahne po láske. To že si nespokojná a pýtaš sa nás na to, to značí že v sebe to podvedome vieš, že tento partner v tvojom živote nie je ničím. Existujú muži, ktorí su duševne nevyvinutí, ktorím ide iba o telo- oni raz dospejú, neboj sa :-) ale musia dospieť sami a existujú muži, ktorí už na to prišli, že sex, je iba uspokojenie tela, toto uspokojenie vydrží iba chvíľočku- preto to potrebujú tak často :-) kým milovanie je úplne iný druh uspokojenia, ktorý trvá omnoho dlhšie.

Adulka

Ježišiiiii, veď milovanie s milovanou osobou je niečo prekrásne... Pozor, SEX mi nič nehovorí, ale milovanie s mojou láskou, ktorého by som už nedala za nič na svete, je nádherné. užasne si rozumieme vo všetkom a keď sme spolu, proste túžime po sebe, to je to nádherné...

Autorka témy, prídu mi zvláštne tvoje názory, naozaj chceš len splodiť dieťa, veď nie všetci chlapi sú také svine :-D..
Naozaj ako tu niekto písal, ked nemáš mať z milovania radosť, tak potrebuješ nejakého "zarytého kresťana", ktorý bude bude považovať sex, len na splodenie dietaťa....
Je to ale zvláštne, no aj takí sú...

Ale tomu sladučkému milovaniu s milovaným človekom sa nič nevyrovná, takže prídeš o veľa...

happi

Kto silne veri v Boha, dodrziava krestanske hodnoty a tradicie, povazuje sex len plodenie dalsich krestanov. Takze mozno by si si mala najst nejakeho zaryteho krestana:-))V tom vidim jedine riesenie pre teba, pretoze sex je uzasny a milovanie este uzasnejsie

leerka

natalia vztah je aj o sexe a aj nie je o sexe, urcite tam zohrava neaku ulohu , ale takisto je dolezita dovera, tolerantnost, a hlavne ide o to, ze ak su dvaja ludia spolu, tak spolu riesia svoje problemy.... a radosti...

vikuska

POznam vela parov co sa miluju par krat do mesiaca a sex nie je pre nich najdolezitejsi. Jedna sa o uplne normalnych ludi ale moze sa stat ze ma zena zdravotne problemy (ked je chlap normalny tak to pochopi) alebo su pracovne vytazeni a tak. Nebojte sa ani pre (normalnych) chlapov nie je sex stredobodom vesmiru.

natalia.

Ja by som chcela mať niekoho, aby sme spolu chodili napr na výlety... hovoriť mu o svojich problémoch a spolu sa tešiť z úspechov, ale ten sex ma jednoducho odradza, pretože ak mu nevyhoviem, tak bude hladať inde (jeho vec nech ide, kašlať na neho) asi to bude zlou skusenodsťou z detstva, je to jednoducho vo mne, ale aspoň jedno dieťa by som chcela mať. Možno sa raz najde niekto chapavý, ktorému pôjde o lasku a nie o sex. A ktorý sa hneď neurazí a neopustí ma kvôli tomu, keď mu nevyhoviem :)

Karolínka mam 25 rokov.

RNG

sex je len mala cast vstahu medzi muzom a zenou, co sa rozhodnu zit jeden pre druheho.
A zit jeden pre druheho, pomahat mu, tesit sa s nim spolu z jeho uspechov, zdielat jeho problemy-ti je naozaj zmysel praveho manzelstva.

Ine predstavy a praktiky samozrejme nestoja za to viazat si na niekoho zivot.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

O čom je vztah iba o sexe? - Fórum - ZDRAVIE.sk